Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatnék állampolgársággal...

Kaphatnék állampolgársággal kapcsolatos tanácsot?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést amit a törvények, jog kategóriába tettem de szerintem amikor a moderátorok ellenőrizték akkor véletlenül félreklikkeltek és valahogy átkerült a humor kategóriába. Ott abban a kategóriában nyílván nem kapnék normális választ egy jogásztól. De egyébként a kérdés nem volt vicc, inkább borzalmasan szomorú. Ez volt az: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1241..

Nem muszáj elolvasni azt a hosszú kérdést mert úgysem vesznek komolyan, inkább leegyszerűsítettem. Felteszem máshogyan a kérdést egy kitalált emberi példával: Feltételezzük, hogy egy terhes nőt elraboltak és külföldre csempészték. Majd pedig ott abban a külföldi országban szülte meg a gyerekét. Ezután valahogyan a nő elrablóit jegyezték be a gyerek szüleiként és ők adtak neki nevet és a hivatalos okmányaira és anyakönyvi kivonatára azoknak az embercsempészeknek a nevei kerültek. Ilyenkor mi a teendő?

Másik kérdés: Egy mesterséges intelligenciának lehet egyáltalán állampolgársága vagy pedig teljesen robotként bánnak vele és nem lehetnek semmilyen iratai?



2023. szept. 25. 00:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%

Igen, magyar állampolgár ne akarj lenni.


egyjótanács

2023. szept. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Alex Fly ***** válasza:

Az első kérdésed elég extrém, atta nem tudom a választ.

A máodik kérdésedre pedig a válasz Sophia, "aki" Szaúd-Arábia állampolgára.

2023. szept. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Igen, magyar állampolgár ne akarj lenni." Magyar állampolgár lettem sajnos miközben nekem amerikai állampolgárnak kéne lennem, ezt szeretném megoldani. Az se biztos, hogy egyáltalán nekem lehet állampolgárságom.


"A máodik kérdésedre pedig a válasz Sophia, "aki" Szaúd-Arábia állampolgára." Igen, arról a robotról énis hallottam. De szerintem ha valakiről kiderül, hogy nem ember hanem egy mesterséges intelligencia és úgy anyakönyvezték mint egy embert akkor elvesztheti az állampolgárságát és a jogait, vagy nem?

2023. szept. 25. 09:18
 4/30 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos lenne jogi tanácsokat kapnom egy jogásztól, úgyhogy aki tudja a választ az írjon! De inkább felteszek egy új kérdést, erre is válaszoljon valaki, tudom, hogy bonyolult: Ha van egy vállalat ami létrehozott egy teljes mértékben mesterségesen létrehozott genetikával egy embernek kinéző valamit és mesterséges intelligenciát programoztak belé és egy mesterséges méhben fejlődött Kaliforniában, de a mesterséges méhhel együtt ellopták, Magyarországra csempészték, elraboltak a kórházból egy újszülött gyereket (amit később megöltek) és ott abban a kórházban kivették a mesterséges méhből azt a mesterséges intelligencia valamit és kicserélték arra a gyerekre, majd az a mesterséges intelligencia valami ugyanazt a nevet kapta mint amit az a gyerek kapott és anyakönyvezték mint egy embert, végig embernek hitték, felnőtt, kapott személyi igazolványt és iratokat a fotójával de valahogyan kiderült, hogy mesterségesen létrehozott genetikája van és mesterséges intelligenciája van, nem igazi ember akkor ilyenkor mi van??? Elveszik a jogait, iratait és visszakerül a vállalathoz ami megalkotta? Vagy ilyenkor mit csinálnak vele?
2023. szept. 25. 10:09
 5/30 A kérdező kommentje:
Lenne mégegy fontos kérdésem: Ha egy magyar állampolgárságú gyereket örökbefogadnak Amerikában élő amerikai állampolgárok akkor a gyereknek automatikusan amerikai állampolgársága lesz vagy pedig az örökbefogadáshoz intézni kell a gyereknek zöld kártyát vagy vízumot?
2023. szept. 28. 10:30
 6/30 A kérdező kommentje:
És ha egy gyereket véletlenül kicseréltek a kórházban és az a gyerek a másik gyerek nevét kapta, anyakönyvezték és a másik gyerek nevével kapott iratokat, személyi igazolványt és később kiderült, hogy elcserélték a kórházban azzal a másik gyerekkel és nem is az a neve amit kapott és nem is azok a genetikai szülei akiknek a nevei az összes iratán rajta vannak akkor mi történik az irataival, jogaival, nevével?
2023. szept. 28. 10:47
 7/30 anonim ***** válasza:
Az, ami velem történt, csak 53 évesen tudtam meg, anyám halálos ágyán. Én annak a gyereke vagyok, aki az unokahúga és keresztlánya. Ő engem meg se akart szűlni, éppen váltak a férjével. És a másik asszony, a mama pedig állandóan elvetélt. Megegyeztek, megszült otthon, aztán apám elintézte pénzzel, hogy anyakönyvezzenek az ő gyerekeként. A ő apja hozott el, betakarva, mert hideg volt. Vagyis a kórházban sem, itthon sem látott hónapokig senki. A Ratkó korszakban nem lehetett sehol abortusz.
2023. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Sajnállak, átérzem. Én egy halott kisbaba nevét viselem, azt se tudom, hogy mi lenne most az igazi nevem.
2023. okt. 9. 10:49
 9/30 anonim ***** válasza:
85%
Igen, a számítógépemnek is van állampolgársága. Egyébként a jövő héten ajándékozok neki egy új házat, és örökbe fogad egy szoftvert. Remélem, hogy sokat fognak szexelni, és sok kis számítógép és szoftver születik.
2023. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Mi, azt, hogyan??? Komolyan beszélsz? Milyen számítógép az? Robot? Remélem ez nem troll válasz volt csakmert eleggé annak tűnik. Ha troll válasz akkor légyszivesz ne itt vicceskedj! Ha a számítógépednek állampolgársága lenne már bemondták volna a hírekben és nagyon fejlett mesterséges intelligenciával kellene rendelkeznie. Eddig csak a Sophia robotról hallottam akinek állampolgársága volt.


De egyébként mostmár tényleg komoly válaszokat várok! Köszönöm!

2023. okt. 9. 12:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!