Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegségeim miatt nem tudok...

Betegségeim miatt nem tudok eljutni az okmányirodába, de szükségem lenne érvényes személyi igazolványra. Hogy tudom, mely szerv által indítványozni ezt? Vagy kinek, kiknek a meghatalmazásával?

Figyelt kérdés

Nicns útlevelem és semmi egyéb érvényes okmányom.

A betegségeimről nincs papírom.



#személyi igazolvány #okmány #Érvényes személyi igazolvány #Érvényes okmány
2023. nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt egyre több problémák merülnek fel.

Az érvényes személyi KELL, ezt jól látod. Bizonyos dolgokat nem tudsz nélküle elintézni, pl. szerintem is a feltöltőkártyás mobil egyeztetéséhez kell az érvényes személyi, ott pl. el tudom képzelni, hogy a szolgáltató simán elküldi adategyeztetésre a központi adatnyilvvántartó hivatalhoz, vagy akárhova az adatokat, és visszajeleznek, hogy rendben van-e a személyi, és minden adat.


Ez egy.


Javaslom, hogy tegyél meg mindent azért, hogy a személyit intézd el, gondold át, hogy ezt miként lehet, pl. kísérettel menj, akiben bízol ha a napszemüveg segít, akkor azzal, vigyél magaddal hányózacskót, zsepit, ha kell kesztyűt, ha zavar valamihez hozzáérni stb. Nem tudom elképzelni a betegséged teljesen, de most, hogy így írtál, azért már egy kicsit jobban.

Talán ezek a gyakorlati tanácsok segítenek. Nyilván így sem lesz egy leányálom, de akkor is kell. és biztos, hogy nagyon megkönnyebbülsz utána, és nő az önbecsülésed, ha sikerül. Tehát mondom még egyszer, keress valaki kísérőt, akivel jóban vagy, megért téged.


Ami a TB-det illeti, nos ez egy komoly probléma. Azt folyamatosan fizetni kell, ha nincs fizetve, olyan, mintha adótartozásod lenne, egyszer csak jöhet a felszólítás, annak az intézéséhez is érvényes személyi kell. Jöhet a végrehajtó, stb. szóval nem jó.

Ráadásul ha valami betegséged lenne, akkor bár az életmentő beavatkozásokat elvégzik, de utána ki is számlázzák neked, és nagyon vastagon. Az akármilyen bajoddal, meg tudtommal szóba se állnak, mehetsz privátba.


Ha most elmennél, befizetni a TB-det, akkor nem az lenne, hogy na jó, az utolsó havi TB-d kifizetted, de még van egy kis tartozásod, és most már kezelhet a doki, hanem azzal, amit befizetsz, a rég felhalmozódott tartozásodat törleszted, tehát a jelenlegi TB-d még nem lesz attól érvényes. Ehhez az kell, hogy a NAV-nál megérdeklődd, hogy mennyi a tartozásod, vagy egy összegben fizesd ki, vagy kérj részletfizetési kedvezményt, amit ha megadnak, kell fizetned a részletet, ÉS mellette az aktuális TB-díjat.


És persze a gyógyszert sem támogatná a TB, ameddig nem rendezed. Ami pedig igazságtalan, hogy ha utólag rendezed, akkor sem kapod vissza a kezelési költséged, amit fizettél, vagy kapod meg utólag a gyógyszered TB támogatási összegét.


Ha van személyid, akkor néhány hivatalosabb ügyedet el tudod intézni.


Nem erre kerestem, de hirtelen ezt találtam. Ez persze nem ingyenes.

[link]


Esetleg keress, online, én néhány percet kerestem, de nem találtam rá. Lehet, hogy amit korábban olvastam, az már megszűnt, nem tudom.


Akárhogy is, gondolkozzatok valami praktikán, hogy hogyan tudnád ezt a betegséget egy kicsit kontrollálni, ha van betegségtudatod, szóval tudod, hogy az az inger, ami téged rosszullétre bír, nem valóságos alapon van, az már fél siker. Azért írom ilyen körülményesen, mert érteni vélem, hogy nem halucinálsz, és nem a halucinációdat mondod valóságnak, de valami ilyenre próbálok utalni nálad.


C.

