Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok, hogy aki...

Ti támogatnátok, hogy aki gazdag és több háza van, azt vegye el az állam és rászoruló, pl. devizahiteles családoknak adja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 17:58
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim válasza:
96%
Nem, semmiképen.
2012. nov. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 Dick Esmen ***** válasza:
96%
Nem.
2012. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
94%

" De akik kevésbé képzettek, betanított munkát végeznek vagy munkanélküliek, azoknak is kell lakni valahol."


Soha nem támogatnám a kérdésedet. Pedig nekem halott szakmám van, takarítónőként dolgozom. Albérletben élek, nincs lakásom. Mégsem gondolom azt, hogy nekem járna akár 1 forint is egy gazdag embertől. Miért is? Arról senki nem tehet csak én hogy nem fejlesztettem a tudásomat, hogy nem voltam kitartóbb tanulás terén, hogy nem házba, lakásba fektettem a pénzemet.

Miért kéne az én hibáimat másoknak megoldani??

Szóval nem támogatom hogy el kéne venni a gazdagoktól azt amiért ők dolgoztak meg, vagy csak pusztán beleszülettek a gazdagságba.

2012. nov. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
97%

keresztanyáméknak van 4 házuk.... Mind a ketten dolgoznak reggeltől estig. Nem vállalkozók egyszerú munkások. 20 évig spóroltak az első házra majd örököltek sajnos és spóroltak így tudtak venni még egyet. Ezek után már albérlet+spórolás majd kövi ház...


Most ott tartanak ,hogy ,ha nem dolgoznának 3 albérletből meg tudnának élni ,de így is dolgoznak.

Most mond el légyszíves miért adják oda valakinek a házat aki valószínűleg lelakja és megy a következőbe???


Bevallom sajnálom a hiteleseket ,de valami okból nekik hitel kelett. Én is tudom ,hogy nehéz spórolni ,de az emberek nem figyelnek oda. Nekem is lenne hitelre lehetőségem vissza tudom fizetni ,de inkább még 3 évig szenvedek a pénzért félrerakosgatom és lesz lakásom...

Minden luxust megtagadok magamtól otthon lakom ahol anyámnak fizetek a kajába és a rezsibe.

2012. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 rémuralom ***** válasza:
74%

Nem támogatom. Pláne nem úgy, hogy a devizahiteleseknek. A devizahitelesek, egyenként ugyan csak kis mértékben, és tudtukon kívül, de hozzájárultak a 2008-ban kirobbant, máig tartó válsághoz. Meg különben is, azt, hogy nekik nincs pénzügyi kultúrájuk, nehogy már nekem kelljen megfizetnem.

Meg egyébként sem. A magántulajdon szent és sérthetetlen, ahol ez nem így van, ott nem lesz gazdaság, mert senki nem fog befektetni, ha tudja, hogy az állam bármikor einstandolhat.

2012. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
70%

"Ti támogatnátok, hogy aki gazdag és több háza van, azt vegye el az állam és rászoruló, pl. devizahiteles családoknak adja?"


Miért pont a devizehiteleseknek? Nekik van házuk... Bocs, a banknak ők építettek egy házat, amiben ők laknak. És amúgy mit ad nekem a bank, aki nem ment bele a devizahitelbe? A dev.hitelesek hozzám képest ronggyá vannak támogatva. Én meg még munkahelyet is teremtenék annyi pénzből, amit 1-1 dev.hitelesre fordítottak. Dehát még Lázárfalvának sem kell magyar termék.

2012. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
96%

Nem támogatnám.

Sok gazdag ember van aki igenis megdolgozott a vagyonáért és a jó anyagi helyzetéért és itt nem a politikusokra gondolok.


Szegények és gazdagok mindig is lesznek ahogy erős és gyenge emberek is , ahogy tudósok meg segédmunkások is.Ez a világ rendje.


Be lehetne már fejezni ezt a tehetősek elleni áskálódást meg irigykedést , gyűlöletet amit a régi rendszer hagyott rátok.Nevetséges hogy már azon felkapja egyik másik a vizet hogy 1 négyzetméterrel magasabb a háza a szomszédnak meg 2 évjárattal fiatalabb a Suzukija.

2012. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne. Vegyék el a házat, a gyárat, a földet... "Na kulák, akarsz hallani csasztuskát?"
2012. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
96%

Hát, nem is tudom, mikor hallottam ekkora eszetlenséget.

Honnan jött az ötlet?

2012. nov. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
89%

40 éves vagyok. Virágkötő.

16 éves korom óta minden áldott nap hajnali 3 órakor már ott álltam a nagy csarnokban és vettem a friss virágokat amit az anyámmal együtt a kocsira pakoltunk, majd vittük a kis üzletbe. Elvégeztem a szakmunkásképzést is. Amíg a barátaim, ismerőseim a Balatonon nyaraltak, vagy külföldön pancsikáztak a tengerben, én akkor is hajnali 2-kor keltem hogy 3 ára már dolgozzam. 25 évesen a legtöbb osztálytársam egyetemet végzett, és továbbra is csak dolgoztam. Már az se tudtam hogy néz ki egy moziterem belülről. Míg mások buliztak, és este 8-ig dolgoztam.

Folytattam anyám kemény munkáját.

Ma 40 éves vagyok. Több üzletem van, több házam van, mert ebbe fektettem a pénzemet. Ma már én alkalmazok pár embert, és ma 40 évesen megengedhetem magamnak hogy külföldön nyaraljak, vagy vasárnap végre délig aludjak.

Ezek után szerinted támogatnom kéne azokat akik hiteleket vesznek fel? Akik csak sírnak de nem tettek semmit?? Szerinted oda kéne adnom a kevésbé képzettnek azt amiért több mint 20 éve keményen megdolgoztam?? Na ne nevettess már!!!

2012. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!