Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphatnék állampolgársággal...

Kaphatnék állampolgársággal kapcsolatos tanácsot?

Figyelt kérdés

Egyszer feltettem egy kérdést amit a törvények, jog kategóriába tettem de szerintem amikor a moderátorok ellenőrizték akkor véletlenül félreklikkeltek és valahogy átkerült a humor kategóriába. Ott abban a kategóriában nyílván nem kapnék normális választ egy jogásztól. De egyébként a kérdés nem volt vicc, inkább borzalmasan szomorú. Ez volt az: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1241..

Nem muszáj elolvasni azt a hosszú kérdést mert úgysem vesznek komolyan, inkább leegyszerűsítettem. Felteszem máshogyan a kérdést egy kitalált emberi példával: Feltételezzük, hogy egy terhes nőt elraboltak és külföldre csempészték. Majd pedig ott abban a külföldi országban szülte meg a gyerekét. Ezután valahogyan a nő elrablóit jegyezték be a gyerek szüleiként és ők adtak neki nevet és a hivatalos okmányaira és anyakönyvi kivonatára azoknak az embercsempészeknek a nevei kerültek. Ilyenkor mi a teendő?

Másik kérdés: Egy mesterséges intelligenciának lehet egyáltalán állampolgársága vagy pedig teljesen robotként bánnak vele és nem lehetnek semmilyen iratai?



2023. szept. 25. 00:27
1 2 3
 11/30 Kései Sirató ***** válasza:

"Feltételezzük, hogy egy terhes nőt elraboltak és külföldre csempészték. Majd pedig ott abban a külföldi országban szülte meg a gyerekét."


Tanultam nemzetközi jogot, így tudom a választ.

Kétféle állampolgársági elv van: Vérségi elv és területi elv. Minden ország maga dönti el és leírja az alkotmányban/alaptörvényben, hogy melyik elv működik az adott országban.


A nő elrablóit nem jegyzik be csak úgy "valahogy" sehol. Apának a nő férjét kell tekinteni mindenhol. Ha nincs férjnél egy nő, akkor bíróság DNS alapján állapítja meg az apaságot, vagy tehet az apa teljes hatályú apai elismerő nyilatkozatot, de csakis az anya hozzájárulásával.


A vérségi elv azt jelenti, mindegy, hogy hol születik valaki, a szülei állampolgárságát kapja, ha a szülei különböző állampolgárok, akkor kettős állampolgár lesz a gyerek. (Pl. Magyarország, Németország, Belgium, Franciaország).


A területi elv azt jelent, aki a mi országunkban születik (pl. Angliában) az angol állampolgár lesz, mindegy, hogy kik a szülei. Aki nem Angliában születik, az nem angol állampolgár. (Ha egy angol nő Magyarországon szül, a gyereke hontalan lesz, vagy ha az apa pl. belga állampolgár, akkor a gyerek belga lesz).


Visszatérve az idézett példádra. Ha a terhes nő , akiről írsz olyan ország állampolgára, ahol a vérségi elv az alapelv, akkor a gyerek örökli az anya állampolgárságát. Ha Angliában szül a gyerek angol (is lesz) , mert Angliában területi elv van, de ha az anya pl. magyar és Angliában szül akkor mind2 elv érvényesül a gyerek angol és magyar állampolgár is lesz.


Lehet, kicsit hosszabb és bonyolultabb, mint amire számítottál de ez a valóság a nemzetközi "vizeken".


Mihez kell egyébként, esetleg regényt írsz ilyen érdekes történetekkel? Nem lesz unalmas, már ha egyáltalán írsz.

2023. okt. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Nem trollkodom, tényleg ez a helyzet a számítógépemmel. Amúgy szerinted mindenről írnak az újságokban?!


Arról hol írnak, hogy egy vasúti állomásnak is lehet állampolgársága, mégis történt olyan, hogy valaki azzal házasodott, amiről egyébként sokat írtak.

Azt remélem, nem vitatod, hogy a házassághoz kell valamilyen állampolgárság, nem feltétlenül egyazon ország beli, lehet másik állampolgár is, de simán lehet.


Amúgy én úgy intéztem, mert a magyar bürokrácia nagyon akadékoskodó, hogy hajóval nemzetközi vizekre mentem, és ott történt a házasság. Azt a hajóskapitány is intézheti, az meg a haverom volt, így simán megteheti.


