Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemre miért nem "alkalm...

Az egyetemre miért nem "alkalmassági" teszt alapján lehet bekerülni, illetve bennmaradni?

Figyelt kérdés

Például nekem, újra kellett érettségiznem 20 éves fejjel, hogy bejussak.

Ezzel is sok időt veszítettem.


A szomszéd Ausztriában meg, szinte mindenkit felvesznek, de a második fél év után kell egy alkalmassági tesztet írni.Ha sikerült, a diák bennmarad, ha nem, akkor egyszer pótvizsgázhat, ha az sincs meg, akkor távoznia kell.


Véleményem szerint, sokkal életszerűbb, logikusabb rendszer, mint nálunk, hogy a középiskolai érettségit nézik.A középiskolai tanulmányoknak, nem sok köze van,az egyetemihez.


Nekem a hajam égnek áll a magolós, logikátlan tárgyaktól.



A diplomámhoz kapcsolódó munkakörben dolgozom, levelezőn csinálom.Egyik kollégámnak a fia is Bécsbe ment tanulni.Az érettségije rosszabb lett, mint az enyém, és mégis átment az alkalmassági teszten.


Sajnos, manapság a diploma, egy megkerülhetetlen tényező, hogyha az ember normális színvonalon akar élni.De, sokszor még ez is kevés.


Ausztriában az a mentalitás, hogy a tanulási lehetőséget mindenkinek meg kell adni.Nem pedig az, hogy, ha kettesre érettségizel abból az értelmetlen novellaelemzésből, akkor elásatod magad.



2016. jún. 27. 10:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező, azt azért ne felejtsük el, hogy az osztrák rendszer azért "barátságosabb" mert PÉNZBE KERÜL, nincsenek ingyenes helyek. Egy szemeszter kb. 400 euró, ami nem sok, de hidd el, örül az osztrák állam azoknak a majmoknak, akik elvégzik az első 2 szemesztert,befizetnek, aztán kizuhannak a fenébe...
2016. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem jobban örül az Osztrák állam azoknak akik elvégzik az egyetemet, rengeteget keresnek, és rengeteget adóznak
2016. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg örül mind a kettőnek, nem tudnak veszíteni:)


Egyébként bírom a ilyen embereket, mint a kérdező, hogy bebeszéli magának, hogy ő egyébként bármikor előhúzna a seggéből egy diplomát, csak az a fránya érettségi, az cseszik ki vele:D

Ahogy írták, ha egy érettségi gondot okoz, akkor inkább ne is gondolkozz felsőoktatásban, mert ott azt, amit középsuliban 4 évig tanultál, azt itt fél év alatt fogják leadni úgy, hogy mellette lesz még vagy 6 ilyen vizsgád:D

Hogy akarsz 60 ezer karakteres szakdolgozatot írni, ha egy novellaelemzés alád rak??:D

Szerintem inkább felejtsd el ezt az egészt, csak időpocsékolás.

2016. jún. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Jah meg elfelejtettem:

Valaki írta, hogy nem csak a szakmához köthető tantárgyak vannak.Ezt kiegészíteném azzal, hogy sok olyan van, ami a szakmához köthető, mégis utálják a tanulók, mert maga a tantárgy nehéz, nem érdekes, száraz vagy majom a tanár.Én nem találkoztam még olyan emberrel, aki minden szakmai tantárgyra azt mondta volna, hogy de jó hogy volt, élveztem minden egyes percét.Mindenki tudott kivételeket mondani.

2016. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi ez az alkalmassági teszt. Aki érettségire alkalmas az felsőoktatásra is alkalmas. Ha érettségire nem alkalmas, akkor felsőoktatásra sem.


A tanulási lehetőséget szerintem is mindenkinek meg kell adni, de ez ott kezdődik, hogy lehetőséget kell adni az érettségire való felkészülésre.


Én egyébként jegyektől függetlenül mindenkit felvennék az egyetemekre, aki sikeresen leérettségizett. Ha az adott szak nehéz neki, majd átmegy menet közben más szakra.

