Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Betegségeim miatt nem tudok...

Betegségeim miatt nem tudok eljutni az okmányirodába, de szükségem lenne érvényes személyi igazolványra. Hogy tudom, mely szerv által indítványozni ezt? Vagy kinek, kiknek a meghatalmazásával?

Figyelt kérdés

Nicns útlevelem és semmi egyéb érvényes okmányom.

A betegségeimről nincs papírom.



#személyi igazolvány #okmány #Érvényes személyi igazolvány #Érvényes okmány
2023. nov. 24. 17:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
3-nál járunk
2023. nov. 30. 07:55
 12/31 Pintér László ***** válasza:
48%
Mihez kell érvényes személyi, ha nem mész sehova? Én évekig voltam lejárt személyivel és közben dolgoztam. Amúgy hívd fel az okmányirodát, mondd el, hogy nem tudsz bemenni és mi ilyenkor a sztori. Fényképhez meg ujjlenyomathoz kénytelen leszel felkelni, nem hiszem, hogy kijönnek házhoz.
2023. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Hát erre azt tudom mondani, hogy hívjátok ki a háziorvost, kérj erre valami igazolást, keressétek fel a helyi jegyzőt az önkormányzatban, és akkor majd ő ad valami olyan választ is, amit talán mi itt a gyakoriban nem tudunk megadni.


A gyakori nem alkalmas igazán orvosi kérdések megválaszolására sem, ahhoz orvos kell. Ha itt 50% troll, 30% részben segítőkész okoskodó 10% segítőkész okoskodó, 10 % tényleg segítőkész okos - de akik egyáltalán nem biztos, hogy a te problémád szakterületével foglalkoznak majd ködös bemondások alapján megmondják a tutit, hát tévedsz, és rossz helyen keresgélsz. Vannak olyan fórumok, ahol valóban szakemberek válaszolnak a kérdésekre, talán ott kéne kérdezni.


Mellesleg ha a te problémád annyira speciális is, akkor sem értem, hogy miért ne lehetne megírni, félsz, hogy a hatóság itt olvasgat, és tuti, hogy rád ismer?

2023. nov. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Például SIM-kártyához, az éves adategyeztetéshez kell érvényes személyi.

Meg egyszer-egyszer volt olyan futárral tapasztalatom, amikor személyi igazolvány számot kértek. Nyilván ők nem ((feltétlenül)) ellenőrzik az érvényességet, tehát lejárt személyivel is átadják a csomagot. (Az egyik szerintem utánvétes volt, a másik saját céges futár volt.) Meg se nézték, hogy érvényes-e, de ha többedjére fordul elő és a központban esetleg nézik (mert mondjuk kell nézniük), hogy érvényes-e akkor lehet, hogy egy ponton túl azt mondják, hogy nem adhatják át az ilyen csomagokat, mert nem érvényes a személyim. Ki tudja... Anno amikor kérték, akkor még érvényes volt.

Aztán ki tudja...bármikor szükséges lehet. Vegyes információim vannak afelől, hogy érvényes személyivel el lehet-e kezdeni dolgozni, tehát a bejelentés sikeres lesz-e – majd mikor úgy alakul az életem, hogy tudok majd dolgozni.

Meg szerintem bankkártya cseréhez is szükség van érvényes személyire. Igaz, hogy ritka alkalom, de esetemben a következő évben esedékes.


Orvosi igazolás - Értem. Próbálgatok utána járni...(de nincs rendezve a TB-m, vagy már más neve van...EÜ-biztosítás).


Köszönöm ezt a bekezdést / blokkot! "A gyakori nem alkalmas igazán orvosi kérdések megválaszolására sem,..." A tapasztalatom az, hogy elég sok mindenre tudnak ezen az oldalon válaszolni és van egy értelmi réteg is, de a betegségek kategóriában még nem sok ilyennel találkoztam.


"Vannak olyan fórumok, ahol valóban szakemberek válaszolnak a kérdésekre, talán ott kéne kérdezni." - Tudnál írni néhányat?


"Mellesleg ha a te problémád annyira speciális is, akkor sem értem, hogy miért ne lehetne megírni, félsz, hogy a hatóság itt olvasgat, és tuti, hogy rád ismer?" - A hatóságtól nem félek, mert nem tettem semmit, tehát nem is követnének. Ha pedig kutakodnának, mert meg akarják érteni, hát tegyék. Tehát nem tartok tőlük.

