Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti szavaznátok Jobbik+MSZP+DK...

Ti szavaznátok Jobbik+MSZP+DK összefogásra?

Figyelt kérdés

Én igen. Túl kell lépni az ilyen kis piti dolgokon: "én mszp-s vagyok ezért nem szavazok a szélsőjobbra", ez ugyanígy igaz a másik oldalra is! 2014-ben a Jobbikra szavaztam, azelőtt még nem szavazhattam, most az Összefogásra szavaznék. Szembeköpöm ezzel magam? Nem. Másik pártra szavaznék most? Igen. És akkor mivan?

Arra szavazok, amit jónak látok. Ha a Fideszre szavazok pl. attól még nem leszek Fideszes. Túl kéne lépni ezen az óvodás szinten. Ha én a Tesco-ba járok bevásárolni, másik nap átmegyek a Lidl-be, attól én még nem leszek áruló, és nem köpöm magamat szembe.

A Fidesz-el az a bajom, hogy bebetonozza magát, 46%-al lett 2/3-ada, már a csapból is folyó hülyítő propagandájáról nem is beszélve.


A 2-3%-os gazdasági növekedés pedig siker??? Ausztriának lehet az, 4-szer annyi gdp-vel, mint a miénk. Mivel vagyunk mi kevesebbek, butábbak a labancoknál? A gazdaságunk a 14-edik legösszetettebb, évi 30 ezer milliárd forintos exportunk van. Nem kéne álomnak lennie a felzárkózásnak, csak újjá kellene építeni a demokráciát, ami nem azzal egyenlő, hogy a menekült politikánkat is meg kellene változtatni.


2017. jan. 10. 10:22
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Ha a baloldal esetleg nem járatná le magát eléggé, Marsi Emőke majd megteszi, legalább is itt gyk-n.

3 hét, vagy 1 hónap totális polgári engedetlenség következménye pedig az lenne, hogy az unatkozó nyugdíjasok éhen halnának.

2017. jan. 10. 20:16
 32/35 anonim ***** válasza:
Marsi, te IQ-huszár! Te ennyire sötét vagy, vagy segítenek benne? Amúgy ez az átlag ballib-szint amit demonstrálsz? :P
2017. jan. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"Nekem "megjavult" náci sem kell, még akkor sem ha új pártot alapítani.


Egy "ballibber""


Mi is ugyanígy vagyunk a ballib törpepártjaitokkal, bolondok lennék szavazni rátok, akárhogy osztódtok, aprózódtok pl. a főbohóc vezérrel az élen. :D

2017. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ország intelligenciája nincs. Nem mérik. Főleg nem IQ-val. Van viszont egy ország eredményessége, ami leginkább a polgárai életszínvonalán, hangulatán, ragaszkodásán és még néhány dolgon mérhető. Szokták GDP-vel is lejjelezni, ökölszabálynak jó, másra nem.

A butaságot se a pénzzel mérik. Hanem a helyzethez való viszonyuláson, az igényességen, és még egy sor dolgon. A gazdag buta nem létezik, csak olyan ember, aki jól tud nyalni, valamire felhasználható, ezért megtömik. Jó példa erre Mészáros Lőrinc. Ha önmagára lenne utalva, ma se ismerné senki.

A szellemi erősforrás egy potenciális lehetőség. Amit a buta ember nem használ, mert észre se veszi. Igen, Magyarországnak van szellemi erőforrása, bár erősen fogyóban. Egyfelől elmegy máshová, másfelől csökken az utánpótlás, mert se nem érdemes, se nem lehetséges. (legalábbis egyre kevésbé). A butaság az, hogy azt nem ismerik fel, helyette lelkesen tapsolnak nagy tömegek a saját romlásuknak. Tudod, aki egy terepen nem ismerős, vezetőt fogad. Aki vagy a szakadékba vezeti, vagy a szép helyekre. És ez nem a vezetőn múlik, hanem azon, aki vakon követi. A szakadék messziről is látszik ám. Persze azok számára, akiknek van szemük hozzá.

Például az is a butaság egy változata, ha problémáinkat mások cselekedeteivel magyarázzuk, és meg sem próbáljuk saját tetteinket vizsgálni. Menekültek meg emberek oroszlán támadásától, nagy kutyáktól városokban, és sok más helyzetekben. Azt mondják, szerencséjük volt. Nem! Tudtak valamit, amit a többi nem. A helyzetünket se kell Unióra, Németországra, USA-ra, vagy éppen az oroszokra, netán Kádárra kenni. Mi teremtettük! Az előbbiek persze befolyásoltak, de nem meghatároztak. Ez két különböző dolog. Ezért engem nem győztél meg, nagy itt a butaság.

Fölösleges dolgokon pedig nem vitázom.

2017. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Ez lenne a biztos bukás receptje! Akkor már nem 4/5-öd lenne,hanem 5/4-ed!!! Úgy hogy támogatom!
2020. júl. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!