Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nyomozóknál nincs korai...

Nyomozóknál nincs korai nyugdíjazás mint a járőröknél?

Figyelt kérdés

Üzletben dolgozom, ma látom be áll egy Skoda rendszáma alapján civil rendőrkocsinak gondoltam. Látom hogy egy 60 év körüli idős pár száll ki belőle, egy jól megtermett férfi illetve egy átlagos korabeli nő. Na mondom akkor bakot lőttem, ez mégsem rendőrkocsi. Odajöttek hozzám, elő veszik a (hozzáteszem valóban valódi) rendőrségi igazolványukat, hogy ők nyomozók és XY-t keresik. Én meg csak néztem magamban, hogy ennyi idősen is lehet valaki nyomozó?

Úgy emlékszem volt időszak mikor a rendőrség, tűzoltóság sorállománya negyven valahány évesen nyugdíjba vonulhatott. Ezek szerint akkor már nincs az? És ha nincs, nyomozóként illetve egyszerű járőrként mennyi a jelenlegi nyugdíjkorhatár?



2023. nov. 17. 21:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ma 14:04

Hát ez nem így van. Láttam én már 60 éves kőművest. Ennyi erővel mondhatjuk, hogy a 880 éves kőműves lehet kőműves oktató, a burkoló okj-s burkolóoktató, bla-bla - hülyeség


Ahogy az is, hogy az összes tűzoltó legyen tűzvédelmi előadó. Egyrészt azért, mert vannak fiatalabb tűzvédelmi előadók, akik sose voltak tűzoltók, másrészt nem lehet senkit eltiltani ettől a szakmától, hogy a kiöregedő tűzoltóknak lehessen munkájuk. De amúgy is annyi tűzoltó van, hogy nem kell annyi tűzvédelmi oktató. Tehát mondtál egy nagy baromságot.

2023. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

"vagy egy rendőrt aki fut a tolvaj után."


Kérdező, 40 év fölött az állomány tagjainak évente kötelező a fizikai állapotfelmérés.


ha nem tud(na) futni a tolvaj után, az elég "hamar" kiderül.


és akkor más munkakört kaphat.

2023. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!