Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha ezzel meggyanúsítanak,...

Ha ezzel meggyanúsítanak, akkor itt most nincs letartóztatás (őrízetbe vétel)?

Figyelt kérdés

Tavaly sorozatba loptam, aztán meggyanúsítottak és elengetdtek, aztán elkövettem még egy lopást, amikor feljelentést tett a sértett, egyből mentek kamera felvételt lefoglalni, mikor látták a kamerán, hogy csak én voltam aki bement a mecsetbe a sértetten kívűl akkor elkezdtek engem azonnal felkutatni. Sikerült is nekik este 22.50-kor. Bevittek, az az napi lopásom egyesítették a két hónappal előtte indult lopás ügyemhp őrízetbe vettek, letartóztattak, de ott sorozatos lopások voltak így abban az ügyben. 15 rb, amiből.13 vétség, 2 bűntett volt és a halmazat miatt felével emelkedett és a kiszabható büntetés 4 év 6 hónap volt. Erre rávágták, hogy a szökés, elrejtőzés fennáll, azért tartóztattak le. Amikor előkészítő űlés volt, 1 év 6 hót kaptam, amiből leűltem 8 és fél hót. Maradt 9 és fél hó, amit ha nem enyhítenek le kell ülni, de az elsőfokú ítélet után szabadlábra helyeztek.


Most engem tanúként kihallgattak egy lopási ügyben, a rendőrök magukban azt hiszik, hogy én voltam és tartok tőle, hogy azért mert ott jártam a lopás estéjén, elég lesz ennyi, hogy meggyanúsítsanak.


Ha esetleg ezzel meggyanúsítanak, akkor most viszont nem lesz őrízet meg letartóztatás?


Már csak azért is gondolom így, hogy ez csak 1 rendbeli lopás vétség kisebb értékre és max 2 évvel büntetendő. Ennél nem áll fent szökés veszélye.



2022. máj. 19. 22:56
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
96%
Levike ne legy hiperaktív! 😂
2022. máj. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
18%
A madár drónok látnak téged.
2022. máj. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Kihallgatás után bejött egy másik nyomozó és köszönt a nevemen, m9ndtam neki, hogy magára nem vagyok kíváncsi, menjen a szemem elől. Azt mondta, hogy na milyen idekint? Azt mondta, hogy leszel te még bent..., meg azt is mondta, hogy tanúból lesz a legjobb gyanusitott.


Tesóm azt mondta, hogy csak ilyesztgetni próbált, mert piszkoskodtam velük.

2022. máj. 19. 23:26
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

A szökés veszélye nem áll fenn, mert úgy keringesz Debrecenben, mint gólyafos a levegőben, viszont a bűnismétlés veszélye igen, ami miatt úgyszint letartóztathatnak, ha tanúból később megalapozottan gyanúsítható terheltté válsz.


Látod, ha nem koslatnál a rendőrök után, most nem volna a jelenlegi problémád sem.

2022. máj. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
A kézlevágás mégiscsak jobb megoldás volt... A második után már elég kreatívnak kell lenned, hogy folytasd.
2022. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

👮‍♂️🙅


[link]

2022. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

#4

Egyedűl a bűnismétlés fennállta esetén nem tartóztatnak le.


Amikor elítélt a bíróság nem jogerősen, akkor azonnal megszüntette az előzetest, mert 9 év fél hó börtön miatt már szökés nem áll fent (súlyositási tilalom érvényben), de ott is nyilván tudták, hogy egy többszörös bűnismétlő, a bűnismétlés az fennáll, de mégis kiengedtek, mert a szökés màr sztorno.


Ha csak bűnismétlés áll fent, nem tartóztatnak le, mert akkor a pofficeos ügyemből sem engedett volna szabadon a bíró.


A bűnismétlés is elég elméletileg, de az ügyészi és bírói GYAKORLAT az, hogy bűnismétlésnél, ha csak az áll fent, 99%-ban nem akarnak letartóztatást.

2022. máj. 19. 23:42
 8/41 A kérdező kommentje:
*9 éS fél hó
2022. máj. 19. 23:43
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Bész a mörtönbe!
2022. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

"Bész a mörtönbe!"


Gratulálok! Helyesírás 5-ös.

2022. máj. 19. 23:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!