Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a közmunkának?...

Mi értelme van a közmunkának? Csak nálunk ilyen a helyzet, hogy egész nap nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Máshol biztos vannak közmunkások, akik tényleg értelmes munkát végeznek, vagy egyáltalán dolgoznak valamit. De a lakóhelyemen, ami egy kis település, és az ehhez képest nagy számú közmunkás konkrétan nem csinál semmit, most már 8 órában. Központban lakok, és így látom őket, még csak úgy sem tesznek, mintha dolgoznának, csak üldögélnek, álldogálnak, nevetgélnek. Őket nem hibáztatom, mert tény, hogy nem is nagyon lenne mit csinálni, páran vannak a hivatalban, és más intézmény itt nincs. Máshol is van ilyen helyzet? Miért jó ez az államnak?

2012. márc. 13. 15:27
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

17:41


Nyilván ha tudnám mit kellene csinálni, és lenne programom, akkor indulnék a polgármester választáson. Bevallom nem tudom, és nincs. Ettől még lehet véleményem arról, amit tapasztalok. Szimplán csak érdekelt, hogy máshol is így van-e, mint itt, nem pedig javaslatokra vártam tőled, de ha már így alakult, akkor adok én is egy tanácsot neked: legközelebb a kérdésre válaszolj!

2012. márc. 13. 18:39
 12/39 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, akkor én meg adok neked egy tanácsot: legközelebb ha válaszolnak a kérdésedre ne a sárga földig húzd le a válaszolók százalékát, ha pedig hasznos akkor pedig adj zöld kezet....kötözködni mindenki tud.
2012. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Az összes válaszomra zöld kezet adtam.
2012. márc. 13. 19:43
 14/39 A kérdező kommentje:
Kötözködni pedig nem én kezdtem, és egyáltalán nem az volt a célom, hogy a nekem nem tetsző válaszokat lehúzzam, és hogy ellenségeskedést szítsak. Talán nem politika kategóriában kellett volna feltennem a kérdést, mert úgy tűnik, itt ez a jellemző.
2012. márc. 13. 19:48
 15/39 Sándor G ***** válasza:
63%

Régen a segély mellett, eljártam tanfolyamokra, kitanultam 2szakmát, most már 4 is van, de mégsem lettem előrébb, munkahely ugyanúgy nincs.

Van viszont közmunka,3-4hónapra, és +dolgozni is kell a 47ezerért, mert kiadnak egy területet,azt rende kell tenni, 1-2hét alatt.

Legyen az 4m.hosszú nád, vagy temetőcserjézés, fűkaszálás, meg csináljuk.

Nem tudom miért tekintik sokan bünbaknak a közmunkásokat, mi az hogy csak ott állnak beszélgetnek, ezt csak 1-2 a hivatalba betelefonálgató, idióta unatkozó arra járó nyugdijjas mondja, meg némelyik beképzelt majom vállalkozó, aki egész nap a pénzét hajkurássza, életében nem dolgozott odakint a -15fokban, vagy a nyári 38fok melegben.

Igenis van értelme a közmunkának, mert az ott dolgozó szegény embereket összetartja, közösségre neveli, nem engedi le züllenni, széthullani.

Igaz ennek ára van, 132mlrd.ot költ a kormány idén, mintegy 206ezer ember foglalkoztatására.

Ez elsőnek soknak tünik, ám ha +nézzük honvédelemre évi 280-300mlrd,jut akkor ez mégis fontossabb, ne haljanak már éhen a 22ezer ft.os fht,támogatásból, odahaza, munkanélküli családok.

Ebből az összegből tényleg azoknak kellene +élnie, aki azt megszavazták a parlamentben, tavaly Augusztusban,

No meg akil ki dolgozták a nefmi-ben.

Az azért mégis furcsa, hogy a szociális konzultációban, a válaszadok 90%a azt ixelte be, hogy inkább munkát kéne adni a munkanélküli, eddig segélyből élő rétegeknek, most meg mindenki háborog, minek ennyi közhasznú munkás, fel annyi is elég volna, nem csinálnak semmit stb.

