Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti támogatnátok, hogy aki...

Ti támogatnátok, hogy aki gazdag és több háza van, azt vegye el az állam és rászoruló, pl. devizahiteles családoknak adja?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 17:58
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:

Akkor minden ingatlan után be kellene fizetni évente az értékének 1 százalékát. Így körülbelül évi 400 milliárd folyna be a költségvetésbe.

Úgy tudom az IMF is javasolta a kormánynak az ingatlanadó bevezetését.

2012. nov. 13. 13:15
 42/56 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanadó jelenleg önkormányzati hatáskörben van, az önkormányzat dönti el, hogy alkalmazza-e vagy sem. Mértéke maximum az ingatlan értékének 3%-a lehet.
2012. nov. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
84%
Nem, mert ez épp azt váltja ki, hogy az emberek méginkább felelőtlenebbé, pénzügyileg analfabétává váljanak mert úgyis jön a jóságos állambácsi és a végén mindenkit megment. Ilyen a mesében nincs. És mi lesz azokkal, akik lemondva arról, hogy nekem most kell minden becsületesen dolgozva hosszabb távon nagyobb vagyonra tettek szert? Menjenek a levesbe?
2012. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor minden ingatlan után be kellene fizetni évente az értékének 1 százalékát. Így körülbelül évi 400 milliárd folyna be a költségvetésbe."


Nagyságrendileg ekkora összeg nem folyik be az államnak az egykulcsos adó miatt, ráadásul nem nő semmilyen fogyasztás és nem létesül beruházás mint azt az "okosok" mondták, hiába lett megmondva, hogy ez nem beruházásösztönzés. Megérte nem?

2012. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 rémuralom ***** válasza:
100%
Ja hát igen, ha a vagyoni különbségeket akarjuk csökkenteni, annak két módja van: vagy a szegényebbeket tesszük gazdagabbá, vagy a gazdagokat szegényebbé. Az előbbihez gazdasági növekedést kell produkálni, amihez racionális és kiszámítható kormányzati gazdaságpolitika kell hosszú időn, sok évtizeden keresztül egyfolytában. Az utóbbihoz meg csak egy einstandtörvényt kell összetákolni, oszt kész. Mennyivel egyszerűbb, ugyebár... Csak nézd meg a hatásait is. Jobb lesz attól a több millió szegénynek, hogy eltűnt az országból százezer milliárdos? A fenét. Ők attól még ugyanolyan nincstelenek maradnak. Sőt.
2012. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 rémuralom ***** válasza:
19%
Az ingatlanadóhoz meg annyit, hogy szerintem igenis jót tenne, ha bevezetnék (pláne egykulcsos adó mellé!). Egységesen, tehát minden településen, mindenféle ingatlanra rendeltetéstől és a tulajdonos vagyoni vagy jövedelmi helyzetétől függetlenül. Ja, és lineárisan, mert ha értékhatárt húzunk hozzá, teszem azt 30 millió forintig 0, fölötte évi 1%, akkor a 33 milliós kéglimet simán letuszkolom 30 millió alá, hogy megszabaduljak évi 330 ezer forint adókötelezettségtől. Úgyhogy fél százalék, egy százalék, mindegy, de minden ingatlanra, az ötmilliósra is. Aki megterhelőnek érzi, nincs akkora jövedelme, amelyből ezt ki tudná gazdálkodni, az eladhatja/kiadhatja a házát és vehet kisebbet, vagy költözhet albérletbe is. Mindenre van megoldás.
2012. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
91%

"Akkor minden ingatlan után be kellene fizetni évente az értékének 1 százalékát."


Ezzel meg az a baj, hogy ki dönti el, hogy az én házam mennyit ér? Egy átalányár és négyzetméter alapján? Miért érne az én összkomfortos, felújított házam ugyanannyit, mint a szomszéd romos háza?

