Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha ezzel meggyanúsítanak,...

Ha ezzel meggyanúsítanak, akkor itt most nincs letartóztatás (őrízetbe vétel)?

Figyelt kérdés

Tavaly sorozatba loptam, aztán meggyanúsítottak és elengetdtek, aztán elkövettem még egy lopást, amikor feljelentést tett a sértett, egyből mentek kamera felvételt lefoglalni, mikor látták a kamerán, hogy csak én voltam aki bement a mecsetbe a sértetten kívűl akkor elkezdtek engem azonnal felkutatni. Sikerült is nekik este 22.50-kor. Bevittek, az az napi lopásom egyesítették a két hónappal előtte indult lopás ügyemhp őrízetbe vettek, letartóztattak, de ott sorozatos lopások voltak így abban az ügyben. 15 rb, amiből.13 vétség, 2 bűntett volt és a halmazat miatt felével emelkedett és a kiszabható büntetés 4 év 6 hónap volt. Erre rávágták, hogy a szökés, elrejtőzés fennáll, azért tartóztattak le. Amikor előkészítő űlés volt, 1 év 6 hót kaptam, amiből leűltem 8 és fél hót. Maradt 9 és fél hó, amit ha nem enyhítenek le kell ülni, de az elsőfokú ítélet után szabadlábra helyeztek.


Most engem tanúként kihallgattak egy lopási ügyben, a rendőrök magukban azt hiszik, hogy én voltam és tartok tőle, hogy azért mert ott jártam a lopás estéjén, elég lesz ennyi, hogy meggyanúsítsanak.


Ha esetleg ezzel meggyanúsítanak, akkor most viszont nem lesz őrízet meg letartóztatás?


Már csak azért is gondolom így, hogy ez csak 1 rendbeli lopás vétség kisebb értékre és max 2 évvel büntetendő. Ennél nem áll fent szökés veszélye.



2022. máj. 19. 22:56
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
#15 ahogy elmeseli az is rablás, a b pontos megtartásos csak olyan dehenerált hogy nem hiszi el higy az rablás még ha a biroság ki is mondta már azt elsőfokon. Ilyen idiota az ember
2022. máj. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

#13 azaz ügyészasszonynak üzenem, hogy kimondta azt, hogy én januárban loptam. Hamisan vádolgatunk? Honnan tudod, hogy loptam. Volt ott egy lopás -állítólag-, és az nap este én pont jártam ott amit megindokoltam.

Honnan a francból tudod te, hogy én vagyok aki lopott? Az, hogy ott jártam még nem bizonyítja, hogy én loptam. Ha nagyon biztosak lennének a bban, hogy én loptam, akkor már január óta nem vártak volna ennyit, hanem meggyanúsítottak volna.

2022. máj. 20. 12:26
 23/41 A kérdező kommentje:

#15


Itt van mi trtént.


A rendőrség oldalárol linkeltem.2018. 12.08.


Békés megyében 2018. december 7-én személyi sérüléssel járó közlekedési balesetről nem érkezett bejelentés a rendőrségre.


Békéscsabán a Dedinszky Gyula utcában, 2018. december 7-én 18 óra 50 perc körül egy személyautó letért az útról és villanyoszlopnak ütközött. Az autót vezető nő nem sérült meg, de felmerült a gyanúja annak, hogy ittasan közlekedett, ezért a rendőrök előállították mintavételre. Mivel ezek a vizsgálatok igazolták az alkoholfogyasztás gyanúját, a rendőrök elvették a vezetői engedélyét és büntető feljelentést tettek ellene.


A Békéscsabai Rendőrkapitányság rendőrei 2018. december 7-én, 19 óra 45 perckor őrizetbe vettek egy hajdúsámsoni férfit. A 36 éves B. Gyula az egyik békéscsabai edzőterem bejáratánál vitatkozni kezdett egy férfival, majd egy gázspray-vel arcon fújta. Ezután el akart szaladni, de a közelben visszatartották. A rendőri intézkedés során kiderült, hogy B. Gyula az edzőterem pénzkazettájából és az egyik öltözőből is pénzt lopott. A férfi ellen garázdaság és lopás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás.



Akkor még Hajdúsámsonban laktam , de 2019. februárba elköltóztem vissza Debrecenbe, és azóta újra Debrecenbe lakok.


Csak ideiglenesen laktam Hajdúsámsonban.

2022. máj. 20. 12:40
 24/41 A kérdező kommentje:

Ez meg az, amikor az utolsó lopásomat elkövettem, amikor a muszlimos imahelyéről a debreceni mecsetből loptam.


[link]

2022. máj. 20. 12:48
 25/41 A kérdező kommentje:

A debreceni ügyemből idén január 13-án jöttem ki a letartóztatásból. Szabadlábra kerültem. Isten kihozott, mert akkor látta jónak.🙏


"Istenem...Legyen meg a te akaratod🙏"


Idézés: Az úri imából.

2022. máj. 20. 12:55
 26/41 anonim ***** válasza:

Ha azért fújtad le, hogy megtartsd a pénzt, és el tudj menekülni az edzőteremből, akkor ez rablás pedig.


