Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomozóknál nincs korai...

Nyomozóknál nincs korai nyugdíjazás mint a járőröknél?

Figyelt kérdés

Üzletben dolgozom, ma látom be áll egy Skoda rendszáma alapján civil rendőrkocsinak gondoltam. Látom hogy egy 60 év körüli idős pár száll ki belőle, egy jól megtermett férfi illetve egy átlagos korabeli nő. Na mondom akkor bakot lőttem, ez mégsem rendőrkocsi. Odajöttek hozzám, elő veszik a (hozzáteszem valóban valódi) rendőrségi igazolványukat, hogy ők nyomozók és XY-t keresik. Én meg csak néztem magamban, hogy ennyi idősen is lehet valaki nyomozó?

Úgy emlékszem volt időszak mikor a rendőrség, tűzoltóság sorállománya negyven valahány évesen nyugdíjba vonulhatott. Ezek szerint akkor már nincs az? És ha nincs, nyomozóként illetve egyszerű járőrként mennyi a jelenlegi nyugdíjkorhatár?



nov. 17. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2012-ben a kormány mindenkitől elvette a szolgálati nyugdíj lehetőségét. Se nyomozó, se járőr, se senki nem mehet nyugdíjba amíg el nem éri a nyugdíjkorhatárt.
nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 És a kormány mit gondolt, majd egy 60 éves járőr ugyanúgy fog futni a csirkefogó után mint egy 23 éves? Vagy gondolták trafizni még jó?
nov. 17. 21:25
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem gondolkodtak. Majd kirakják őket EÜ okból és akkor nem kell neki adni semmit.

A tűzoltóktól és a katonáktól is elvették. Képzelj el egy 60 éves tűzoltót!

nov. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Már nekik sincs, hála a hazaáruló magasságos Orbánc Vityának, aki felesküdött rá, hogy megvédi a nyugdíjat.
nov. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
A nyomozók teljesítménye alapján nekik inkább rá kéne húzni még 20 évet, hátha több ügyet sikerül felderíteni.
nov. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy inkább jobban meg kellene őket fizetni, hogy több ügyet tudjanak intézni, vonzóbb legyen a pálya, stb.
nov. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Aki ilyen okos, menjen nyomozónak és csinálja helyettük jobban.
nov. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Attól is függ mikor áll be rendőrnek valaki....


Nem szentírás, hogy évesen jelentkezel az állományba.


Simán lehet valaki 40 + osan is rendőr, ha egyébként megfelel a fizikai, egészségi és a végzettségi követelményeknek + van az állománytáblán megfeleő nyomozói státusz számára...


Bár az ilyenek jellemzően a civil életből mennek rendőrnek egy, esetleg több diploma megszerzése után.

nov. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok..


Nem szentírás, hogy 18 - 20 évesen jelentkezel az állományba.

nov. 18. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
#3 Nehezen lehet elképzelni egy 60 éves tűzoltót egy égő házban, vagy egy rendőrt aki fut a tolvaj után. De legalább ilyen nehéz elképzelni ilyen korú tetőfedőt, kőművest vagy burkolót stb. Egy tűzoltó esetleg idősebb korban végezhet tűzvédelmi ellenőrzéseket, egy rendőrt is be lehet osztani adminisztratív munkakörbe. De mit csinálhat egy civil ember ilyen korban, aki egész életében nehéz fizikai munkát végzett?
nov. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!