2023. nov. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Hadd javítsalak ki 21-es: Nem "szerintem is a feltöltőkártyás mobil egyeztetéséhez kell az érvényes személyi", hanem küldtem képet Telekom alkalmazásban lévő adategyeztetési tájékoztatóból, amiben egyértelműen lehet látni, hogy a hatósági nyilvántartásban ellenőrzik az érvényességi időt. ((Egyébként tapasztalat is, hogy nem fogadja el a lejárt személyit a rendszer. Még a náluk dolgozó ügyintéző is próbálkozott és eredménytelen volt. De ez mindegy, csak extra megerősítés. Vagy talán fölösleges volt ezt megemlíteni, mert a Telekom a mérvadó.))


A napszemüveg nem segít, a szégyen nem érdekelne, elégszer szégyenültem már meg, tűröm.

Ez számomra nem önbecsülés kérdése, mert ez az egész helyzet a betegségeim miatt egy megmászhatatlan akadály. Az mondjuk már önbecsülés kérdése lenne, ha ezt az okmányirodák felkeresése nélkül el tudnám intézni. Na, az már igazi teljesítmény lenne – mert hát sose voltam nagyon jártas és talpraesett az ügyintézésben (bár az utóbbi időkben ebben jelentősen fejlődtem), mert ez egy úgymond különleges eset lenne. Biztos, hogy vannak mások is hasonló helyzetben, ha nem is ezekkel a betegségekkel, de például fekvőbetegek stb. (amit az egyik felhasználó írt még az elején, a jogszabályból idézve).


Nem fogok személyes megjelenésre vállalkozni, mert nem egyszer tapasztaltam, hogy a teljes ruházatomat és a bőrömet is beitták a számomra kritikus szagok, és nem távoztak el (hamar)

. (A teljes ruházatomat ki kellett mosni... Ezenkívül: hány fok is van most? De ez már teljesen mindegy, mert a szaglás az elsődleges.) Ezentúl olyan eseteim is voltak, amikor már 8-10 órája nem voltam számomra kritikus szagú helyeken, és ennek ellenére nem tudtam elaludni, mert az orromban ragadtak a számomra kritikus szagok. Szájon keresztül vettem a levegőt, hogy ne érezzem és ezáltal ne fájjon (szájon keresztül való levegővételkor nem lehet érezni a szagokat, noha vannak kivételek), azonban mikor már annyira fáradt voltam, hogy nem bírtam a szememet ébren tartani (reggel 6-7-8 órát írunk ekkor, természetesen 1 percet se aludtam előző naptól fogva), akkor az izmaim (nem tudom milyen izom az, amivel képes az ember orr helyett szájon venni a levegőt, de a gégénél van) elernyedtek, így akaratlanul orron vettem a levegőt és a megháborító szag erősen felébresztett. Tehát a tapasztalataim alapján sziklaszilárdan megállok abban, hogy soha többé nem vállalkozok ilyenekre menni. Ez pedig olyannyira szilárd nézőpontom, hogyha enélkül nem tudnám elintézni a személyit, a bankkártyát, a SIM-kártyát, akkor se dőlne össze ez a szilárdság. Kívülállók ezt megfontolatlan döntésnek neveznék, de nem veszik figyelembe, hogy mióta vagyok benne, hogy ismerem a tényezőket és milyen mélységben és mennyi szenvedés ért ezekből. És nem tudják elfogadni, hogy mi az, hogy ebből nem kérek többet. A szagérzékenységem és a hangérzékenységem mindenek felett áll, ezek más jellegű fájdalmak, nem olyanok, amiket tapasztaltok, és amiket az emberek 95-99+%-a tapasztal.


A TB-t vagy EÜ-biztosítást tudom, hogy így működik. Azt viszont nem tudtam, hogy utólag nem írják jóvá, de "logikus" – de csak a szabályzat szemszögéből nézve logikus.

A szagérzékenységem miatt nem mennék orvosokhoz. Az orvosok nem a városok zajától és bűzétől távol, eldugott helyen vannak, hanem a zsúfolt, büdös és zajos városokban. Ezentúl szinte minden helyiségben található olyan mesterséges szag, ami irritál, és ez alól az orvosok helyiségei sem képeznek kivételt. Ha nem is közvetlenül, de közvetetten is jelen vannak a szagok.


"Nem erre kerestem" + "Lehet, hogy amit korábban olvastam, az már megszűnt, nem tudom." - Mi? Azt nem írtad, és a szövegkörnyezetből sem tudok rájönni.


