Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a közmunkának?...

Mi értelme van a közmunkának? Csak nálunk ilyen a helyzet, hogy egész nap nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Máshol biztos vannak közmunkások, akik tényleg értelmes munkát végeznek, vagy egyáltalán dolgoznak valamit. De a lakóhelyemen, ami egy kis település, és az ehhez képest nagy számú közmunkás konkrétan nem csinál semmit, most már 8 órában. Központban lakok, és így látom őket, még csak úgy sem tesznek, mintha dolgoznának, csak üldögélnek, álldogálnak, nevetgélnek. Őket nem hibáztatom, mert tény, hogy nem is nagyon lenne mit csinálni, páran vannak a hivatalban, és más intézmény itt nincs. Máshol is van ilyen helyzet? Miért jó ez az államnak?

2012. márc. 13. 15:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
53%
Kizárólag azért,mert meg mertem említeni, hogy drágalátós Viktorka és hazaáruló barátai véleményével nem tudok egyetérteni.
2012. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
35%

"Maximálisan egyetértek kedves utolsó,nekem is 2 diplomám van kedves utolsó(politológia,történelem),3 nyelven beszélek(angol,német,spanyol),de mégis primitívnek nevezett itt egy újgazdag se....fej."


Elmondom miért neveztelek tahónak. (Hogy (új)gazdag lennék azt kétlem, de legyen)

1. Szerinted az összes nálad jobb sorú ember kollektíven bűnös a te szerencsétlenségeidért.

2. Szerinted az összes nálad jobb sorú ember tolvaj.

3. Szerinted az összes olyan ember aki használható diplomát szerzett (nem politológia és történelem) az újgazdag bűnöző. Pedig a diplomáid elvileg széles látókört kellettek volna hogy adjanak neked, ettől függetlenül egy ovis értelmi szintjén rekedtél meg. Ilyen emberek kapnak diplomát?


Ezt a kisember dolgot meg definiálja már nekem valaki. Ki számít kisembernek? Orsós Bagaméri, 40 éves munkanélküli segélyből élő honpolgár kisember? Kovács Károly, havi 80 ezret kereső culáger kisember? Jóska Pista, havi 120-at kereső kőműves kisember? Nagy Béla, havi 160-at kereső telefonszerelő kisember? Takács Mihály, havi 250-et kereső villamosmérnök kisember? Havas Hugó, havi 350-et kereső bolttulajdonos kisember? És ha kiválasztottátok a kisembert, akkor a többit agyon kell lőni, mert kifosztja az országot? Vagy azért mert értékesebb a munkája, mint egy gyári szalagmunkásé?

2012. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
53%
És az a rektor aki hívogatja az általad is lenézett,semmit érő szakokra a hallgatókat csillagászati összegekért az szerinted mi,talán becsületes ember?Ígér fűt-fát,aztán a végén nem valósul meg belőle semmi az szerinted becsületes,egyenes viselkedés?Mert, hogy ígértek anno mindent az is biztos,jó fizetést,jó állást aztán ehhez képest mi lett belőle.Elárulom neked kedves barátom,semmi az ég világon semmi.Tették ezt havi 3-4 millióért meg még többért is,Orbán Viktornak az köszönhető, hogy legalább ezeknek a gazembereknek a fizetését maximálta 2 millió forintban.Én nem útálom azokat az embereket akik többre vitték mint én te óriási tévedésben vagy,sőt tisztelem őket azért amit elértek az életben.A legtöbb ilyen ember azért sokat tett azért, hogy most ott van ahol,én elismerem őket.Nem tudom honnan szedted hogy nem?Én csak azokat az embereket útálom akik a szegény embereknek ígérnek fűt-fát aztán nem tartanak be belőle semmit.Amikor nekünk is tartott beszédet anno a rektor úr a nyílt napon akkor azt mondta, hogy ez milyen jó szak,meg hogy milyen sokan el tudtak helyezkedni vele meg ez-meg az aztán a végén sehol semmi nem lett belőle.A bölcsészek 90 százalékának nincs normális képzettségüknek megfelőle állása.Most már tudom komám ezt,de akkor megszédített a mézes madzag amit elhúzott az orrunk előtt és most a végén oda jutottam, hogy egy megkeseredett,a végletekig csalódott ember lett belőlem és még a mai napig is megy a népbutítás továbbra is csillagászati fizuért.Még rosszabbak mint a politikusok,nagyobbat hazudnak.Te nem lennél elkeseredve ha ígérnének neked fűt-fát és a végén rájönnél, hogy szart sem ért amit 5 évig tanultál,ergó át lettél vágva,nem szidnád e azokat akik átvágtak téged?Kíváncsi lennék rá.Mert hogy nem azzal jött anno az úr, hogy hát ez egy büfészak tulajdonképpen,ezzel lehetetlen elhelyezkedni ne is számítsatok semmi jóra mert ennek a szaknak úgy nincs értelme ahogy van,hanem ennek az ellenkezőjét adagolta volna be neked és a végén ért volna a kijózanító pofon.Véleményem szerint te is egy végletekig csalódott,megkeseredett ember benyomását keltenéd.És olyanokat légyszíves meg ne mondj rólam, hogy aki elért valamit az életben azt én szidom,mert nem,tisztelem őket azért amik.Csak az olyan embereket útálom akik becsapják,meglopják,megkárosítják embertársaikat,és nyomorba döntik,azokat viszont tiszta szívemből.
2012. márc. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
45%

László2343

Értem, tehát te egy megcsömörlött ember vagy, ezért mindenkit fel akarsz köttetni... Beszélgess erről valakivel akinek van türelme hozzád.

