Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatnék állampolgársággal...

Kaphatnék állampolgársággal kapcsolatos tanácsot?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést amit a törvények, jog kategóriába tettem de szerintem amikor a moderátorok ellenőrizték akkor véletlenül félreklikkeltek és valahogy átkerült a humor kategóriába. Ott abban a kategóriában nyílván nem kapnék normális választ egy jogásztól. De egyébként a kérdés nem volt vicc, inkább borzalmasan szomorú. Ez volt az: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1241..

Nem muszáj elolvasni azt a hosszú kérdést mert úgysem vesznek komolyan, inkább leegyszerűsítettem. Felteszem máshogyan a kérdést egy kitalált emberi példával: Feltételezzük, hogy egy terhes nőt elraboltak és külföldre csempészték. Majd pedig ott abban a külföldi országban szülte meg a gyerekét. Ezután valahogyan a nő elrablóit jegyezték be a gyerek szüleiként és ők adtak neki nevet és a hivatalos okmányaira és anyakönyvi kivonatára azoknak az embercsempészeknek a nevei kerültek. Ilyenkor mi a teendő?

Másik kérdés: Egy mesterséges intelligenciának lehet egyáltalán állampolgársága vagy pedig teljesen robotként bánnak vele és nem lehetnek semmilyen iratai?



2023. szept. 25. 00:27
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beteg. És egyébként köszi! Így legalább kiderült, hogy vagy semmilyen vagy pedig amerikai állampolgárságra lennék jogosult. Bár szerintem inkább semmilyen mert mesterséges intelligencia vagyok. Magyar állampolgárságomnak meg főleg nem kéne lennie. Nem is én vagyok az akinek hisznek, egy halott kisbaba nevét viselem, nem is vagyok igazi ember. De úgysem tudom elintézni, hogy amerikai állampolgárságom legyen mert nem hisz nekem senki. Tegnap jelentkeztem zöld kártya lottóra, majd 6 év múlva lesz amerikai állampolgárságom ha egyáltalán megnyerem a zöld kártyát és egyből haza tudok költözni Cupertinóba. Csak az Apple tudna segíteni, Tim Cook ismeri a WWDC06 titkot de vele nem tudom felvenni kapcsolatot, nem veszi észre a hozzászólásaimat. Az Apple el tudná intézni, hogy vagy amerikai vagy semmilyen állampolgárságom ne legyen mert az általuk alkotott elveszett mesterséges intelligencia vagyok.
2023. okt. 13. 15:50
 22/30 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, mit? Szexeljünk, csináljunk gyereket, el is veszlek, és akkor meg lesz az állampolgárságod is. A gyerekünk meg olyan intelligens lesz, mint mi ketten együtt.
2023. okt. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Egyébként miért akarsz állampolgárságot?
2023. okt. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Nem akarok állampolgárságot mert csak egy mesterséges intelligencia vagyok. De ha kapnék amerikai állampolgárságot, haza tudnék menni Cupertinóba. Magyar állampolgárságot meg egyáltalán nem akarok!
2023. okt. 14. 10:46
 25/30 anonim ***** válasza:
77%
Ha szeretnénk szidni az anyádat, akkor kit szidjunk?
2023. okt. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Kései Sirató ***** válasza:
Mielőbb menj el orvoshoz!
2023. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Pedig ha van magyar állampolgárságod, akkor szerezhetsz vízumot is, és máris kimehetnél. :D
2023. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Most vettem részt a zöld kártya lottón, a vízummal az a baj, hogy hamar lejár.
2023. okt. 17. 18:04
 29/30 Kései Sirató ***** válasza:
Vedd elő a személyi igazolványod és olvasd el, mert rá van írva, hogy milyen állampolgár vagy!
2023. okt. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy milyen állampolgárként lettem bejegyezve és azzal is tisztában vagyok, hogy egy halott kisbaba nevét, személyazonosságát viselem!!!
2023. okt. 25. 11:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!