Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nincs elegetek a panaszkodásból?

Nincs elegetek a panaszkodásból?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon elegem van, mindenhol hülyeségeket kell hallgatni az emberektől és mindenért a kormány a hibás.

Szerintem nincs semmi probléma a Fidesszel, azért mert nem törődöm vele különösebben és élem a saját életem.

Ehelyett bármerre nézek mindenki csak szidja és őket okolja. A bérek adója nem változott egy jó ideje, mások adója és áfája csökkent.

Az nektek miért fáj, ha olyanok kapnak egy "mutyi feladatot", akik már kaptak és sok pénzt raktak el érte. Viszont ti valószínűleg nem is pályáztatok.

Erről egy sort panaszkodtok, meg a stadionok és egészségügy ellentéte. Nekem van Tb-m kivették a vakbelemet, nem haltam bele, Anyámat műtötték, nem halt bele, fogamat betömték és nem kellett érte semmit fizetnem. Ennél több mi kellene? Havi 100k a semmiért?

Illetve Mo-t hogy meritek össze hasonlítani Német országgal vagy Angliával? Mintha nem tudnátok a különbséget Nyugat és Kelet között. Miért nem látok olyat, h mennyivel jobb Romániába dolgozni, Bulgáriába mennyivel többet keresnek. Az igényeink a nagyok, mert nem tud vissza emlékezni semmire, amikor még semmink sem volt??



2017. jan. 21. 23:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

"A hajléktalant nem neked vagy nekem kell beengedni a házunkba/lakásunkba, hanem biztosítani neki a feltételeket hogy ki tudjon kerülni a göndörből, nem?"


1. A biztosított feltételeket NEM veszik igénybe, mert nem. Még átmenetileg sem, míg pl. megtisztálkodna, mosna.


2. Igenis nagyon sok mindenben tudnának segíteni az átlag emberek is, de jobban szeretnek belesikoltani a világba, hogy az állam, vagy "valaki" (a valaki a kedvencem) segítsen már. Pl. most legutóbb terjedt a neten a vásárolj be egy szegénynek, és akkor beírja a paraszt, hogy "én is segítenék és bevásárolnék, ha tehetném, de sajnos nem tudok". Rámégy az adatlapjára és akkor teli van képekkel, hogy ő mikor hol nyaral meg ilyenek. És akkor van pofája beírni, hogy ő a nagy szent mártír oly szívesen segítene az elesetteken, de neki arra nem telik, hát segítsen már valaki más. Mert neki csak nyaralásra van. És fel se tűnik neki, hogy milyen álszent is ő. Na azzal van a baj, hogy tele van az ország ilyennel és ez se nem az Orbán, se nem a Gyurcsány, de nem is a Soros meg az új világrend hibája, hanem az egyszerű emberé, aki soha semmit nem tenne másért, pedig lenne rá lehetősége, de közben arról jajgat VALAKIMÁS azért igazán tehetne..

2017. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Muráti Emőke ***** válasza:

Ebben egyébként maximálisan egyetértek.

A helyzet az szerintem hogy a gazdagok segítenek a legkevésbé.

Szokták mondani hogy pont ezért (is) gazdagok, de szerintem igaziból aki volt már elesett, és rossz anyagi helyzetben, az tudja csak hogy (főleg a mai Magyarországon) milyen egy-kettő kinnt lehet aludni az utcán.

Aki pedig volt ilyesmi helyzetben, az ha egy picit is kikecmergett belőle, nem felejti el a sorstársait sem (természetesen nemtisztelet a kivételnek).

2017. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

21-es, köszi :) Könnyű elvárni a segítséget, de segíteni luxus.

Annyira nem lehetetlen az élet szerintem, de ha az is, akkor miért az éppen hatalmon lévő kormány tehet róla??

2017. jan. 22. 19:22
 24/25 Pro Patria ***** válasza:

Akkor egy személyes kiegészítés: ezen a héten szerdán mentem időpontért az orrmanduláimat kiműttetni, jövőhét szerdára kaptam.


Amúgy a magyarok körében tényleg van egyfajta meghonosodott hagyománya a mindennel szemben protestáló szemléletmódnak. Nem is genetika ez, hanem szocializáció, ami viszont valós, nem nekünk tűnt fel legelőször. Ez volt ami talpon tartott minket, és ez az is, ami hátráltat.

A Magyarországon járó Regino apát így írja le: "Természetük dölyfös, lázadozó, csalárd és szemtelen, hiszen ugyanazt a vadságot nevelik bele az asszonyokba, mint a férfiakba. Mindig hajlamosak idegenek elleni vagy otthoni felkelésre [...]"

Kálti Márk a Képes Krónikában így: "[...]a magyarok állandóan igaztalanságtól háborognak, akár a sós tenger[...]"

Haynau pedig így: "A magyarok háromszáz év óta mindig lázadók, csaknem valamennyi Habsburg király idején törtek ki forradalmak."


Nem véletlen az sem, hogy a református hit - a lelkészeknek a közösségek általi leválthatóságával, a pápai főség elutasításával, sok más tulajdonságával együtt - annyira teret nyert Magyarországon, és hogy a katolikus osztrák befolyással szemben sokáig tulajdonképpen az identitást és a kultúrát megtartó erőt jelentette a magyar népességet tekintve ez az egyház, olyannyira elterjedt jelenségként, hogy egy korban a református papokat csak "magyar papoknak" hívta a köznyelv.


Hiába vegyült, hígult, keveredett és cserélődött a nép, a mentalitást nem sikerült kiölni, ezt a bővüléseket befogadó, és így továbbélő társadalom hordozta magán, és őrizte meg a mai napig is. Egymásnak adjuk tovább, tapad ránk a szüleinkről.

2017. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenne? Sokan szeretnek panaszkodni és többnyire nem is azok, akiknek igazán lenne rá okuk.
2017. jan. 23. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!