"az az inger, ami téged rosszullétre bír, nem valóságos alapon van, az már fél siker." - Csakhogy igenis valóságos. Nem képzelődök, hanem amiket megéltem, azok degradálták le a szervezetem nem csekély mértékben, így megszűntek (de legalább igen-igen súlyosan megsérültek) természetes védelmi rendszerek.


Hogy még érthetőbb legyen, egy volt osztálytársamtól kaptam ezt a kérdést: "Ha baleseted lenne akkor mit tennél ha segítségre lenne szükséged barátok nélkül ?

Ezt áruld el nekem"


A válaszom ez volt:

"Az érzékeléseim azok felett állnak. A szagérzékenységem teljesen más jellegű – magasabb rendű – fájdalommal jár, mint egy esetleges súlyos baleset. Tehát nem kérnék segítséget, nem mennék kórházba. Ahogy tudom, úgy megoldom. Ha nem tudom megoldani, akkor nem tudom."

Súlyos baleset alatt kéz, láb vagy bármi elvesztését is értem. Ennyivel magasabb rendű fájdalmakat érzek a szagok és hangok által. – Feltéve, ha elfogadjátok, hogy nem megfontolatlan állítás ez. (Mármint akkor is emellett fogok állni.....nem tudom máshogy megfogalmazni, de érthető, hogy hogyan értem.

2023. nov. 30. 14:29
 23/31 Pintér László ***** válasza:
Nincs olyan szűrő amit az orrba lehet dugni és megszűri a szagokat? Vagy maszk?
2023. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
Szerintem 100%-ban semmi sem tud szűrni, noha a faszenet szokták használni (por formájában filterezve) ilyen és más, hasonló esetekben. Egyes maszkokban és gázmaszkokban is az (is?) van vagy szokott lenni. De a ruháim és a bőröm akkor is beinná, és azt se tolerálnám. Ráadásul, mint az írásban szerepel, 0–24 fülhallgatóval élek, a berregő járművek hangjai zavarnak a leginkább. Minél közelebb van (tehát minél hangosabb), annál keményebbek a tünetek. És ezalatt.....a tüneteket viszont nem írom le. Az okmányirodák pedig ugye rendszerint a legforgalmasabb helyeken vannak. Ha alig szűrődne is be hang kívülről, akkor is: a szagérzékenységem az elsődleges.
2023. nov. 30. 15:11
 25/31 A kérdező kommentje:

Tessék, akkor már elárasztakak titeket további információkkal, hogy még jobban lássatok. (Már azelőtt megírtam, hogy láttam volna a 22-es válaszodat.)


"Az idegrendszer a fizikai szervezet része. Ha az idegrendszer a szervezet fizikai része, akkor kétségtelenül elsődlegesen fizikai dolgokból (táplálékból) épül fel. Ha pedig kétségtelenül elsődlegesen fizikai dolgokból (táplálékból) épül fel, akkor igenis köze van az éhezésnek (azaz a táplálék hiányának) ahhoz, hogy az idegrendszer nem működik megfelelően, tehát hiperszenzitivitás keletkezhet. A hosszú ideig és súlyosabb táplálékhiánynak pedig sokkal inkább közé van a hiperszenzitivitás keletkezéséhez.

Továbbá az idegrendszernek pihenésre és nyugalomra is szüksége van ahhoz, hogy rendesen tudjon működni és regenerálódjon.

Ezek alapvető biológiai tények."


Mindegyik kérdést én tettem fel.

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1233008..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_.. - Ez volt a harmadik legkeményebb éhezésem és ezt többször is átéltem.


Feltettem egy másik kérdést is, amit nem kívánok idetenni – ne keressétek, nem könnyen található meg. A válasz megírása előtt / közben éltem át a legkeményebb éhezést. Értelemszerűen: felülmúlta a harmadik és a második legkeményebb éhezést is, ráadásul Messzemenően. Nem írok arról semmit és nem is található meg az interneten. (A másodikról sem írok semmit, noha megtalálható, de ne keressétek.) A lényeg, hogy (okostelefonon) 17 soros (míg asztali webhely nézeten 14 soros) válaszomon legalább 15x módosítottam és ez nem túlzás. Tehát ilyen mértékben viselt meg a legkeményebb éhezés. - Az idegrendszer elsődlegesen táplálékból épül fel.

