Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik büszkék erre az országra...

Akik büszkék erre az országra és nemzetre, azok tulajdonképpen mire büszkék?

Figyelt kérdés

Én ebben az országban a korrupciót, a lopást, csalást, hazudozást látom és nem csak az elittől, hanem az átlag embertől is. Sok a negatív gondolat, a panaszkodás, a feudális rendszer még mind a mai napig virágzik ebben az országban.


Komolyan nem értem, hogy ebbe mit lehet szeretni.


Lehet zsidózni, meg komcsizni, meg hazaárulózni, nem igazán érdekel.


2016. nov. 26. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Nekünk van Európába csak nagy tavunk, neve Balaton! (Minden 4. magyar már belepisált.)
2016. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

"Sok a negatív gondolat, a panaszkodás..."


De ez nem az ország hibája, hanem a tiéd, meg a hozzád hasonlóké. Egy normális embernek eszébe nem jutna, hogy szombat délután ilyen kérdéseken agyaljon, és azt mások képébe nyomja az interneten.


Szóval igen, büszke vagyok az országra, de nyugodj meg, nem miattad. ;)

2016. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%

A nyelvünkre, kultúránkra, történelmünkre vagyok büszke. Arra, hogy fennmaradt ez a nép és nyelv ennyi nehézség után is.


Nekem nincsenek negatív gondolataim, mondjuk nem szeretem a kommunistákat, a liberálisokat, meg a kicsinyes, irigy embereket.


Tenni kell az országért, dolgozni rajta, mindenkinek a maga adottságai szerint. Én sem rajongok mindenért amit a kormány tesz, még soha nem szavaztam a Fideszre, de nálam a hazaszeretetnek semmi köze a napi politikához, akkor sem szerettem kevésbé mikor Gyurcsány regnált.


Mindig az a gond, hogy a te féle emberek ekézik a magyarokat, holott maguk is azok. Te magad vagy a probléma, neked kéne változni.


Ha nem tetszik a hazád, ma már mehetsz, nem gond, mi tart vissza?


"Love it or leave it!" Nem így mondja az amerikai?

2016. nov. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül nevezik az ilyen embereket nemzeti érzelműnek. A hazaszeretet egy érzés, nem biztos, hogy meglehet magyarázni, nem feltétlenül feltételhez kötött. Persze lehet írni a kliséket, hogy történelem, népművészet, nyelv stb. de szerintem ez nem igazán erről szól, bár biztosan vannak olyanok, akik mondjuk történelemrajongók, vagy mondjuk hosszú idegig néptáncoltak és emiatt közel érzik magukhoz a magyar történelmet, kultúrát. A magam részéről, én mindig is a sajátomat részesítettem előnyben. Oviban a csoportomat, iskolában az osztályomat, jobban szeretem a városomat más városnál, és jobban az országomat más országnál. Lehet, hogy ez egyfajta önzőség vagy nem is tudom minek nevezzem, nem is nagyon érdekel, ilyen vagyok. Valamilyen furcsa módon kötődöm ehhez a közel sem tökéletes országhoz és nemzethet.
2016. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Hát arra, hogy minden milyen jó!

Meg van lángos meg pulikutya!

Nahát! Ugye, hogy már mennyire jó?

2016. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

"A magam részéről, én mindig is a sajátomat részesítettem előnyben."


Ha apám egy alkoholista, kötekedő gyökér, akkor nem fogom őt isteníteni csak azért, mert ő az én apám és nem másé.

2016. nov. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Széchenyi büszke volt arra, hogy magyar, és tett is érte. Akkor is az volt, mikor az őrültek házába csukták. A haláos ágyán is az volt. Gondolod, hogy ezt neked el lehetne magyarázni?

Akiket említesz, azokkal kapcsolatban szégyellem, hogy egy nyelvet beszélünk. Az nem a haza, az a hazát megcsúfoló, kirabló csürhe. Az utolsó mondatod is torz gondolkodást mutat. Csak ez tud eszedbe jutni. Neked nyilván a szülőföld sem mond semmit. Sőt, a szülő sem. Nem én fogom elmagyarázni.

2016. nov. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

#6


"Naggyon" jó példa!!!


Mert, akármennyire is utálod, attól még az apád. És ha megtagadod, akkor is az marad. Ha pedig kikerül az életedből, az pedig különböző pszichés vagy mentális elváltozásokat okoz (neurózis, komplexusok, személyiség zavarok stb.). Na pont ilyennek látok nagyon sok embert.


A nemzethez tartozni olyan, mint az apád fia/lánya lenni, bármilyen is legyen az apád.


Egyébként pedig, csend, lámpafény, Radnóti kötet. Felütöd a Nem tudhatom című versnél és elolvasod. És ha nem érted, akkor elolvasod újra, és ha még mindig nem, akkor újra, meg újra, meg újra. Közben pedig gondolj arra, hogy ha valakinek volt oka nem szeretni ezt a hazát, az pont ő. Mégis ilyen verset írt róla.

2016. nov. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem szoktam ilyet javasolni, mert olyan intellektuális kioktatás szagú, de most azt mondom, hogy olvass néhány Ady verset a magyarságról, és akkor megérted, hogy a hazaszeretet nem ugyanaz, mint büszkének lenni a hazádra. Nem csak azt lehet szeretni, ami szép és jó.

Mellesleg, tényleg jó példa ez az alkoholista apa dolog. Meg lehet tagadni az ilyen szülőt, és teljesen jogos, de az ember szívében egy hatalmas űr keletkezik utána...

2016. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Rád biztos nem büszkék! :P


Miért is kellene? Nincs rá ok. :)

2016. nov. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!