Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Jobbik demokrata párt?

A Jobbik demokrata párt?

Figyelt kérdés

Mi lenne, ha a Jobbiknak lenne 2/3-a?

Szerintem hasonló lenne, mint a Szálasi időszakban. Az emberi jogok biztonságban lennének? A párt tekintélyuralmi rendszert alakítana ki, és bebetonozná a hatalmát? Könyékig belenyúlnának az életünkbe (hit, család, szabadság)?



2012. aug. 7. 20:48
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
59%

39-ese teljesen tipikus!


Kb így lehet kifejezni a nézőpontjukat:

"Miért lenne a jobbik antiszemita és rasszista? Csak azért mert a mocsok zsidó média így állítja be? Na majd ha hatalomra kerülünk, mindet lágerba zárjuk amiért ilyen hazugságokat terjeszt hogy mi nem szeretjük a zsidókat! Tipikus birkák vagytok hogy hisztek nekik, Mi meg tisztánlátok mert nem!"


Komolyan már a fejem fogom a jobbikos érvelések logikai csavarjaitól! Hogy a saját írásában nem ismeri fel az ellentmondást.

Anyám borogass...

2012. aug. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben az írásban több ellentmondás van mint az összes (jó) jobbikos mondatjában.
2012. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Olvastam a bejegyzéseket. Hitler nem 2/3-dal lett a Német Weimari Köztársaság első embere. Először másodiknak sikerült lennie Hindenburg mögött. Miniszter elnök lett. Szépen az SA-val kiiktatta az ellenzékét. Az SA és minden féle ilyen formátumú erőjét a német nagytőkések és a zsidók pénzelték a kommunisták előre törése ellen. Csak Hitler kutya irányíthatatlan lett.


Morvai karizmatikus jelenléte szerintem garantálná az emberi jogokat. Szerintem a Jobbik vezetés Alkotmányos királyság párti. Így valamilyen szinten változna az állam struktúrája. Morvai Krisztinából szerintem királynőt csinálnának. Vona Gábor pedig egy fajta Tisza István pozíciót töltene be.

Szerintem ugyan az lenne, mint most. Szerintem különbség annyiban lenne, hogy a nem lenne köztársasági elnök választás 5 évente, hanem dinasztikusan menne a királynak vagy a királynőnek a trónutódlása. Pont úgy, mint Angliában vagy Spanyolországban. Az sem diktatórikusabb. Legalábbis én így vélem.

A párt tekintély uralmi rendszere azért sem valószínű mert a párttól távozott Pősze is azzal vádolta Vona Gábort, hogy nem elég karizmatikus, hogy egy anarchista káoszt vezet maga mögött. Így nem lehet egy tekintély uralmi rendszert kiépíteni. A Jobbikban a legkisebb jött mentnek is annyi szava van, ha a többség egyetért benne vele, mint Vona Gábornak. Nem olyan, mint a Fidesznél, hogy Orbán ráüvölthet az egyik képviselőjére, hogy hagyja abba és ne szóljon bele a frakció ügyeibe vagy távozzon. Abban a pillanatban a Jobbikban Vona Gábornak a sorsa megpecsételődne. Véleményem szerint ezért is történnek a frakcióból való kilépések is.

Nehéz úgy fegyelmet kérni, ha soha sem volt olyan aki fegyelmezne. Ahol pedig nincs fegyelem ott nem lehet kiépíteni egy tekintély elvű rendszert.

2012. dec. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Lehet már senki sem fogja olvasni.

A Jobbik környékén valóban létezik nemzeti sovinizmus. Ez kétségtelen. Azonban nem engedik be. Amennyiben néhányan bejutnak a Párt szűrőjén, akkor azon ki is mennek.

Én Jobbik alapszervezeti tagként így látom. Van köztünk zsidó, cigány, de mi vagyunk az egyetlen mely ezzel nem törődik.

Sőt! Törvény javaslatunk volt melyet először az MSZP támogatott csak, hogy a 20%-os kisebbséggel rendelkező településen kötelező legyen a 2 nyelvű ügyintézés. Ezt először a Fidesz leszavazta, majd sajátjaként nyújtotta be.

Akkor a Jobbik szavazta meg, az MSZP ellen.

Jobbik cigány programja sem soviniszta. Sőt név szerint nem rendelkezik ilyennel, ha jól emlékszem.

