Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szavaznátok egy ilyen pártra?...

Szavaznátok egy ilyen pártra? Ha nem mit változtasson?

Figyelt kérdés

Magyarországi Feminista Munkáspárt


Kilépés a NATO-ból, honvédelemre semennyit se költeni, de amit a honvédség csinált, például árvízvédekezést persze továbbra is támogatni, de nem honvédelem címszó alatt.


Segélyek nagyrészének pénzbeni megszüntetése, azok helyettesítése természetbeni segéllyel.


Mindenkinek jár ingyenes orvosi ellátás.


Gazdagokra vagyonadót kivetni.


Korlátozni a havi jövedelmet, mondjuk 750000 forintban.


Mindenféle házasság engedélyezés, akármilyen neműekkel és akárhány emberrel.


Nemek megkülönböztetésének megszüntetése óvodai nevelésnél és névadásnál.


50 százalékos női kvóta a parlamentben.


2016. ápr. 11. 00:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/184 A kérdező kommentje:

Észak-Koreában mindent lehet a nőknek ezek közül. És megint oda jutottunk, hogy neked a női autóvezetés tiltásánál kezdődik az elnyomás.


"Nem."


Pedig de, nézzük meg mit írtál.


"»Szóval ha egy nőről nem gondolják, hogy nem tudja irányítani az országot, mert nő, akkor már megkapott minden földi jót?«


Szabad körülményekről rinyálsz, de elő akarod írni, hogy mit gondoljanak a nőkről."


Ennek csak úgy van értelme, hogy te kifogásolod azt, hogy én helytelenítem a nőkről előítéletesen gondolkodókat. De nem értem miért nem vallod be, hogy tényleg így gondolkozik a magyar társadalom. Hiszen ez még se nem jogosítványmegvonás, se nem körülmetélés, így elfogadható.

2016. ápr. 13. 22:37
 42/184 anonim ***** válasza:
100%

"Észak-Koreában mindent lehet a nőknek ezek közül. És megint oda jutottunk, hogy neked a női autóvezetés tiltásánál kezdődik az elnyomás. "


Ó ja igen. Költözzünk Észak-Koreába...és az észak-koreai vezetésben hány nőt látsz, mondd már meg? :)


"Pedig de, nézzük meg mit írtál.

te kifogásolod azt, hogy én helytelenítem a nőkről előítéletesen gondolkodókat. De nem értem miért nem vallod be, hogy tényleg így gondolkozik a magyar társadalom. Hiszen ez még se nem jogosítványmegvonás, se nem körülmetélés, így elfogadható."


Na akkor kezdjük elölről, mert nagyon nem megy a szövegértelmezés még mindig.


A tendencia az, hogy a nők nem politizálnak. A lehetőségük megvan rá. Mégsem teszik, de nem az előítéletek miatt. Ld. női képviselők. Ha van női jelölt, induló, aki karizmatikus, jól kommunikál, megvan minden képesítése, az emberek szavaznak rá. Vagy épp nem. Nem a nemétől függ, hanem, hogy mit ígér, mennyire tudja megszólítani az embereket. Ehhez viszont nem kell zsenialitás, hogy felfogd, úgyhogy duplán szomorú, hogy így el kell magyaráznom. Így zajlik a reklám, a média, a gazdaság. Megpróbálod magadat, a szolgáltatásaidat, a képességeidet eladni. Erről szól a világ. És ez nem az, amit kvótával meg lehet oldani. Ehhez képességek kellenek. Minden féle-fajta tevékenység, legyen az bármennyire illegális, vagy törvényszerű, azon alapul, hogy milyenek a képességeid. Nem pedig az, hogy milyen a nemed. Az, hogy van egy női jelölt, aki nem jut parlamenti helyhez, nem azért van, mert nő, hanem mert nem bírt összehozni egy rendes programot, vagy egyéb más hiányosságai voltak. Nőj fel végre.


Még ha lennének is ilyen előítéletek, ezt akkor sem a kvótázás fogja megoldani.

2016. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/184 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg: én előbbre tartom azt, hogy egy ember azt és arról gondoljon, amit csak akar.


Engem is hátráltattak előítéletek. Furamódon én nem takaróztam egy ideológiával, ami majd megoldja az én problémáimat, hanem legyűrtem a nehézségeket, és bebizonyítottam, hogy tévedtek. Ennyi. De eszem ágába se lenne előírni a többieknek, hogy ne legyenek előítéleteik, miközben én hanyatt dőlök.

2016. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/184 A kérdező kommentje:

Egyszer sem írtad le egyértelműen, hogy a magyar gondolkodásban egyáltalán nincs jelen, hogy a nők kevésbé tudnak kormányozni és ezért nem szavaznak rájuk. Így úgy veszem, hogy erről ugyanaz a véleményünk.


"Mégsem teszik, de nem az előítéletek miatt. Ld. női képviselők."


