Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális emberek miért...

A liberális emberek miért gondolják azt, hogy aki nem szereti ezt az ideológiát, azért nem szereti, mert nem érti?

Figyelt kérdés

Persze, leszámítva azokat a Fideszeseket, akiknél a libsi egyenlő azzal, amit Gyurcsány csinált.


Én például értem, éppen ezért nem szeretem ezt az ideológiát, illetve képviselőit.

Különösen a liberalizmus alapú szociálpolitika, kultúrpolitika, ami nem tetszik.


Nem lehet egyöntetűen kijelenteni azt, hogy az európai iszlám terrorizmusért a liberalizmus felelős.

Azért viszont felelős, hogy afrikaiak, közel-keletiek vándorolhatnak Európa területére.Ebből következik, hogy valamilyen szinten mégis köze van hozzá.Nem beszélve, az egyéb, bevándorlók okozta problémákról.


Bizony, az emberi jogokat is lehet túlzásba vinni.

Sok esetben az "emberjogi szemlélet" azt követeli, hogy adjuk fel magunkat.

Erre kiváló példa a migrációs válság.Illetve, a jóval kisebb jelentőségű burkini hiszti.

A feladás és a behódolás között túl sok különbség nincs.


Véleményem szerint, vannak fontosabb dolgok is, mint az emberi jogok.

Fontosak azok is, de nem a legfontosabbak és nem mindenek felett állnak.


Sőt kijelenthető, hogy a liberálisok, népként, etnikai csoportként való létezés jogát vitatják el az európaiaktól.

Amikor megérkeztek a migránsokat szállító buszok,tapsoltak,majd kiugrottak a bőrükből.



2016. aug. 29. 20:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Te meg fogadd el, hogy előbb-utóbb pedig lesz ilyen intézmény, ahogy terjed szerte a világon - bár ez már kissé elkanyarodik a témától.
2016. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
37%

"Szerintem azt sem mondja senki, hogy a migránsoknak emberi joguk ott élni, ahol akarnak. Ezt te találtad ki, hogy aztán megcáfolhasd, és utálhasd a liberálisokat."


szerintem meg valakinek csúnyán összetöröm most a vallását :O :D

Szerinted mire hivatkozva sivalkodnak a határnál a jogvédők, hogy nyissuk ki? Hiszen ott már nincs háború.

2016. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
14%

"Te meg fogadd el, hogy előbb-utóbb pedig lesz ilyen intézmény, ahogy terjed szerte a világon "


jujj! ki mondott ilyet legutóbb?


ja sztálin

2016. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

Elég sok ilyen "liberálisok, miért gondoljátok azt hogy X?" kérdés van pl. ezen az oldalon is. De sok cikket is linkeltek, ahol jobboldali portálok próbálják megmagyarázni, hogy a liberálisok miért hülyék. Ezerből egy olyan van, ahol akár csak kicsit is közelítenek bármihez is, amit el lehet fogadni a liberalizmushoz hasonlónak. Pedig elég tág a fogalom, de még így is mellé lőtök folyamatosan. Hát ezért. De ma még nagyon sok dolgom van, úgyhogy itt egy részletesebb betekintés:


Szerintem a megértéshez nagy segítség ez az oldal: [link]

Nektek a liberalizmus egy pont a térképen. Általában a felső sarkában. Pedig a valóságban a térkép teljes alsó fele a liberalizmus. Mivel az egész eszme egy baromi egyszerű elv (egyszerűen megfogalmazva: személyes szabadság maximalizálása, vagy mindent szabad ami nem árt), amiből aztán egy csomó minden levezethető. Van liberális, aki tiltaná a burkinit, és van aki nem. Van bevándorlás párti és ellenző. Van háromkulcsos adó párti és adó eltörlés párti. Van fegyverlegalizálás párti és ellenző. Van mindenféle liberális, és nagyon-nagyon gyakran nem értenek egyet. Míg a konzervatív-jobboldaliak gyakran csak egymást visszhangozzák, akár egy YT videó kommentjeire gondolunk, akár mondjuk itt egy kérdésre, addig a liberálisok folyamatosan vitatkoznak. Ti meg kiszúrtok valami specifikus véleményt, amiben a liberálisok 5%-a hisz, és azon pattogtok hogy hülye liberálisok.