Mivel az emberek túlnyomó többsége magából indul ki, mármint saját magát tekinti etalonnak – mert ez a tapasztalatom –, ezért a legtöbben nem tudják elképzelni, hogy egy másik ember esetlegesen teljesen máshogyan (drasztikus mértékben különbözően) érzékel. Lehet, hogy a meg nem értő környezetem volt és van nagy hatással rám..., ugyanakkor nem csak náluk tapasztaltam ezt a jelenséget, hanem másoknál is. Tehát egyszerűen nem tudják elfogadni azt, hogy egy másik ember nem úgy érzékel, mint ők. Ez valami agyi defektus...

Egyes kategóriákban tapasztalok értemlet, de hogy egy rendkívül különös betegséget vagy érzékelést elfogadjanak, arra nem láttam még példát (de nem is forgolódtam olyan környezetben, akiknél van esély a megértésre*).

Tehát az értetlenkedő embereket kívánom elkerülni, akiknek a számuk ezen az oldalon: Bőséges.

*A legkézenfekvőbb az lenne, ha a sorstársaimmal tudnék beszélni (chat-elni), de akik ilyen szinten vannak benne, olyannal még sehol se találkoztam, sőt például facebook-on sincs csoport csupán magára erre a betegségre vagy érzékenységre. Az oka legvalószínűbb az, hogy másokat nem hátráltat annyira drasztikus mértékben, hogy megbeszéljék ezt mással vagy mindenki ugyanazt az értetlenkedést tapasztalja, mint én. Én pedig nem akarok és nem is fogok egy csoportot erre létrehozni a facebook-on és az adminja lenni, ezzel foglalkozni stb...

2023. nov. 30. 10:13
 15/31 anonim ***** válasza:
66%
Szóval el tudnál te menni az okmányirodába, ha igazán akarnál, kapd össze magad, és hajrá.
2023. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem érted.
2023. nov. 30. 10:23
 17/31 Pintér László ***** válasza:

"Például SIM-kártyához, az éves adategyeztetéshez kell érvényes személyi." Ne haragudj, de mi ez az éves adategyeztetés? Meg a személyiigazolványszámod az nem változik, nem? Elég, ha csak bediktálod a számod, egy telefonszolgáltató nem látja szerintem, hogy le van járva, Ő csak felveszi az adataidat.


De ha nem agorafóbiás vagy, nincs testi rendellenességed, akkor miért nem tudsz felkelni, kimenni az ajtón, elsétálni az okmányirodába, húzni sorszámot, várni kicsit, majd leülni, köszönni, blablablabla.. pár számot bediktálni, blablablabla, fényképre beülni, csíz, ujjlenyomat, aláírás, elköszönni, hazamenni? A betegséged melyik része és a felsoroltak közül miben korlátoz?

Ha tudsz írni ide helyesen, akkor nem vagy funkcionális analfabéta, még némaként is megérteted Magad, ha nem vagy agorafóbiás, akkor miért nem tudsz emberek közé menni? Ha nincs testi bajod, akkor mi gátol meg a mozgásban? De amúgy meg mondtam: Hívd fel az okmányirodát és ott biztos választ kapsz.

2023. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Pintér László ***** válasza:
100%
B*szdki, ha nem írsz le semmi konkrétat csak homályosítva beszélsz, akkor mégis ki értené meg? Így nem csoda, hogy nem értik meg mások a bajodat, ha még Te sem vagy képes elmondani...
2023. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

"Elég, ha csak bediktálod a számod, egy telefonszolgáltató nem látja szerintem, hogy le van járva, Ő csak felveszi az adataidat." - Nem elég. [link]


Jól van, engedek, kierőszakoltad. Tessék az igen-igen intelligens oldaladat / oldalatolat aktiválni!! A helyzetemet – ezalatt a betegségeimet és azoknak a súlyát – el nem fogadó, és értetlenkedő hozzászólásokat semmisnek fogom venni, semmit se fogok rájuk reagálni. Messziről lesz kezdve, minden mondat szükséges (összefüggésben) a teljes megértéshez.

2023. nov. 30. 11:21
 20/31 A kérdező kommentje:

" ... Gimnázium (2015) után nem kívántam tovább tanulni, mert nem jó dolgokból kívántam a pénzt megszerezni. Az erkölcsöm még abban az évben gyökeresen megváltozott, így tehát felhagytam a nem jó gondolatokkal. Azonban bármilyen munkára is gyáva voltam jelentkezni, mert nem voltam hozzá szokva az idegenekhez és az idegen környezetekhez. Akkoriban az igen gyáva kategóriába tartoztam. Ismétlem: akkoriban.