Megoldásai.: Csendőrség, önfenntartó börtönök, nemzetközileg ahogy máshol is vezessenek kriminológiai statisztigát a magyarországi bűn elkövetőkről, ahogy a NCIS- ben is látható mindez, halálbüntetés visszaállítása, szociális kártya, bűnöző szülőktől bentlakásos iskolába kerül a gyermek onnan hétvégére haza engedik őket, hogy szocializálják a kollégiumban a gyermekeket, majd vissza engedve szocializálják a szülőket. Közmunka program, önkormányzati földet kapnának egyesek, bevetett vető maggal. Megtanítanák nekik, hogyan kell gondozni a földet, ha nem teszik elveszik majd tőlük a segélyt a megtermelt érték az övék lenne.

A zsidósággal vallással egyáltalán nem foglalkozik. Mondjuk az egyháztörvényt visszaállítanák a 2010 előtti rendszabályt.

Kettős állampolgároknak az országgyűlési képviselőségét, kormányzati tisztviselőségét csak akkor támogatják, ha a másik állampolgársága valamely történelmi Magyarországhoz köthető. Mondjuk belga-magyar (ami az exemet érinti) az nem lehetne országgyűlési képviselő csak, ha lemond a másik ország állampolgárságáról. Ez egyébként a francia minta, ha jól tudom.

Energetika.: Tiszta széntechnológia, Bős-Nagymaros, Paksi Atomerőmű bővítése, megújuló energia források támogatása.

Oktatás.: Kötelezővé tennék a főiskolákon, egyetemeken is az ingyenes angol nyelvoktatást. Annak érdekében, hogy az tényleg színvonalas legyen ezen intézményekről nyelvvizsgát tett hallgatók számát közinfóvá tennék. Lényegében minden felsőoktatásban tanulónak kötelező lenne tanulmányai alatt egy minimum középfokú nyelvvizsgát tenniük.

Egészségügy.: Ez az a program pont melyet a legkevésbé ismerem tőlük. Annyi maradt meg, hogy a magyar orvosok itthon tartásához elengedhetetlen a fizetésük emelése. Törvényben szabályoznák, hogy az orvosok fizetése a mindenkori minimálbérnek az 5-szőrösének kell lennie. A tanárnak meg a 3-szorosának.

Nyugdíjügyben a Japán modell hívei. Az a lényege, hogy a gyermekek adójának a 10%-a a szüleik nyugdíját emeli.

Munkahelyteremtés.: Mezőgazdaságnak piac találás, bányászat újra élesztése. Oláh György tiszta széntechnológiája adna az alapját.

Ganz gyár, MALÉV újjáépítése, állami megrendelések a magyar buszgyáraknak. Záhonynál vasúti logisztikai központ.

Külkapcsolatok. Új partnerek Keleten. Egyensúlyi politizálás az arab államok, Irán, India, Kína, Japán, Belső-Ázsia, Oroszország, Kaukázusi államok Törökország, Afrika, Eu, Észak-Amerika és Dél-Amerika között. Ilyen téren a Jobbik mintája az vélhetőleg Grúzia lesz. Újra tárgyalnák az állam adósságot, ahogy a Capital Econoics és a Morgan Stanley is ajánlotta. Ahogy teszik azt olyan államok is, mint Írország. Illetve menekülnének a süllyedő hajóról vagyis az Eu-ból, ahogy teszik a britek is. A Jobbik az Európai Államok Közösségének a híve és nem a José Manuel Barroso által felvázolt Európai Egyesült Államoknak! Nagy különbség van a 2 között. Elsőt a Jobbik támogatná, de erről az útról 94 óta letért. A többi Parlamenti párt Barroso elvét vallja.

Úgy vélik a kis államoknak nincs jövőjük, de Tajvan, Dél-Korea és Szingapur is igazolja a Távol-Keleten, hogy ez nem így van.

2012. dec. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Annyira jó, hogy valaki ezzel fáradozik és hajlandó mindezt leírni, de sajnos a nagyközönség elé nem jut el, akik meg itt gyakorin olvassák, már képviselnek valamilyen álláspontot.

Olyan helyen kellene megszólítani az embereket, ahol valóban meg is lehet, tehát nagyobb helyeken, például köztévé, ami sajnos kizárva. Mert sajnos a fórumokra vagy helyszíni előadásokra is már csak a "hívők" járnak. Erre kellene valami megoldást találni, mert így ezek a szavak semmit sem érnek.

2012. dec. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!