Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jobb az élet...

Magyarországon jobb az élet mióta fidesz van? Mindenkinek van munkahelye.

Figyelt kérdés
Szerintem jobb , a segélyeket fokozatosan megszüntetik és mundenkinek adnak munkalehetőséget,a minimálbért fokozatosan emelik, orbán jobbat tett az országgal

#élet #Munkás magyarország #emelkedő minimálbér
2016. okt. 14. 18:32
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
96%
Milyen munkát adtak?
2016. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg milyen munka , csak munka legyen...
2016. okt. 14. 19:05
 13/43 anonim ***** válasza:
98%

"Nem az a lényeg milyen munka , csak munka legyen..."


Hát már hogy a lópikulába ne lenne lényeg?


Felvehetek ezer utcaseprőt, ebből 990 egész nap nem fog dolgozni, értéket nem teremt, se szellemi, se anyagit, és pont ugyanúgy segély, mintha otthon ülnének.


Persze a statisztikában jól mutat +1000 munkahely, de attól még ugyanúgy a többi dolgozó adóját pazarolják.

2016. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
86%

van egy ötletem kérdező.

ne is írj ki kérdéseket. keresd fel őket és szimplán nyald ki a becses seggüket...

2016. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
76%

https://www.youtube.com/watch?v=a_QJmaGyiFE


0:07-től kezdődő hangot adok én is egyfolytában a kérdést olvasva..XD

2016. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Több a munkahely mióta fidesz van?Sokkal több...Orbán azt mondta 2010-ben hogy munkába állitja magyarországot, 4% a munkanélküliségi ráta jelenleg,a munkaerőhiány az egekben
2016. okt. 14. 19:38
 17/43 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy több a munkahely, dehogy kevesebb a munkanélküli. Megváltoztak a területen készítendő statisztikák követelményei és a hozzátartozó adatok köre a KSH számára. Bevették kereső kategóriába a nyomorult 47 ezres közmunkást és a külföldön munkát vállaló magyar állampolgárt. Csiribú, csiribá, ezzel a Fidesz máris szépen felszámolta a munkanélküliséget. Ja csak papíron, nem baj, sokan ennek is gyerek módjára örvendeznek, lásd a mi kérdezőnket ;)
2016. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
88%
Orbán sokmindent ígért a 2010-es választások idején de ezekből nagyonkevés valósult meg. Ez a közmunka is csak az adófizetők pénzéből valósul meg, a munkanélküliség meg azért van mert képzett munkaerőből van hiány hála orbánnak aki azt preferálja hogy az általános iskola elvégzése után menjenek a fiatalok dolgozni, képzetlenül de hova? ha nemkellenek.
2016. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
Én olyat is olvastam hogy sokaknak már 16 évesen is van munkahelye
2016. okt. 14. 19:54
 20/43 anonim ***** válasza:
85%

"Magyarországon munkaerőhiány van,jelentős.Munkanélküluségi ráta hány százalekos is?4,5?? "


Nem mondom, hogy nincs igazad, de ha én azt mondom, hogy egy vállalatnál a munkakörök 99%-a be van töltve az is jól hangzik, de ha az alatt az 1% a vezérigazgatót jelenti és egyéb vezetőt, akkor ott már változik a történet.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a foglalkoztatottságot és a munkanélküliséget több szempontból kell vizsgálni. pl.:


Magyarországon elsődlegesen strukturális és földrajzi munkanélküliség van. Az előbbit gyakran hívják minőségi munkanélküliségre, mert a szakemberek hiányát értjük alatta általában. Na mármost ez több eredetű: eredhet a rossz oktatásból is ez a fajta munkanélküliség, agyelszívásból, vagy netalántán egy új ágazat létrejöttével (ilyen pl. az informatika, de ebbe most nem menjünk bele, csak nyersen fogalmaztam).


De mi van a sokaság másik 95%-al? Először is: beleszámítottuk a közmunkásokat is. Annyi közmunkás van ma Magyarországon, hogy félő, ha mind összeszednénk és pártot alapítanánk belőlük, még a parlamentbe is bejutnának, mert simán megütik a szükséges létszámot. Sajnálom, de a közmunkát nem nevezném munkának, egyrészt mert a közmunkások többsége nem termel jószágot, azaz nem járulnak hozzá a GDP-hez, másrészt pedig, aki mégis érdemi munkát végez, azt igazából kihasználják jobbágy módjára.


Harmadrészt így is marad, tegyük fel 90%-unk. Ez a 90% mennyiben járul hozzá átlagosan a szürke gazdasághoz? Jó, ezt az utolsó kérdést már önkényesen tettem hozzá a témához, de úgy vélem ez is egy rendkívül lényeges szempont, mert több tucat, ha nem százmilliárdokról lehet szó éves szinten.

2016. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!