Első munkahelyem gyárban volt, 2018-ban. Az elviselhetetlen körülmények – szagok (műanyag fröccsöntés, vegyszerek, festékek), végig állni kellett, alváshiány (nem én voltam érte a felelős; a családtagok éjfél után aludtak el (akár 2-ig is fent voltak, nekem pedig 5-kor indulnom kellett)) – miatt 3 hónap után felmondtam.

Közvetlenül a felmondás után a szomszédunk az időszakos drogos társaival együtt nagyon gyakran napokon át – "természetesen" éjjel is

– szinte megállás nélkül hallgatta a kábító "zenéket". A rendőrök többször voltak kint (nem én hívtam ki őket), de nem tudtak semmit se tenni ellenük. A "zene"hallgatással ugye együtt jár az is, hogy hangosan beszéltek. Ezenkívül a családban is voltak zavaró tényezők; ha nem a szomszéd, akkor a családban voltak zavaró tényezők. Nappal is szinte mindig teljesen fáradt voltam. A kialvatlanság miatt nem tudtam rendesen gondolkozni. Egy számítógépes játékkal próbáltam kompenzálni a kialvatlanságot, tehát számítógépes játék függő lettem A Körülmények Miatt. Ez félév-háromnegyed évig tartott. A körülmények teljesen felőröltek. Kétszer is előfordult, hogy a legelső villamosjáratra (ami valamikor 4 óra környékén indul) szálltam fel, hogy ott aludjak. Néhány órát sikerült ott aludni, de nagyon nem volt kényelmes...

2019 januárjában egy ismerősömhöz költöztem, akinek csak a rezsit kellett fizessem. Néhány nap után ezen ismerős révén patikában dolgoztam áruátvevő és árufeltöltő munkát 4-5 hónapon át.

Ezt követően egy munkaközvetítő cég által kimenten Dániába mezőgazdasági munkát végezni. 2 hónapig tartó szezon munka volt, azután visszajöttem Magyarországra.

2019 szeptemberétől tanyasi munkát végeztem, de fél év után az elviselhetetlen szagok – műanyagokat, meg más hányigerkeltően büdös dolgokat is tettek a tűzre, hogy azzal (is) fűtsenek stb. – miatt felmondtam. (Az említett ismerősömhöz költöztem vissza.)

Egy-két hét után ismét patikai munkát végeztem, de más jellegűt, mint ezek előtt. 1-1,5 hónapig tartott ez a munka. Igen tömény irritáló szagú dologgal kellett dolgozni. Az a szer pedig most már szinte minden háztartásban és üzletben megtalálható, így tehát szinte mindenhol lehet érezni.

Ezután körülbelül 1 hónapig kerti munkákat végeztem. Tovább nem volt munka annál az embernél.

Az átélt irdatlan irritáló szagok miatt ekkor már alig volt ötletem, hogy mit és hol tudnék dolgozni végzettség nélkül – bizonyos értelemben az érettségit nem nevezném végzettségnek, mert ugye csupán érettségivel nem igen lehet jobban boldogulni, mint mondjuk 8 általánossal. Emellett a lakótársak életvitele – berezonáló horkolás, hangos TV nézés+hallgatás*, hangos beszéd – miatt se tudtam sokat gondolkozni a lakásban. Akárhányszor átgondoltam a helyzetemet, mindvégig tanácstalan maradtam. Hányszor végig futtattam azt a gondolatmenetet, hogy hol nem találhatóak meg az engem igen irritáló dolgok. Semmit se tudtam elképzelni, ami számomra megoldás lett volna és elérhető is volt.

*Az egyik lakótársam azt mondta, hogy azért hallgatják olyan hangosan, hogy a szobájukból is lehessen hallani, ha éppen bemennek egy rövid időre. Olyan hangosan hallgatták, hogy talán még a harmadik szomszéd is jól hallhatta...

2020 szeptember-októberétől fogyott el minden pénzem, és onnantól kezdve ki voltam – és jelenleg is vagyok – szolgáltatva olyan embereknek, akik nem értetik meg, hogy én teljesen máshogyan érzékelek dolgokat, mint ők, és mint a túlnyomó többség, és hogy azok a dolgok milyen reakciókat váltanak ki nálam.

2020 novembérben és decemberében még nagyjából két hét patikai és kerti munkát végeztem vegyesen.

A szagérzékenységem folyamatosan fokozódott.

2021 januárjában bokaficamom volt, aminek a regenerálódása hónapokig tartott.

