Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon jobb az élet...

Magyarországon jobb az élet mióta fidesz van? Mindenkinek van munkahelye.

Figyelt kérdés
Szerintem jobb , a segélyeket fokozatosan megszüntetik és mundenkinek adnak munkalehetőséget,a minimálbért fokozatosan emelik, orbán jobbat tett az országgal

#élet #Munkás magyarország #emelkedő minimálbér
2016. okt. 14. 18:32
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
95%
Az én munkahelyemen, folyamatosan veszik fel az embereket, mert létszámbővítés van. És minden reggel, 50-60 ember várakozik az "irodistákra". Honnan jönnek ők, ha mindenkinek van munkája?
2016. okt. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Szilvásbuktát,mert azt szeretem.
2016. okt. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, ha az egekben van a munkaerőhiány, akkor valószínűleg a munkanélküliség se kicsi. Szerintem egyre rosszabb a helyzet. Nálunk, egy multinál már vagy 8 éve nem volt fizetésemelés, anno nagyon jók voltak a fizetések, most már az utolsók közt van. Nem látom a Fideszt fejleszteni a magyar gazdaságot. Az államadósság óriási, évente 1000 milliárd vagy még több megy el csak a kamatokra. Miközben a Fidesz azt mondja orrba-szájba, hogy a reformjai (a "magyar" reformok) működnek, meg repül a gazdaság, mikor 0.5%-os a növekedés. Szerinted igazat mondanak bármiben is?
2016. okt. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Vagy ott van a letelepedési kötvény, amivel rengeteg pénzt nyúlnak le az offshore-os barátaik, és a magyar államnak még több adósságot okoznak. Átteszik a mi pénzünket a sajátjukba és a külföldiekébe. És ez csak egy példa. Ezer milliárdokat nyúlnak le évente. És az államadósság is nagy probléma, a gazdaság meg közben nem fejlődik semmit.
2016. okt. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 ede1219 ***** válasza:
100%

"Orbán azt mondta 2010-ben hogy munkába állitja magyarországot"


Sikerült neki, csak az a baj, hogy külföldön dolgoznak, az "eltüntetett" munkanélküliek!

2016. okt. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

"jaaaa... te úgy érted, hogy a közmunkás az elvégzett munkája alapján kapja a zsozsót? hát nem."


Még szerencse, mert én se ezt mondtam.


Értem, hogy elbeszélünk egymás mellett, holott neked is igazad van abban, hogy a fogyasztási oldalról a közmunkások is hozzájárulnak a GDP-hez. Az egyetlen, amiért én nem nevezem igazi munkának az az, hogy nem állítanak elő (többségében) értéket. Pénzt én is adhatok bárkinek, aki aztán a fogyasztásával hozzájárul a GDP-hez, ilyen alapon a hajléktalanok az aluljáróban is GDP-t emelnek, mert az aprópénzt ők is elköltik. Ezzel szemben, sem a közmunkásra, sem a hajléktalanra (és nagyon nagy bocsánatot kérek most attól, aki közmunkás és olvassa a hozzászólásomat, tudom, hogy nem fair ilyen párhuzamot vonnom, de lelkem rajta, hogy nem emberek, hanem rendszer ellen beszélek) nem mondjuk, hogy "Nézd, fejlődik az országunk!" v. "Nézd, milyen jól megoldották a helyzetüket" stb. stb.


És szerintem ezzel tényleg túltárgyaltuk a dolgot.

2016. okt. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Amúgy lenne egy kérdésem 31%-os.

Ha szerinted az növeli a fogyasztást (és miért ne növelné?), hogy a közmunkásoknak, mint társadalmunk egy szegényebb rétegének adunk pénzt, akkor mivel indokoltabb az egykulcsos adó, mint a többkulcsos?

2016. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
31%

Azt szeretném, hogy megértsd, a GDP nem ítélőtábla, hanem egy szám. A munka minőségéről nem nyilatkozik, csupán konstatálja, hogy az a pénz forgott a gazdaságban.


"ilyen alapon a hajléktalanok az aluljáróban is GDP-t emelnek, mert az aprópénzt ők is elköltik."


nem emelik, mert a koldulásból szerzett jövedelem nem kimutatható, ha elkölti az már igen, de a köztes állomást a csövinél nem regisztrálja semmi, mintha meg sem történt volna (szemben a közmunkással, aki bérpapírt kap)


ezt a rendszert pedig a közmunkához elég hasonló dolog az "út a munkához" vagy valami hasonló névvel, a fidesz annyit tett, hogy a segélyezést nagyüzemi közmunkára cserélte (és megbénította a feketemunkát)


---------------

Egyrészről azért indokolt, mert a többkulcs (meg az adómentes legalacsonyabb bér) nem teljesíti be a legerősebb, társadalmi érvet sem. A legtöbb minimálbéres ugyanis nem valódi minimálbéres, hanem feketén kapja a többit.

Sokkal kisebb volt a kockázat, mint amekkorát nyerni lehetett vele.


Másrészről a többkulcs egyszerű polgárokat büntet (150-200 nettótól nevetséges), hiszen egy kezemen meg tudnám azokat számolni, akik 4-5 millió ft havi jövedelem után fizetnék az SZJA-t.

2016. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm.
2016. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

Ha jobb lenne nem mennének tömegesen külföldre dolgozni,

és nem keveselnék az ithoni fizetést.


[link]

2016. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!