2012. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
85%
Arról nem ők tehetnek,hogy olyan helyre vannak kiküldve mondjuk árok szélét rendbe tenni,ahol elötte két nappal már voltak(élő példa volt rá)
2012. márc. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem semmi értelme nincs.Magyarország a szégyen országa,egy örök vesztes,semmirekellő,lúzer ország.Aki ezért az országért egy szalmaszállat is hajlandó keresztbe rakni az hülye,nem normális.A közmunka szerintem semmire nem jó,csak arra, hogy javítsa a statisztikát,és megalázzák vele azokat az embereket akik jobb sorsra érdemesek.47000 forintból megélni lehetetlenség,addig menjetek ki külföldre amíg fiatalok vagytok és egészségesek,ott tényleg semmilyen munka nem szégyen és akár egy utcaseprő állásból is magyar szemmel nézve jól lehet élni.Ez az ország 1526-ban meghalt,azóta csak olyan mint egy ember aki már nem képes az önálló életre és lélegeztető gépre van kapcsolva.Magyarország is ilyen ország sajnos felette is dögkeselyűk(politikusok,multi vezérek) köröznek akik csak a zsákmányra várnak.Mindenki csak azokat mondja hazaárulónak akik kimennek külföldre, azok a politikusok vajon nem hazaárulók akik tönkretették az országunkat?Azok a vállalkozók vajon nem hazaárulók akik azt nyilatkozzák magyarként, hogy Magyarországon nem érdemes befektetni a tőkét?Könyörgöm!Hát a magyar dolgozó néptől lopták el a vagyont,elsikkasztották és most azt mondják, hogy nem éri meg Magyarországon befektetni?Szégyen és gyalázat!Szerintem ők az igazi hazaárulók és nem az a sok szegény ember, akik a szebb jövő reményében kimennek nyugatra.Ők csak megélni szeretnének,és ha nem lenni hazánkban ennyi korrupt,semmirekellő,haszonleső,csaló vezető,és emberhez méltó életkörülményeket teremtenének akkor szerintem sokkal kevesebben kívánkoznának el az országból.47000 forintból nem lehet megélni.Ennek az ellenkezőjét egyetlen éppeszű ember sem állíthatja,aki nem kap munkát itt az menjen innen el ne szenvedjen,nem éri meg.Jó példa vagyok erre én is, hogy mennyire nehéz itt megélni,havi 140000-ből kell megélni havonta és bizony nagyon spórolnom kell,nem engedhetek meg magamnak sok mindent amit szeretnék,van diplomám is(nem büfészak),nyelveket is beszélek és mégsincs 400000-500000 forintom egy hónapra.Rokonom mérnök ő 500000 keres havonta,nagyon jól él,Magyarországon egyedül a mérnökök vannak megfizetve,megbecsülve a normál,dolgozó emberek közül.Amúgy meg Orbán Viktor ne nyilatkozzon olyanokat,hogy a jogászokra nincs szükség,mert akkor saját magának mondd ellent.Ő is jogász végzettségű akkor ezek szerint rá sincs szükség?Mert most ezt mondta.
2012. márc. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
58%

László2343, nem akarlak minősíteni, de nyugodtan el lehet innen takarodni.

Aki eddig megélt a munkanélküli segélyből (20-on valahány ezer forint) az pedig ragyogóan meg tud élni 47 ezerből. Úgy imádom ahogy ezt a nyilatkozatot kiforgatták.

2012. márc. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
62%
Te is nyugodtan el takarodhatsz innen barátom a búsba,nekem van normális munkám barátom én nem panaszkodom.Csak én gondolok azokra a sok szerencsétlen embertársamra is akik 47000 forintból tengődnek,mert az csak vegetálás nem élet.Védjed csak nyugodtan a sok naplopó,tolvaj politikust.Milliókat kapnak a semmiért,de ne is törődj vele.Ez a normális ezek szerint akkor legyen ez.
2012. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
62%
Marhára meg lehet élni egyébként 47000 forintból,csak a gázszámla 40000 de ne is törődj vele,úgy van.A kedves politikus "urak" is 47000-ből éljenek meg havonta,próbálják ki hogy milen élet az ne csak a szájuk járjon.Járjanak elő jó példával.
2012. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!