2021 február-március környékén építkezés kezdődött úgy 50 méterre tőlem. Az építkezés mindvégig tartott, míg ott laktam, napi 10-12 órában. Ekkor tapasztaltam meg először az igazán erős és igen sokáig tartó mizofóniát. (Ezek előtt is tapasztaltam mizofóniát, de elvétve, sokkal rövidebb időre és sokkkkkalta gyengébben.) Emiatt nem volt nappalom, három lakótársam miatt pedig estém és éjjelem a már említett tényezők miatt. Ilyen körülmények mellett nem tudtam semmi érdemleges dolgot csinálni, sokszor még gondolkozni se tudtam, különösen a mizofónia miatt. A teljes tehetetlenség miatt szintén a számítógépes játékok világába menekültem. Ekkor már teljesen kilátástalan volt, hogy mihez tudnék kedeni. Irritáló szagok mindeütt, irritáló zajok szinte mindenhol, még a nyugodtnak, békésnek gondolt tanyák is büdösek, online nem találtam munkát stb. Egy kis kitérő: Az állattrágya szagok nem váltanak ki olyan reakciókat, mint a mesterséges méreg-szagok. Az állattrágya szagokat tudom tolerálni, noha 6 disznó egy fedett beltéri helyiségben a nyári forróságban...na az rendesen büdös tud lenni, de még az sem azt a reakciót váltja ki belőlem, mint amit a mesterséges méreg-szagok.

2021 május-júniusában mennem kellett, mert nem dolgoztam és tartozást halmoztam fel. Egy másik ismerősömékhez költöztem. Noha falu volt, mégis ott hágott a mizofónia a legextrémebb fokára. 5-10 méterre volt az aszfalt út az ablakomtól és nem kímélték a sebességtől a járműveket. A nap bármely órájában, még éjjel is akármikor, teljesen kiszámíthatatlan volt. Az ellenzajokat (monton hangokat: hajszárító, szél, eső, vihar, vízesés, csörgedező patak stb.) időnként már olyan hangerővel kellett hallgatnom, – egyszerűen nem tudom máshogy megfogalmazni – hogy éreztem, hogyha nem veszem lejjebb a hangerőt, akkor 1-2 perc múlva felrobban az agyam. Noha nyilván nem volt bomba az agyban, de mégis így írom le, mert így érzékeltem.

Néhány hónap múlva a szagérzékenység is a legextrémebb fokára hágott. Immár igyekeztem semmihez se hozzáérni csupasz kézzel amikhez ők is és mások is hozzáértek, hiszen akiknél laktam (eleinte szívességből*), ők is használtak olyan vegyszereket (mosószer stb.), amik kiváltották a legmagasabban szintű undort és irtózást.

*de később a körülmények miatt nem tudtam munkát találni és vállalni. Nem néztek jó szemmel. Nem is értették meg, hogy miket élek át. Pontosítanom kell: az ott létem alatt, sőt 2021 januárjától kezdve mindez ideig 1,5 hétnyi (szövegszerkesztői) munkám volt. Igen, jól olvassátok: Az elmúlt 2 év 9 hónapban 1,5 hét munkám volt.

Nagyon nem kívánok visszaemlékezni se ezekre az időkre, se az ezutáni időkre, ezért semmi többet nem írok a következő időkről, csak azokat, amik szükségesek ahhoz, hogy teljes legyen a kép a múltamról és a helyzetemről. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy többszörösét lehetne az itt és a következő lakhelyemen tapasztalt dolgokról írni, – még ha csak tőmondatokban is – mint amennyit összessen írtam idáig.)

11 hónap után el kellett költözzek. Egy másik ismerősömhöz költöztem. Körülbelül 50 fős falu volt. Azt gondolom, hogy most sokan gondolják, hogy na akkor itt végre nyugalmam volt. Hát nagyon nem. Óriásit tévednek – nagy Ó-val –, akik így vélekednek. De mint írtam: nem kívánok az itt átéltekről sem semmit írni.

2022 augusztusában tovább kellett mennem ettől az ismerősömtől is. Nem volt más lehetőségem, ezért visszamentem oda, ahol szüleim laktak és laknak, de nem lakni mentem vissza – extrém szagérzékenység... –, hanem a pincébe vittem minden holmimat és azóta hetente kétszer járok oda többek között az akkumulátorjaimat tölteni. Így van áramom. Szüleim révén jutok ételhez és néhány szükséges dologhoz, de korántsem elegendőhöz, noha látásom szerint az egyik szülőm megtehetné, de nem érti a helyzetemet (annak ellenére, hogy tisztán elmondtam és tiszán levezettem). Idézem, amit korábban írtam. [Kicsit átalakítom, hogy érthető legyen.] "jelenleg is ki vagyok szolgáltatva olyan embereknek, akik nem értetik meg, hogy én teljesen máshogyan érzékelek dolgokat, mint ők, vagy mint a túlnyomó többség, és hogy azok a dolgok milyen reakciókat váltanak ki nálam."