2012. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim válasza:
93%

A devizahitelesek kockázatvállalásához csak annyit...

ez egy előidézett helyzet, példátlanul elszökött a frank a forinthoz képest, az átlag dolgozó ember, aki szeretne venni egy kiba*szott lakást, vagy ne adj isten autót, nem fog nyugdíjas koráig gyűjtögetni. Erre találták ki a hitelt, de mivel a forinthitelek borzasztó kamattal dolgoztak, természetes hogy devizahitelt vesz fel a szerencsétlen megvezetett, reklámokkal teletömött ember. A demagógia nagy úr, mindig csak egy megoldást mutatnak, és egyre jobban bent vagyunk a labirintusban. Most meg lehet lehúzni a bőrt a sok szerencsétlenről. A válságra meg köpök, spekuláció az egész, törékeny törvényekre épülő kártyavár, amit ügyesen összetartanak a sok éhező pénzéből.

"Ismerték a kockázatot és belebuktak..." Persze, könnyű máson röhögni utólag.

2012. nov. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
39%

Sokféleképpen lehetett a közelmúltban ingatlantulajdonhoz jutni. Például valaki örökölt (lefordítom: semmit nem tett érte, azon túl, hogy jó helyre született). Valaki tanácsi lakást vett meg bagóért (majdhogynem ajándékba kapta a közösségtől). Sokan kaptak milliós lakástámogatást, szocpolt, kamattámogatást az adófizetők pénzéből (azokéból is, akik nem vettek lakást, azokéból is, akik bérelt lakásban élnek, és havonta bérleti díjat fizetnek a tulajdonosoknak, talán pont azoknak, akik szocpolból vették a lakást) - az ő érdemük ebben annyi, hogy éppen jó kormány alatt vásároltak. Sokan munkáért kapott jövedelemből vettek tulajdont. Ehhez annyit teszek hozzá: egy bróker a mutatóujja egyetlen mozdulatával fél perc alatt egymilliót vagy többet is tud keresni, míg a szülőfalumban a napszám ötezer forint, és azért tíz órát kell keményen dolgozni. Ennyit a munkával szerzett jövedelem igazságosságáról.


Azt lehetne támogatni, hogy aki a lakását kihasználatlanul, üresen hagyja állni, áremelkedésre várva, azt köteleznék a lakás hasznosítására, pl. bérbeadásra, vagy adott határidőn belüli eladásra. Ez hozzájárulna a még mindig irreálisan magas lakásárak elviselhető szintre csökkenéséhez.

2012. dec. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 rémuralom ***** válasza:
88%

"Ehhez annyit teszek hozzá: egy bróker a mutatóujja egyetlen mozdulatával fél perc alatt egymilliót vagy többet is tud keresni, míg a szülőfalumban a napszám ötezer forint, és azért tíz órát kell keményen dolgozni. Ennyit a munkával szerzett jövedelem igazságosságáról."


Én meg ehhez annyit tennék hozzá, hogy nem a szenvedést fizetik meg, hanem a munka gyümölcsét. És ha ilyen szempontból nézed, akkor igazságos a bróker milliós keresete is (ugyanakkor a fél perc erős túlzás).

A napi ötezer forintból, ha zsebbe kapod, és mindig van, még emberi körülmények között meg is lehet élni. Lehet ujjal mutogatni a brókerekre, de semmi nem akadályoz meg abban, hogy te is bróker legyél, legfeljebb az, hogy nem annak tanultál. Az meg már hadd ne a brókerek hibája legyen.

Ha pedig nem ilyen szempontból nézed, hanem a tiédből (ti. hogy a bróker ujjmozdulatokkal keres milliókat, a napszámos meg napi tíz órát szív ötezerért), akkor te bizonyára hajlandó lennél egy heti munkadíját megfizetni annak a szakmunkásnak, aki a lakásodban valami olyan javítást eszközöl, amelyet egy nap alatt is megcsinálhatna. De minek csinálná meg egy nap alatt, akkor csak egynapi díjat kap, ha öt napot dolgozik, akkor meg ötnapit. Ugye egy villanyszerelőnek te sem azért fizetsz, mert dolgozik, hanem azért, hogy meg legyen javítva az elektromos rendszer a lakásban? Na ugye.

2012. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!