2023. nov. 30. 15:12
 26/31 Pintér László ***** válasza:

Kutyaharapást szőrével? Minden nap kicsivel több időt kint tölteni, többet hallgatni a zajt. Nem szoknád meg idővel, ha nem is teljesen, de legalább annyira, hogy 1-2 órát kibírj? Emberekkel nem is találkozol? Egyedül vagy folyamatosan? Ha jön Hozzád Valaki, az Ő szaga nem zavar? És ha vennél egy kinti ruhát, amit amint hazaérsz, bezacskózol? Vagy nem tudom.

Lehet butaság, de Én megpróbálnék nem a betegségemhez igazítani mindent, hanem giyekeznék a betegségemet igazítani az Élet követelményeihez, ami biztosan szar és nehéz lehet, de nem hiszem, hogy annyival kényelmesebb ennyire burokban élni.

2023. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező!

Pedig amit leírtál, az teljes mértékben és tökéletesen mentális probléma, akárhogy ágálsz ellene, és akármilyen kifogásokat találsz ki. Abban egyetértek, hogy súlyos. Keress szépen egy pszichiátert, és ne a gyakorin éld ki magad.

2023. nov. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Ne haragudj 26-os, de erre már nem akarok reagálni. Nem vagy benne a helyzetben és nem is értesz hozzá. Ezek a tanácsok nem felelnek meg nekem. Amiket leírtam, azokat nem szeretném ismételgetni.


Figyelem kívül lehet hagyni mindazt, és azoknak a mértékét, amiket átéltem 27-es, csakhogy így téves következtetéseket fogsz és fogtok levonni. Végtelenül túlértékeled a pszichét, ezáltal fizikai-biológiai dolgokat semmisnek veszed. Márpedig a fizikai-biológiai dolgok az elsődlegesek.

2023. dec. 3. 09:19
 29/31 Pintér László ***** válasza:
50%

Jól van, ha az a tanácsom nem tetszik, hogy próbálj meg dolgozni ezen és kitolni a határaidat, hogy nyomokban normális Életet érj, akkor tessék, ha azt akarod hallani/olvasni, hogy maradj csak otthon, hermetikusan zárd el Magad a külvilágtól, szakítsd meg a kapcsolataidat, minimális szenvedést is kerülj el, és sipákolj azon, hogy egy fél-1 órás okmányirodai látogatás is lehetetlen kihívásnak érződjön. Ha Te inkább egy ilyen elcseszett Életben akarsz élni és mindenre csak tetves kifogásokat keresel, akkor olvasgasd ezt! Nem is értem miért teszel fel kérdést, ha minden segítő ötletre az a válaszod, hogy azt nem lehet, meg nem értjük a helyzetedet.

Ha úgysem értjük a helyzetedet, úgysem tudunk jó választ adni, akkor miért Minket traktálsz a nyavalygásaiddal? Miért nem egy orvossal-pszichológussal-pszichiáterrel beszélgetsz erről? Ja, mert Ők talán megoldást nyújtanának a problémádra és ne adj Isten még a végén elmehetnél dolgozgatni, élni, és ez kizökkentene a begyöpösödött, befordult komfortzónádból?

Komolyan nem értem... Te is tudod, hogy bármit írunk, valami kifogást fogsz rá találni. Akkor miért kérdezed? Attól, hogy csak ülsz és hokizol a nyavalygásodra, nem fog megváltozni semmi. Ahhoz tenned kell. Elsősorban Magadnak kell segítenie Magadon.

2023. dec. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
48%

Elolvastam 2-3 kérdésedet. Te magad is tudod, hogy minden bajod forrása a táplálékhiány. Így a vitaminhiány, ásványianyaghiány...még te is felismerted, hogy sokszor az erős napsütésben-D vitamin forrás- kevésbé, vagy épp nem is zavarnak a hangok. Hegytetőn laksz. Nem mész sehova. Jön a nyár, kezdjél zöldségtermesztésbe, gyümölcstermesztésbe. Állattartást nem mondom a hangok és szagok miatt. De legalább lesz táplálékod, és ráadásul csupa vitamin. Idődből kitelik. Addig is akik étellel segítenek, kérjél tőlük tablettaformában vitaminokat.

Ha jó termésed van, még télre is tudsz belőle elrakni. Szüleidnél fagyasztóba.


Azt az egyet viszont nem értem, hogy hogy tudsz heti két alkalommal bemenni a szüleidhez máshova pedig sehova nem vagy képes menni.

márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!