Ha az a kérdésed, hogy "A liberálisok miért gondolják azt hogy X?", akkor már rossz úton jársz (nem erre a kérdésre gondolok, ez nyilván az itteni kommentelőkről szól, nem az eszméről). Nyilvánvalóan azért gondolják (már aki), mert szerintük X teszi szabadabbá az embereket. Ha valamit el akartok érni, ajánlom a következőt: "Azok a liberálisok, akik azt gondolják hogy X: szerintetek miért ez a szabadság-párti álláspont?"

És X legyen valami értelmes álláspont, nem az hogy a terroristák kapjanak minden nap palacsintát, mert ilyeneket senki nem gondol.

2016. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
16%
Ezt amúgy úgy szoktátok kivédeni, hogy ééén nem az a fajta liberális vagyok, hanem egy másfajta liberális. De persze csak miután már a "másik fajta liberális" vállalhatatlan tevékenységéről kiderült, hogy totális marhaság.
2016. aug. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%
Beléd is kár volt.
2016. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
92%

A liberalizmus SOHA nem kéri, hogy add fel magad, ellenkezőleg: azért harcol, hogy MINDENKI felvállalhassa magát. Minden más ideológiában benne van az önfeladás gondolata (add fel magad a többségért, a nemzetért, az egyházért, ezért vagy azért). A liberalizmus azt mondja: VÁLLALD FEL MAGAD! Az legyél, aki vagy, ha keresztény, jobboldali, heteroszexuális fehér férfi vagy, akkor azt vállald fel, de ha ateista, baloldali, leszbikus fekete nő, akkor AZT!


A liberalizmus semmit sem TAGAD, hanem azt állítja, hogy mindennek van létjogosultsága, ami MÁSOK JOGAIT NEM SÉRTI VAGY KORLÁTOZZA.


A liberalizmus nem ellensége a vallásoknak sem, hanem pont hogy harcol, ha kell, a valásszabadságért, a véleményszabadságért, a meggyőződés szabadságáért.


Ha Európát tényleg ellepnék a muzulmánok és be akarnák vezetni a Sariát, akkor a liberálisok küzdenének ez ellen a legvégsőkig a leginkább! Egy igazi liberális egy iszlám Európában ugyanúgy harcolna a keresztény kisebbség jogaiért, mint egy keresztény Európában a muszlim kisebbség jogaiért.


A francia liberalizmus, amely sokkal radikálisabb az európai liberalizmus többi ágánál, kifejezetten rühelli a muszlim vallási jelképeket. A burkini ellen a "vadliberális" franciák kelnek ki magukból a leginkább, mert a női egyenjogúság megcsúfolását látják benne.


A liberalizmus nem az és nem olyan, mint aminek és amilyennek a mai magyar jobboldali retorika leírja és megbélyegzi. Ha valaha kisebbségbe kerülsz egy országban, a jogaidért mindig a liberálisok fognak kiállni, soha nem a konzervatívok!


Ha Európában valaha többségbe kerülnek a muszlimok, mint ahogy rettegtek tőle, a liberálisok lesznek, akik a végsőkig fognak ugatni, tüntetni, demonstrálni, hogy a keresztény kisebbség jogai is legyenek tiszteletben tartva, mert a keresztény is ember!


Persze az akkori többség ugyanúgy rühellni fogja ezért a liberálisokat, mint a mostani többség, mert a hülye ember mindig diktatúrát akar, a többség rémuralmát a kisebbség felett. A liberalizmus meg olyan világot szeretne, amiben a többség dönt ugyan, de nem sértheti a kisebbség alapvető jogait. Mert az is ember!


A liberalizmus gondolata a kereszténység alaptanításával nagyonis rokonítható: MINDANNYIAN emberek vagyunk, mondja a liberalizmus. MINDANNYIAN Isten gyermekei vagyunk, mondja a kereszténység.


És eszerint kell egymással cselekednünk, egymást tiszteletben tartanunk, segítenünk, és ha szeretnünk nem is, legalább elfogadnunk (ennyiben a liberalizmus még megengedőbb is a kereszténységnél: feltétlen szeretet nélkül a toleranciával is beéri).

2016. aug. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy érted a "liberális ideológiát", de én azért megpróbálom kicsit máshonnan is megvilágítani a dolgokat.


" kijelenthető, hogy a liberálisok, népként, etnikai csoportként való létezés jogát vitatják el az európaiaktól. "


Nem tudom, ki hogy van vele, de én amikor reggel lemegyek a közértbe, nem népként létezem. Nem is célom népként létezni. A társadalomtól sokkal inkább az az elvárásom, hogy ha lehet, értelmes, dolgozó, becsületes emberek vegyenek körül, és ne beszűkült, utálkozó, alul képzett, tehetetlen csürhe.