2012. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
65%
Másrészt meg elárulom: az összes iskola az összes szakáról azt mondja, hogy az a legjobb a világon... utána kell nézni. Egyébként meg nyilvánvaló volt mindig is, hogy az a kettő szak amit elvégeztél kb használhatatlan.
2012. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 Sándor G ***** válasza:
64%

Nem erről kellene vitázni, hogy kinek milyen és hány diplomája van,vagy hogy aki 250-500ezret keres az már csak szemétláda gazember lehet, manapság.

Az biztos hogy aki min.bérért, vagy ahhoz közeli fizetésért, netán havi 47ez.ért gürcöl dolgozik, kisembernek számít.

De szerintem egy jól menő ügyvéd, és/vagy álláshalmozó képviselő politikus szemében, ezek a becsületesen dolgozó rétegek, porszemnek számítanak, nem is embernek.

Afelől semmi kétségem, mert mikor a saját fizetésükről kel dönteniük, akkor nagyon jól ismerik a jogaikat, meg Svédországot hozzák példának, ott milyen sokat kapnak a vezetők, életszínvonal stb.

De amikor a min.bérről segélyekről szavaznak, akkor kapásból megnyomják a gombot, nem érdekli őket, a mi véleményünk, +az sem ha éhen halunk, kikötik a villanyáramot, vizet, mert nem tudunk kifizetni egy 6-8ezres csekket.

ők odafent meg egy nap alatt megkeresik, elköltik ennek a többszörösét, úgy hogy semmilyen érdemleges, vagy fárasztófizikai munkát nem végeznek.

Ezt én gazemberségnek, embertelenségnek nevezem.

Azt ne higgye már senki, /bár a jelenlegi kormány hetekig ezt kommunikálta/, hogy a Simor A.bankelnöknek, 2millióra csökkent a fizetése,vagy hogy a többi bankárnak is csak ennyi lett.

Ez sem igaz jóval több a havi jövedelmük, negyedévente félévente, prémiumot, juttatásokat kapnak, a nyereségből, 5-6milliót simán zsebre vágnak.

Csak erről nem tud a nép, nem mutogatják a köz tv.ben, mint ahogy azt sem, a nagy vezírnek Ovi-nak a havi jövedelme 2,5millió Ft. mivel miniszterelnöki fizetésén túl, a fidesz elnöke is egyben, és máshonnan is kap pénzt.

Ezzel szemben a sok birka, elhiszi amit a Hír tv.ben mondanak, nem veszi fel az elnökségért járó tiszteletdíjat, milyen rendes ember ugye.

A sok diplomás nem fog tudni elhelyezkedni, /az én fiam is Eltén tanul/, sajnos szakmája nincs, nem igazán ért semmihez, persze beszél nyelveket, az ásványokat,természettudományt nagyon ismeri, de ez kevés lesz, egy Gyárban,pl. Daimler-Mercedesz,vagy egy mezőgazdasági vállalkozásban, termelő üzemben, nem fogják felvenni, nincs használható szaktudása.

Egyébként hiába tanulunk, 3-4szakmát, az akkor abban a pár évben lehet hogy keresett szakma, de utána meg nem ér semmit,pl.elektroműszerész, tekercselő villanyszerelő.

Ezekből minden városban, van több tucatnyi, azonban gyár+cég építőipari vállalkozás nem sok van, ami van ott meg megvannak a szakik, nem vesznek fel újabb embereket.

Nehéz ezt belátni, főleg nekünk tartós munkanélkülieknek, közmunkából tengődőknek, hogy ebben a kicsi országban ahol nincsen ipar,majdnem teljesen +szűnt a feldolgozó ipar, pang a mezőgazdaság, ráadásul minden gépesített ott is már,/ legfeljebb a szőlőt kell kapálni/,

szóval nagyon kicsi a munkaerőpiac kereslete, annak munkaerő felszívóképessége,nagyon kevés helyre kellenek jól képzett szakmunkások, pl. cnc maros, esztergályos, mechatronikai műszerészek,a kétkezű betanított munkára pl.összeszerelés gyártás, szintén kevés embert igényel,nem véletlenül.

Mert szinte minden elektronikai +műszaki cikket Kínából,

Taiwanról, távol keletről, alkatrészeket német orsz.ból hozunk be, veszünk meg.

2012. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
33%
Dögöljetek meg mocskos gazdagok.Menjünk rúgjunk szét pár gazdag segget.
2012. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Te primitívezel?Gyere aztán a pofámba mondd ezt,csak ne csodálkozz ha utána a kórház intenzív osztályon kötsz ki.
2012. ápr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
László2343, a hozzászólásaid felfoghatók pszichiátriai kórtörténetként. Remélem, eljutsz egy orvoshoz, mielőtt késő lenne.
2014. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!