Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyetemre miért nem "alkalm...

Az egyetemre miért nem "alkalmassági" teszt alapján lehet bekerülni, illetve bennmaradni?

Figyelt kérdés

Például nekem, újra kellett érettségiznem 20 éves fejjel, hogy bejussak.

Ezzel is sok időt veszítettem.


A szomszéd Ausztriában meg, szinte mindenkit felvesznek, de a második fél év után kell egy alkalmassági tesztet írni.Ha sikerült, a diák bennmarad, ha nem, akkor egyszer pótvizsgázhat, ha az sincs meg, akkor távoznia kell.


Véleményem szerint, sokkal életszerűbb, logikusabb rendszer, mint nálunk, hogy a középiskolai érettségit nézik.A középiskolai tanulmányoknak, nem sok köze van,az egyetemihez.


Nekem a hajam égnek áll a magolós, logikátlan tárgyaktól.



A diplomámhoz kapcsolódó munkakörben dolgozom, levelezőn csinálom.Egyik kollégámnak a fia is Bécsbe ment tanulni.Az érettségije rosszabb lett, mint az enyém, és mégis átment az alkalmassági teszten.


Sajnos, manapság a diploma, egy megkerülhetetlen tényező, hogyha az ember normális színvonalon akar élni.De, sokszor még ez is kevés.


Ausztriában az a mentalitás, hogy a tanulási lehetőséget mindenkinek meg kell adni.Nem pedig az, hogy, ha kettesre érettségizel abból az értelmetlen novellaelemzésből, akkor elásatod magad.



2016. jún. 27. 10:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Annyiban van igazad, hogy nem fair az érettségit ilyen szinten komolyan venni a felvételinél, mert nincsenek azonos felkészülési lehetőségek megadva."


Középsuliban meg nem ugyanaz a kettes-ötös szintje. Ha csak azt néznék akkor meg tele lennének olyan diákokkal az egyetemek az első évben akik olyan sulikból jöttek ahol mindenre megadják az ötöst

2016. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Hát nem érted? Pont ezt mondom.


Azonos felkészülési lehetőséget kellene adni MINDENKINEK.

Hiába szeretnék én tanulni, ha nincsen rá lehetőségem. Szóval most én alapból úgy megyek egyetemre, hogy relatíve többet küzdöttem, mint az unokatesóm, mert neki remek tanárai voltak, és "csak tanulnia kellett", míg nekem mindent elő kellett magamnak ásni, kutatni, stb.

Ennek ellenére "hátrányban" is vagyok, mert gimi alatt nem kaptam valószínűleg akkora tudást, mint amit ő megkapott a jó tanároktól.


Az meg már mindenkinek a saját baja lenne, ha nem él a lehetőségekkel.

2016. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Te nem érted amit mondani akarok.


Ha csak a jegyek alapján lehetne bejutni akkor az iskolák fele ötöst adna 3 tárgyból ha tüsszentesz, mert akkor oda fog menni minden kretén. Így hátrányba kerülnek azok a diákok akik bejutottak egy jó gimnáziumba ahol nem csak a tanárok jók, de az elvárások is magasak

2016. jún. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ahh te nem érted.


Pont ez a helyzet, amit leírtál. Az is hátrányban van, akinek megvoltak a lehetőségei, és az is, akinek nem, csak más szempontból.


Persze, jajj szegény diák, akinek ki kellett tanulnia a belét is mert megkövetelték tőle egy jó iskolában, a kevésbé jó suliban 5-öst kap egy gyengébb tanuló kevesebb tudásra.


DE a gyengébb tanuló még mindig rosszabbul járt. Mert neki lesz szenvedés az érettségi, mert nem indul ugyanazokkal a lehetőségekkel, amiket a jobb iskolákba járók megkapnak, és az egyetem is nehezebb lesz neki az elején, mert kisebb tudással érkezik esetlegesen, amiről ő nem feltétlen tehet.


Én se tehetek róla hogy a Viharsarokba születtem és nincs pénzünk arra, hogy messzebbre jártam volna egy erősebb gimibe.. Érted?


Ezért kéne azonos színvonalra hozni a közoktatást, mert nem egyenlőek az esélyek, igazságtalan a felvételi az érettségi alapján - mindenkinek.

2016. jún. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"tehetek róla hogy a Viharsarokba születtem"


Hol is van ez a viharsarok?

2016. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
2016. jún. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nálunk még Meki sincs az egész megyében.


Persze nem azt mondom, hogy csak itt rossz a helyzet, sok helyen nagy a szegénység és rossz körülmények, de csak példának írtam magamat.

2016. jún. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudtam, hogy valóban létezik ilyen tájegység.
2016. jún. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!