Az erdőben való létezésemről is bőségesen írhatnék, a fázásokról, az éhezésekről, a kimerültségről és még sok-sok-sok más dologról, de nagyon nem kívánok semmt se írni.

A gyávaság már eltűnt. Helyette jöttek a problémák és az, hogy a problémáimat szó szerint senki sem értik meg, noha kevés emberrel voltam "körülvéve". Tehát hiába nem vagyok már gyáva, a betegségeim miatt meg vagyok bénítva. A zavaró hangok állandó jelenléte (meg más tényezők) miatt nincsen semmilyen ötletem, hogy hol tudnék a létezésnél többet "csinálni" és mit tudnék dolgozni.

A jelenleg is zavaró hangok, okostelefonon való lassú írás stb. stb. miatt válaszolok ennyire megkésve a hozzászólásokra.

Annak érdekében, hogy minél kevesebb ismétlődő kérdés vagy hasonló jellegű hozzászólás jöjjön, leírok még néhány információt.

Ezekre a zajokra vagyok érzékeny: Mindennemű berregő és dübörgő járműre és eszközre.

Ezekre a szagokra vagyok érzékeny: Majdnem mindenféle mesterséges szagra. Mosószerek, mosogatószerek, vegyszerek stb. stb. stb.

A szagérzékenységem logikailag levezetve nálam azzal jár együtt, hogy – most már – szó szerint semmihez se érek hozzá csupasz kézzel, amihez bárki más hozzáért. A ruhák beisszák a mosószereket és ömlik belőlük a szag – a legtöbben ezt nem érzik és, ha érzik is, egyrészt nem olyan intenzíven, másrészt nem kellemetlennek érzékelik. Az emberek hozzáérnek a ruhájukhoz, amiből ömlik a szag, majd bármi máshoz. Ha létezne is olyan ember, aki semmilyen számomra kritikus szagú dolgot nem használ, akkor is: ő hozzáér olyan dolgokhoz, amikhez azok az emberek is hozzáérnek, akik használnak számomra kritikus szagú dolgokat. Így tehát a számomra irdatlanul irritáló szagokat közvetlenül átadják azoknak is, akik egyébként nem használnak ilyen szereket.

Nagyon igyekszem mind szóban, mind írásban kerülni a méregszagoknak a neveit. Ennek tudatában írjon bárki bármilyen mesterséges méregszagot beazonosítás végett. Én Igen Töményen kaptam belőlük az életben...Igen Töményen!


Az élelmiszer vásárlása is gondot okoz. Az "élelmiszer bolt"nak nevezett üzletek vegyszerek sokaságát árulják. A szó szoros értelmében tehát nem élelmiszer boltok (vagy üzletláncok), de mégis helytelenül így nevezik őket. A vegyszerekből ömlik a méreg-szag, a levegőben terjed és az élelmiszerek csomagolása, majd maga az élelmiszerek átveszik / beisszák. De még azok a boltok és webshop-ok se mindig képeznek kivételt, ahol semmilyen vegyszert nem árulnak. Erről már nagyon nem akarok írni, mert ez már szinte mindenkinek túl sok lenne. Ehhez igazán meg kell érteni, hogy a szagok hogyan terjednek és, hogy a tárgyak túlnyomó többsége beissza (és átadja) a szagokat, akármilyen szagról vagy illatról legyen szó, büdösről vagy kellemesről.

Ezek után érthető igazán, hogy miért nem értenek meg az emberek, és valószínűleg még az itt lévők 99%-a sem. Örüljetek annak, hogy Semmi fogalmatok sincs erről a szintű szagérzékenységről, és hogy engem milyen mértékben irritál sok-sok szag.

Költői kérdés: Ha ti szuperérzékenyek vagytok, akkor én mennyire vagyok érzékeny?

Ha valakinek továbbra is távoli dolognak tűnik megérteni a mély undor és mély irtózás és mély szagérzékenység fogalmát, akkor itt van néhány link, ami segíthet benne:

[link]

[link]

[link] - "Megállíthatatlan szaglásvesztés?" bekezdésig bezárólag

[link] "

2023. nov. 30. 11:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!