Gondolom az ügyvéd kimosott téged annyira, hogy elválasztotta a kettőt, vagyis a sprének és a pénznek nincs köze egymáshoz.

Ezért lehetett garázdaság+lopás.



Ilyen példa az is, amikor a betörő azt mondja, hogy nem lopási szándékkal ment be a házba, csak ha már bent volt, megtetszett neki valami.


Mert amúgy ún. "besurranásos" lopás (bűncselekmény),

de a fenti kimosakodás miatt lehet akár magánlaksértés+vagyon elleni szabálysértés.

2022. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Senki nem mosott ki, az ügyvéd sem csinált semmit az egész eljárás soràn (kirendelt), csak a f...szát meresztette.


Fordítva van a dolog.


Engem Békéscsabán 2018.12.07-én este előállítottak és garázdaság és lopás miatt gyanúsítottként kihallgattak, őrízetbe vettek úgy, hogy másnap 8-án mehetek haza, ezt ígérték. Úgy is volt másnap délelőtt mondták, hogy lehet menni haza, csak még1x kihallgat a nyomozó és szevasz. Úgy is volt. Mentem haza.


Majd egy fél év múlva idézést kaptam, hogy meg kell jelenni a rendőrkapitányságon. Megjelentem és közölték, hogy a vezető helyettes ügyész azt az utasítást adta a rendőrségnek, hogy folytatólagosan ki kell hallgatni és meg kell szüntetni a garázdasàgot és lopást és 1 rb rablás bűntettel meg kell gyanúsítani, közölni a gyanúsítást, meg mondtam pár mondatot. A másik ügy maradt simán lopás. Amit belinkeltem azelőtt jártam egyiskolába ahol a kamera szerint loptam. E kihallgatás után ismét hazaengedtek, nem vettek őrizetbe már hiába súlyosabb rablás miatt meg lettem gyanúsítva.


A Békéscsabai ügyemben végig teljes szabadlábon voltam, leszámítva az előbb leírt elfogás utáni 1 éjjszakát.


Igazából mentem ki az edzőteremből és jött egy kopasz kigyúrt fickó, aki elémállt, hogy miért voltam bent. Sose látott és gyanús volt, hogy a sötétből miért mentem ki, amikor soha nem látott, és sokszor loptak már onnan. Ekkor én el akartam menni, majd látta, h el akarok nagyon menni és a karom megfogta. Ekkor mondom hadd menjek el, mit akar. Odasúgta, hogy maradok mert szétüt és megfogta a pulóverem, majd felhúzta, mondta, hogy szétver, én meg kivettem gyorsan a gàzspraymet és lefújtam, sikerült szembe fújni, nem volt hirtelen reflexe, hogy gázsprét rántottam elő, amivel azonnal fújtam. Ekkor elengedett, nyulkált a szeméhez, én elkezdtem futni, majd pont jötg egy másik kigyúrt fickó, eközben kiabálta a lefújt fickó, hogy "Segítség, lefújtak valamivel." Ez a fickó utánamjött és karomnál fogva visszahúzott az ajtóhoz, ahol fagatott, közbe kijőtt az edző, aki mikor megtudta, hogy mi van, leütött. Bement, gondolom eltüntetni valami pénzt, kijött és mondta, hogy bent pénz tünt el, te voltál. Mondta a másiknak hogy " Hívjad a rendőrséget." Kijött a rendőrség és előállítottak. A rendőröket nem érdekelte, hogy ki vsn csattanva a szám, piros a szemem körűl, hiàba mondtam, hogy megvert az edző. Előállítottak és a többit fentebb írtam.


A bíróságon kiderűlt, mert kihallgatták az engem előállító rendőrt, hogy a rendőrség és az az edzőterem tulajdonos, aki az edző, nagy haverságban van. Hiszen abba az edzőterembe rendőrök is jàrnak és így ismerik a tulajt, meg még aki rendszeresen oda jàr edzèsre azokat a személyeket is ismerik.


A rendőrség megnézte az előéletem és úgy gondolták, hogy "Verjük rá a balhét, mert már volt ügye és aznap este három tanú is ellene vallott".


Innentől a Békéscsabai rendőrség, ügyészség, bírósàg pofára dolgozott, azon voktak, hogy kegyen benne hamis bizonyíték stb., juttassuk börtönbe. Elfogultak nagyon.

2022. máj. 20. 16:55
 28/41 anonim ***** válasza:
Azért 36 évesen lehetne több agyad is, Gyuluska.
2022. máj. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
61%

Aha. Ez így egy rablás. Nem pénzt ment be eltüntetni, hanem meg ézni mi tűnt el. Te idiota.

A másik hogy első fokon kimondták a bűnösséged te kis szr. Ez így rablás. Nem tudsz mentséget felhozni miért voltál ott. Jogilag a védekezésed egyértelműen cáfolható te idiota levike.

2022. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Tegnap volt a másodfokú nyilvános űlés.


Annyit tudok nem fejeződött be az ügy, így gondolom nem jogerős.

Én nem vtam ott.


Nem tudom miért nem fejeződött be.


Lehet a bírónő összefosta magát vagy covidban ott döglött meg a tárgyalóba vagy nem tudom.

2022. máj. 20. 22:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!