Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én azt hittem az is levéltitok...

Én azt hittem az is levéltitok sértésnek számít, ha valakinek személyes levélben írok valamit, de ő a levél tartalmát nyilvánosságra hozza a megkérdezésem nélkül. Így van?

Figyelt kérdés

Mert ez alapján ezt nem látom. Itt a levél felbontása és megsemmisítése szerepel 3. személy által:


[link]



2021. ápr. 22. 10:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem jól hitted. Amit belinkeltél, az a tuti.
2021. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem jól hitted.

Más kérdés, hogy szerintem a levéltitok-törvényünk nagyon rossz.


A címzett által felbontott levelet is védelem kellene, hogy illesse szerintem.

Vagy miben más az, hogy felbontás nélkül megsemmisítik, hogy ne kapja meg a címzett, vagy az, hogy fel se bontják, csak eldugják?


A levélíró a borítékon ill. a levél megszólításában nyilatkozik, hogy kinek szól a levél, kinek akarja megmutatni.

Tehát szerintem a felnyitott borítékban lévő levélre is kéne vonatkoznia a törvénynek. A képeslap, nyílt levelezőlap meg nyilván más. Bár lehet, hogy a zárt levél egy spéci fogalom, és nem a lezártat jelenti, hanem azt, hogy ami borítékban adtak fel, és a felnyitott is annak kéne, hogy minősüljön. - Lehet, hogy eredetileg a jogalkotó erre gondolt, aztán félreértelmezték.


Más kérdés, hogy így pl. költők szerelmes leveleit sem ismernék meg.

2021. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!