Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jobb az élet...

Magyarországon jobb az élet mióta fidesz van? Mindenkinek van munkahelye.

Figyelt kérdés
Szerintem jobb , a segélyeket fokozatosan megszüntetik és mundenkinek adnak munkalehetőséget,a minimálbért fokozatosan emelik, orbán jobbat tett az országgal

#élet #Munkás magyarország #emelkedő minimálbér
2016. okt. 14. 18:32
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

"Én olyat is olvastam hogy sokaknak már 16 évesen is van munkahelye"


Diákmunkának hívják és én is jónak tartom. Ellenben azzal, hogy levitték a tankötelezettség korhatárát, én azt olvastam, hogy már több mint 40 ezer 18 év alatti dolgozik közmunka formájában iskola helyett. (földrajzi munkanélküliség végett főleg)

2016. okt. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

"mert a közmunkások többsége nem termel jószágot, azaz nem járulnak hozzá a GDP-hez,"


hát szerintem ez hülyeség... a GDP-hez már önmagában hozzájárult a tény, hogy a kormányzat a transzferrel élt

2016. okt. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%

"hát szerintem ez hülyeség... a GDP-hez már önmagában hozzájárult a tény, hogy a kormányzat a transzferrel élt"


Ezt kicsit jobban fejtsd ki, mert nem értem. Úgy érted, hogy amiért a transzfer-ért meg kell dolgozniuk a közmunkásoknak, szükségképpen hozzájárulnak (valamilyen szinten) a GDP-hez is?

2016. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
24%

A transzferek növelik a rendelkezésre álló jövedelmet, a fogyasztást megemelik mindenképpen. A a közmunka nem is igazán transzfer, hiszen valamit azért elvár az állam cserébe. Így pedig már közvetlenül is befér a GDPbe.


Y=C+I+G+XM


(különben lokális földrajzi munkanélküliség esetén mi a szart számít a GDP?)

2016. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
0%
ráadásul mekkora a delta fogyasztási határhajlandósága a közmunkásoknak? totálisan irreleváns, hogy a közmunka most transzfer vagy állami vásárlás
2016. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
85%

"Így pedig már közvetlenül is befér a GDPbe. "


Nem fér be, mert az, hogy közmunkás Józsi levágja a peron mellett a bozótot nem eredményez semmit, csak a segélyt kapta meg egy másik formában. Nincs valós piaci szolgáltatás vagy termelés mögötte, amit aztán lehetne értékesíteni és visszaforogna az államnak is valami (valami megtérülés).


"(különben lokális földrajzi munkanélküliség esetén mi a szart számít a GDP?)"


Fogalmam sincs, ilyet én se mondtam, csupán a munkanélküliség nálunk jellemző fajtáira hívtam fel a figyelmet.

2016. okt. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

"a munkaerőhiány az egekben"


Az lehet, tekintve hogy minden valamihez értő szakember elhúzott külföldre, lásd az építőipari szakmunkások 90%-a.


amúgy a kérdező csak trollkodik.

2016. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
14%

sörpocak te csak a munkanélküliség részt olvastad el a makró tankönyvből?


"Nincs valós piaci szolgáltatás vagy termelés mögötte, amit aztán lehetne értékesíteni és visszaforogna az államnak is valami (valami megtérülés). "


A GDP-t nem te definiálod, és akik egyébként teszik nem szubjektív (véleményen alapuló) dolgok alapján teszik.

Ha a közmunka nem munka, akkor transzfer. Hogy mekkora mértékben növeli a GDP-t az a fogyasztói határhajlandóságtól függ, ez pedig szerintem 1. (tehát 1000ft transzferből egyetlen forint sem a Sh-t(a háztartások megtakarítását) erősíti).

Ha meg nem Sh, akkor elköltik (C), és az valakinek (boltosnéninek) az Y, aki meg megint elkölti és itt is a aktuális fogyasztási határhajlandóság lesz annak a mértéke, hogy a Bruttó összjövedelemre lokálisan milyen multiplikátor hatással lesz.


Ha a közmunka munka, akkor pedig kormányzati beruházás. (G). És akkor túl is van tárgyalva.

2016. okt. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

"az, hogy közmunkás Józsi levágja a peron mellett a bozótot nem eredményez semmit,"

jaaaa... te úgy érted, hogy a közmunkás az elvégzett munkája alapján kapja a zsozsót? hát nem. fix bruttója van

a közmunkás kifizetése nem termelőeszköz, hogy álljon benne a pénz


mondjuk ha vennénk a cigányoknak egy CNC esztergát, hogy na tessék forgatni a GDP-t akkor lehetne azt mondani, hogy "Nincs valós piaci szolgáltatás vagy termelés mögötte, amit aztán lehetne értékesíteni és visszaforogna az államnak is valami (valami megtérülés). "

2016. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Nohát, Kádár alatt is volt, maximum olyan hasznosságú munkát végzett, mint a vonatsín-sírozás, nem mintha párhuzamot akarnék vonni a közmunkaprogrammal, ami nagyjából ugyanekkora értéket teremt.


Persze, az nem állapot, hogy egyesek segélyből jobban élnek, mint más, elmaradott vidéken tisztességesen dolgozó emberek.


De nekem és szerintem más fiataloknak se próbáld bemagyarázni, hogy minden jobb lett. Szétverték az egészségügyet és az oktatást, márpedig ebben kéne tündökölni, nem a megalomániás építkezésekben. Vagy hát lehet így is, csak akkor nem sírni kellene, hogy a gonosz Nyugat-Európa felszívja az értelmesebb magyarokat.


Béke.

2016. okt. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!