Figyelted, hogy egyáltalán nem használtam se faji megkülönböztetéseket, nem utaltam vallásra, és egyáltalán nem érdekel, hogy ki honnan jött? Lehet, hogy másnak egy multikulturális társadalom egyenlő a legrosszabb rémálommal, de nekem más az ijesztő. Sokkal jobban félek attól, hogy ha folytatódik az értelmiség és úgy egyáltalán a munkára termett polgárok kivándorlása az országból, emellett az állam nem szervezi okosabban a kiadásait és főleg az oktatást, akkor végletesen lemaradunk. Egy darab olyan ember sem marad itthon, aki miatt büszke lehetnék arra, hogy magyar vagyok.


Milyen "magunkat feladásról" beszélünk, amikor már így is csúszunk le a lejtőn? Bevándorlók ehhez egyáltalán nem kellettek.


Ha rajtam múlna, hogy kiket engedek be ide, egyszerűen felállítanék egy bizottságot. A bizottság felméri az illető műveltségét, mennyire lehet vele együttműködni alapvető dolgokban, mennyire lehet alkalmas a beilleszkedésre. Ha ezeken átment, jöhet. Persze meg lehet adni, hogy havonta max. 100 fő. Ezen felül az Eu tagságunkból adódóan jöhet még néhány ténylegesen rászoruló, akit itt ellátunk egy ideig, de aztán ő is vagy átmegy a teszteken, vagy deportáljuk vissza.

Akit befogadtunk részt venne valami alap nyelvi képzésen, és segítenének neki munkát keresni. Ennyi. Mi ezen olyan bonyolult? Ettől mennénk tönkre? Ettől menne szét a nemzet? A bevándorló kérdés szerintem ez alapján a modell alapján bármelyik országban kezelhető lenne, és csak nyernénk vele. Azt mondod, erre nincs pénz? Plakát kampányra bezzeg ugye van.


Ha meg akarjuk őrizni az európai keresztény emberek többségét, akkor ahhoz egy olyan társadalmat kell építenünk, ahol a nők szívesen szülnek. Talán ebbe lenne mit tanulnunk keleti szomszédainktól.

2016. aug. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülök, hogy megosztottad gondolataidat. Abból világosan kitűnik, hogy nem érted a liberalizmust. Nemcsak a lényegét nem, de a fontossági sorrendet se. Sőt, azt se, miért éppen az, ami.

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy egy ideológiát nem érdemes szeretni vagy nem szeretni. Ideológiát igazságtartalma miatt, hasznossága miatt találnak ki. Amiről később kiderülhet, hogy nem állja meg a helyét, de ez már más kérdés. Viszont éppen ezért, ideológiákat alkalmazni szokás (különben csak elmélkedés a világ dolgairól). És persze lehet rosszul is. Sőt, időnként szándékosan alkalmazzák rosszul (pontosabban, nem eredeti céljának megfelelően).


Nem megyek bele. De annyit mégis: az ember sokféle jognak kell, hogy megfeleljen. Különben képtelen lenne együtt élni, vagy azt is mondhatom, élni. Időnként egyik jog üti a másikat, mert sokféle ember van, sokféle szemlélettel. Emiatt alapvető fontosságú, hogy a jogok között legyen fontossági sorrend. Különben egyes esetekben döntésképtelenek, vagy hazugok leszünk.

És e fontossági sorrend egyéni, önkényes keverése sok tragédiát okozott már a világban. Helyes kezelése soha. Ezt soha ne feledd el, mikor sorrendet akarsz újradefiniálni.

2016. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

A libbantak mindent kitalálnak, hogy ki miért nem szereti az ideológiájukat - mindezt azért hogy az igazság véletlenül se merüljön fel (azért, mert egy önellentmondó nevetséges baromság, és egy általános iskolás csípőből megcáfolja).


Mára mellesleg semmi célja nincs a liberalizmusnak, ugyanis rég megvalósult, sőt, túlzottan is - egy buckalakónak vagy egy rovott múltú sittesnek több joga van, mint nekem, adófizető állampolgárnak. Biztos nem véletlenül, van benne egy csipetnyi szándékosság. Kicsit átesett az "egyenlőség, szabadság, testvériség" a nyihaha túlsó oldalára, a libbantak meg se próbálják ezt orvosolni, helyette lenáciznak mindenkit, aki kifogásolni merészeli. A szólásszabadság jegyében, ugye.


Na ezért nem lehet őket komolyan venni.

2018. szept. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!