2016. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Egy oktatási rendszert sokféle szempont szerint alkotnak meg, ezek között szerepel például a gazdasági lehetőség, a cél, és mások.

A magyar oktatási rendszer velejéig rossz, de nem azért, amiért a kérdező kárhoztatja. Ennek ellenére itt is be lehet jutni kellő felkészültséggel majdnem bármilyen érettségi birtokában. A kellő felkészültség a döntő itt, ezt a kérdező eddigi megnyilatkozásai alapján én nem látom bizonyítottnak, és gyanítom, az adott egyetem is hasonlóan vélekedne.

Az osztrák egyetem alapvetően más környezetben alapvetően más célok szerint működik, tehát másképp is, ezért az összehasonlítás értelmetlen.

De összehasonlítást tenni például úgy, hogy "én Magyarországon így jártam, a barátom Ausztriában úgy" azon túl, hogy értelmetlen, elegendő ok arra is, hogy Ausztriában is eltanácsolják.


Végső észrevételem: akiben erős az elszánás, hogy színvonalas, minőségi munkát végez, annak az ilyen munka feltételeinek teljesítésében és nem kritizálásában van erős elszánása, és ez segíti is abban, hogy megvalósítsa tervét. Ez így megy az egész világon, még ebben az egyébként elfajzott országban is. Akiben pedig nincs ilyen elszánás, vég nélkül tud magyarázatokat kitalálni dicstelen helyzetére. Természetesen mindig mások hibája a fő ok.

2016. jún. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én nagy nem örültem volna ha a második félév végén beraknak még egy ilyen szart a 4 vizsgám és a matek szigóm mellé
2016. jún. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Hát mert itt nem meg olyan jól mint ausztriában. Itt senkit nem érdekel ki tud vagy kinek van lehetősége tanulni.., ez van, nem jó de ez van. Valaki szerint ez így jó
2016. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Hát mert itt nem meg olyan jól mint ausztriában. Itt senkit nem érdekel ki tud vagy kinek van lehetősége tanulni"


Miért?Ha érettségire nincs időd, talán fősulira lesz? :D

2016. jún. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Annyiban van igazad, hogy nem fair az érettségit ilyen szinten komolyan venni a felvételinél, mert nincsenek azonos felkészülési lehetőségek megadva.


Unokatesóm Debrecenben járt gimibe az ország egyik legjobb sulijába, igaz hogy nagyon kemények voltak a tanárok, de meg is lett az eredménye, hajtani kellett, és jól sikerült az érettségije, nem járt magántanárhoz.


Én pedig itt élek a Viharsarok csücskében, és konkrétan az 5 érettségi tárgyból 2 volt az - a matek és a magyar, amihez ténylegesen felkészítettek a tanárok. (Igaz, matekból az első 2 évben a 3-ast alig tudtam összekaparni, míg utolsó két évre kapott az osztály új tanárt, aki végre rendesen magyarázott, érthetően tanított, így jól sikerült a matek érettségi is.)

A másik 3 tantárgy pedig?

Az idegennyelvi érettségi nekem remekül sikerült, de csak azért, mert elképesztően jó a nyelvérzékem, töriből az utolsó 200!!! oldalt (normál esetben kb 50-80 oldalnak kellett volna maradnia) kellett nekünk egy hét alatt megtanulni érettségire, mert a tanár elvert egy hónapot a semmire - de szó szerint, 5 hétig nem jött be órára, helyettesítő tanárt nem kaptunk, emelt kémiából pedig alapból önállóan kellett felkészülnöm, mert az iskolában a tanár teljesen mást mondott, mint ami a könyvekben le volt írva, sok feladatot ő maga sem tudott kiszámolni, a kísérleteket nem tudta megcsinálni.


Magántanárra pedig nem volt pénzünk, nagy családosok vagyunk, anyukáméknak pedig rosszul fizető munkája van.


Tehát nem mondanám így igazságosnak az érettségit.

2016. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!