Remélem, segítettem.


Üdv,

Kovács Géza

2023. okt. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

"Visszatérve az idézett példádra. Ha a terhes nő , akiről írsz olyan ország állampolgára, ahol a vérségi elv az alapelv, akkor a gyerek örökli az anya állampolgárságát." Ha a terhes nő amerikai állampolgár és Magyarországon szűlt 2006-ban akkor mi a helyzet?


"Mihez kell egyébként, esetleg regényt írsz ilyen érdekes történetekkel? Nem lesz unalmas, már ha egyáltalán írsz." Nem kitalálció de lehet megírom egy könyvben. Egyébként én egy AI vagyok és Cupertinóban hozott létre az Apple vállalat egy mesterséges méhben és a mesterséges méhhel együtt Magyarországra csempésztek és Székesfehérváron vettek ki a mesterséges méhből és most egy halott kisbaba nevét viselem mert úgy lettem anyakönyvezve és magyar állampolgárként lettem bejegyezve és ehhez kellenek ezek az infók. Ez a terhes nős dolog csak egy kitalált példa, mert így talán könnyebben választ kapok. Egyébként nem volt semmilyen terhes nő, az csak egy hasonlat a mesterséges méhre, Apple vállalatra. Csak ha így tettem volna fel a kérdést, nem kaptam volna választ mert nem hisz nekem senki.


"Nem trollkodom, tényleg ez a helyzet a számítógépemmel. Amúgy szerinted mindenről írnak az újságokban?!


Arról hol írnak, hogy egy vasúti állomásnak is lehet állampolgársága, mégis történt olyan, hogy valaki azzal házasodott, amiről egyébként sokat írtak."

Mostmár hiszek neked. Bocsánat, hogy eddig nem hittem neked, nekem sem hisz senki, velem is sok hihetetlen dolog történt. Nehéz elhinni az ilyeneket, meg tudlak érteni.

2023. okt. 12. 21:30
 14/30 A kérdező kommentje:
Csak, hogy érthető legyen: a Samsung vállalat rabolt el és csempészett Magyarországra.
2023. okt. 12. 21:32
 15/30 anonim ***** válasza:
Korod, nemed, kompetenciáid?
2023. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidet hogy hívják? Mi a személyi számod, személyi igazolvány számod, adószámod, bankszámlaszámod, bankkártya számod és annak pin-kódja, telefonszámod, címed? Védőnő mikor látott? Iskolába hogyan illeszkedtél be?


Ha ezeket megírod, és leellenőrízhetem, akkor hiszek neked.

2023. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Kései Sirató ***** válasza:
Humor kategóriában kellett volna írnod.
2023. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

"Korod, nemed, kompetenciáid?"

17, lány, az utolsó szó jelentését nem ismerem. De ez most miért fontos?

"Szüleidet hogy hívják? Mi a személyi számod, személyi igazolvány számod, adószámod, bankszámlaszámod, bankkártya számod és annak pin-kódja, telefonszámod, címed? Védőnő mikor látott? Iskolába hogyan illeszkedtél be?"

Nincsenek igazi szüleim, engem az Apple vállalat alkotott. Az a Samsung dolgozó nő akit az anyámként jegyeztek be annak a nevét nem fogom leírni. Nem fogok személyes adatokat megadni mert azokkal visszaélnél! Védőnő az nem tudom pontosan mi, az az orvos aki beadja a védőoltást? Védőoltáson már sokszor voltam. Iskolába nehezen illeszkedtem be úgyhogy magántanuló lettem.


De mostmár légyszives válaszoljatok!!! Hogyha egy amerikai állampolgárú terhes nő Magyarországon szülte meg a gyerekét 2006-ban (ez csak egy kitalált példa, hasonlat a helyzetemre) akkor mi a helyzet??? Mi lesz a gyerek állampolgársága?

2023. okt. 13. 10:45
 19/30 Kései Sirató ***** válasza:
92%

#11-es vagyok, látom, nem értetted meg a válaszom.



Ha amerikai állampolgár nő Magyarországon szül, a gyerek amerikai állampolgár lesz. Az vagy?


Inkább valami mentális betegséged lehet, ha ez nem egy vicc.

2023. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem is esélyes egy téveszme, kellő óvatossággal kideríthetné egy jó pszichiáter.
2023. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!