Már az eleje óta ezt szajkózod,hogy kizárt a hátrány, mert ott van Hoffmann Rózsa, de szerintem ezt még a legelvetemültebb antifeministák sem tartják elfogadható érvnek.


Nem tudom mennyi nő van az észak-koreai vezetésben, de tekintve, hogy Szaúd-Arábiában is több van, mint itt, így valószínűleg ott is.

2016. ápr. 13. 23:28
 45/184 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszer sem írtad le egyértelműen, hogy a magyar gondolkodásban egyáltalán nincs jelen, hogy a nők kevésbé tudnak kormányozni és ezért nem szavaznak rájuk. Így úgy veszem, hogy erről ugyanaz a véleményünk."


Egyáltalán nincs jelen olyan mértékben, amilyen mértékbe Te szeretnéd belevizionálni. Vagy van valami közvélemény kutatásod erről esetleg? Valami konkrét statisztikai adat? Mert nekem légbőlkapott hülyeségnek tűnik. De azt elmondom, hogy a feministákra okkal nem szavaznak, ha egyszer ilyen nyíltan férfigyűlölők, mint te.


"Már az eleje óta ezt szajkózod,hogy kizárt a hátrány, mert ott van Hoffmann Rózsa, de szerintem ezt még a legelvetemültebb antifeministák sem tartják elfogadható érvnek."


Hogyne tartanák? És még egyszer...ez miért hátrány, mikor köztudott, hogy egy halom más olyan szakma/pozíció van, ahol szintén van férfitöbbség? Pl. fizikai munka?

És miért hátrány, mikor csomó szakma meg nőkkel van telítve?

Hogy nem veszed észre, hogy a világ nem ilyen fekete-fehér?

Miért van az, hogy konzisztensen csak az érme egyik oldalát vagy hajlandó nézni? Nem akarsz esetleg amellett kampányolni, hogy ugyanolyan mértékben legyenek női tűzoltók, robbantási szakértők, duguláselhárítók? Vagy ezek nem fekszenek a feministáknak? Nem furcsa, hogy amikor hátrányról beszélsz, kizárólag vezetői pozíciók kapcsolatában említed meg ezt, mint probléma?


"Nem tudom mennyi nő van az észak-koreai vezetésben, de tekintve, hogy Szaúd-Arábiában is több van, mint itt, így valószínűleg ott is."


Aha, szóval lövésed sincs a témáról, de mégis azt hiszed, hogy van. Olvasgass pár cikket, beszámolót Észak-Koreáról, nézz meg katonai parádékat...pofára fogsz esni :)

2016. ápr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/184 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá...mi alapján mondod, hogy a hátrányban vannak a női ("elnyomott") politikusok? Kikhez képest?


Nem kapnának elég szavazatot azért, mert az ellentábor azzal kampányol, hogy nők? :) Ezzel én sehol nem találkoztam. Se nyílt, se burkolt formában, talán még a kuruczinfó se közöl ilyeneket. Iskolában talán lebeszélnék őket a politikai pályáról? Nem tudom, Te mire gondolsz, amikor hátrányban lévő nőkről beszélsz. Szerintem semmi konkrétról.

2016. ápr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/184 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a közvéleménykutatást.

[link]

Tudom, hogy régi, de gondolom akkor is úgy gondoltad már, hogy minden lehetőségük meg van a nőknek. A végén az Irodalom előtti bekezdésben van összefoglalva a lényeg.

2016. ápr. 14. 00:36
 48/184 A kérdező kommentje:

"Nem akarsz esetleg amellett kampányolni, hogy ugyanolyan mértékben legyenek női tűzoltók, robbantási szakértők, duguláselhárítók?"


De, akarok. Mi utalt rá, hogy nem akarok?

2016. ápr. 14. 00:44
 49/184 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden megnyilvánulásod arra enged következtetni, hogy a nőknek Te nem általánosan akarsz egyenlő képviseltséget biztosítani a munkahelyeken - csak és kizárólag vezető beosztású munkahelyeken, ráadásul alanyi jogon, ami viszont, ne haragudj, de semmilyen demokráciában nem járja.
2016. ápr. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/184 anonim ***** válasza:
100%

" Ezek a szerepek és az általuk meghatározott

játékterek azonban a legtöbb nő számára nem kifejezetten vonzóak. Így

nemcsak azért nehéz a nők számára a közéleti szerepvállalás erősítése, mert a

férfiak tudatosan kiszorítják őket, hanem azért is, mert a nők nem szívesen

alkalmazkodnak a férfi játékszabályok szerint zajló politikai élethez."


Parancsolj, dettó ugyanaz, amiről már lassan 4 oldala beszélgetek. A nőket egyszerűen nem érdekli a politika, bár hozzáteszem, ezen megfogalmazás is erős hozzá nem értésről tesz tanúbizonyságot. A politikai élet nem "férfi" játákszabályok szerint zajlik, hanem gazdasági, politikai, hatalmi játékszabályok szerint. A cikk tökéletesen összemossa az ok-okozatot a korrelációval...

2016. ápr. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!