Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A liberális emberek miért...

A liberális emberek miért gondolják azt, hogy aki nem szereti ezt az ideológiát, azért nem szereti, mert nem érti?

Figyelt kérdés

Persze, leszámítva azokat a Fideszeseket, akiknél a libsi egyenlő azzal, amit Gyurcsány csinált.


Én például értem, éppen ezért nem szeretem ezt az ideológiát, illetve képviselőit.

Különösen a liberalizmus alapú szociálpolitika, kultúrpolitika, ami nem tetszik.


Nem lehet egyöntetűen kijelenteni azt, hogy az európai iszlám terrorizmusért a liberalizmus felelős.

Azért viszont felelős, hogy afrikaiak, közel-keletiek vándorolhatnak Európa területére.Ebből következik, hogy valamilyen szinten mégis köze van hozzá.Nem beszélve, az egyéb, bevándorlók okozta problémákról.


Bizony, az emberi jogokat is lehet túlzásba vinni.

Sok esetben az "emberjogi szemlélet" azt követeli, hogy adjuk fel magunkat.

Erre kiváló példa a migrációs válság.Illetve, a jóval kisebb jelentőségű burkini hiszti.

A feladás és a behódolás között túl sok különbség nincs.


Véleményem szerint, vannak fontosabb dolgok is, mint az emberi jogok.

Fontosak azok is, de nem a legfontosabbak és nem mindenek felett állnak.


Sőt kijelenthető, hogy a liberálisok, népként, etnikai csoportként való létezés jogát vitatják el az európaiaktól.

Amikor megérkeztek a migránsokat szállító buszok,tapsoltak,majd kiugrottak a bőrükből.



2016. aug. 29. 20:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nem a liberális emberek gondolják ezt, hanem az értelmes emberek. Például te azt állítod, hogy érted, majd hozzá fűzött magyarázataid minden mondata bizonyítja, hogy félreérted. Gyanítom, te liberális alapú kultúrpolitika alatt is valami olyant értesz, ami nem az, hanem a tudatlan ember véleménye.

Például az emberi jogokról írott elmélkedésed annak tökéletes félreértése. Az is, amit gondolsz róla, meg a migrációs válságról alkotott elképzeléseid is.

Nagy különbség van aközött, hogy egy ide érkező menekültnek adunk e emberi bánásmódot, meg aközött, hogy "hívjuk őket". A menekültek azért jönnek, mert lakhelyük (sokféle ok miatt) élhetetlenné vált, életük nincs biztonságban (és a néhány megélhetési menekült most nem érdekel). Lehet neked bármilyen ideológiád, jönni akkor nem fognak, ha leállítod a fegyvereladást, a diktátorok öldöklését, ha élhető területet teremtesz nekik. Innen is azért ment el félmillió, mert nem találta élhetőnek, bár sokan azért elvegetálnak még (és kevesen kiválóan élnek mások kizsigereléséből).


Egy ideológiát nem szeretni kell, hanem érteni. A jó oldalát erősíteni, a rosszat nyesegetni. Ez nagy türelemjáték. Azonban a te hozzáállásod nem vezet sehová. Sem az ellentéteket nem csökkenti, sem a jóllétet nem növeli. Meddő és káros. De értem és megértem.

2018. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!