Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hasznos lenne a nőtlenségi...

Hasznos lenne a nőtlenségi adó bevezetése a populációszám növekedésére?

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy amit a Fideszbe rebesgetnek, [link] azt előbb utóbb bevezetik Szerintem ha kivetnék, mindenki asszonyt keresne és házasodnának és ha már házasok, akkor mindenki gyermeket is szeretne anya lenne az asszony meg apa a férfi és így növekedne a népesség. Szerinted jó lenne?

2014. dec. 4. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
61%

"Ha ott születik gyerekünk én nem bánom, ha az unokám nem fog tudni magyarul."


Hát én bánom. Sajnos. Ez az egy tart vissza, és csak ezért nem bírtuk meghozni a párommal még a döntést, amit te - úgy látszik - meghoztál... Ha az én gyerekem vagy unokám nem érti Petőfi nyelvét, Babits nyelvét, Márai nyelvét, Ady nyelvét, ezt a legédesebb, leggyönyörűbb magyar nyelvet, azt én nem bírom elviselni...


Aki olvasta és érti Márai Halotti beszédét, ax tudja, milyen fájó emigránsnak lenni. Ennél csak egy fájóbb dolog van: rabnak lenni.


Te is azzal vigasztalod magad, amivel én szoktam, és amit Thomas Mann mondott, amikor el kellett menekülnie a náci Németországból: Németország ott van, ahol én vagyok. (Értsd: nem ott, ahol egy Hitler nevű nímand zsarnokoskodik...)


Mi ugyanezzel vigasztaljuk magunkat: én magyar leszek Ausztráliában is. És van benne igazság, mert Magyarország is ott van, ahol SZABAD magyar emberek élnek, szabadon gondolkodva, nem félve senkitől.

Ha ez a hely a mai Magyarországon kívül van, akkor nem itt van Magyarország, hanem ott.


Ezt én is hiszem, s mégis, nehezen hagyom itt az őseim földjét. És belehalnék, ha az unokám nem volna magyar. De abba százszor is belehalnék, ha nem volna SZABAD.


És végül, azt hiszem, emiatt nem lesz sem gyerekem, sem unokám: mert nem tudok dönteni szabadság és magyarság között. Egy szabad holland unokát ugyanúgy nem akarok, mint egy rab magyart. Még egy 1848 kellene, vagy egy 1956... Az utolsó véremet is odaadnám egy SZABAD MAGYARORSZÁGÉRT. De már nem hiszem, hogy valaha lesz ilyen... :-(

2018. febr. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
79%

"nem lesz nyugdíj 10 éven belül, itt gyorsan kell sok gyermek. Nem?"


Már itt megbukik az elmélet. A probléma nem a kevés gyerek, még csak nem is a nyugdíj, hanem hogy az idősek nem tudják rendesen eltartani magukat.


Ami nonszensz, a nyugdíj csak néhány tízéves találmány és előtte is élt az emberiség évezredekig, illetve ma is vannak országok, ahol nincs nyugdíj mégis köszönik szépen jól elvannak.


A Föld jelenleg is túlnépesedett, pont hogy nem kell több gyerek, inkább ésszerűen csökkenteni kellene a lakosságot.



A nyugdíj számodra azért szimpatikus, mert ott sok más ember rakja össze a kevés nyugdíjas megélhetésére valót, pedig alapfelállásban azt a pénzt össze lehetne rakni másképp. Pl: a nyugdíjas összerakhatja magának élete alatt, persze ehhez át kell látni, hogy a havi fizetésünk nem egyenlő a havi elkölthető pénzmennyiséggel, hanem a teljes élet alatt megkeresett pénzünk egyenlő a teljes életünk alatt elkölthető pénzmennyiséggel, és ez alapján kellene pénzügyeinket alakítani (valamiféle biztosítós rendszerben a egyenlőtlenségek - pl valaki előbb hal, valaki később) kiküszöbölésére.

2018. febr. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!