Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel tudok lépni hivatalosan...

Fel tudok lépni hivatalosan egy nő ellen, aki mindig "gyerek gyilkos"-nak titulál?

Figyelt kérdés

A sztori megcsalásról szól.

Egy férfi kettős életet élt, két kapcsolattal, két nővel. Én voltam az egyik. Amikor ez kiderült, megtudtam, hogy a másik nő terhes is. Nyilván ő is kiakadt mikor megtudta hogy én létezem.


A 13 héten már túl haladt, ezért valami erősen indokolt dolgot kamuzva műtette ki magából a babát. Azért fogalmazok így, mert ő is így fogalmazott én meg nem tudom ilyenkor mi az eljárás.

Ezt a döntést teljesen egyedül hozta meg. Nekem is elmondta, hogy nem fogja megtartani, mondtam is, hogy sajnálom, írásos nyoma is van. Soha nem nyilvánultam meg ezzel kapcsolatban indulattal. Mikor elment a baba, akkor is rá írtam, hogy nagyon sajnálom.


Majd eltelt egy kis idő, ők még amúgy együtt vannak. Nekem kicsit agyilag nem teljesnek tűnik a nő. Viszont elkezdett engem gyerek gyilkosnak hívni, mintha én lennék a felelős. Illetve fenyeget, hogy halálra fog verni meg ilyenek. Én értem hogy együtt maradt a pasival és kell keresni bűnbakot....

De 28 éves nőként engem nagyon bánt, hogy gyerek gyilkosnak hív, ezért elgondolkodtam, hogy egyáltalán ez helyén van-e? Rágalmazásért vagy valamilyen okból kifolyólag feljelenthetem-e? Vagy csak így fogadjam el, hogy járok kelhetek az utcán, és ki tudja, hogy miatta ki tart még gyerek gyilkosnak?


dec. 1. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Amennyiben mások előtt mondta fel jelentheted
dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Azt, hogy ki mit gondol rólad, nem tudod befolyásolni.

A nő komoly lelki traumát szenvedhetett el a műtét miatt /bekattant/, és keresett egy bűnbakot. Ez lettél te, mert könnyebb neki elviselni, ha mást okolhat az abortuszért. /Amiről ő döntött!/

Valószínűleg "nem teljes agyilag".

Feljelentheted, ha nyilvánosan csinálja, de van neki elég baja anélkül is.

dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

A "gyerekgyilkos"-ért akkor, ha mások előtt mondta, ill. más is olvashatta ezt a kitételét.


"fenyeget, hogy halálra fog verni meg ilyenek"

Ezért viszont mindenképpen!

Ha írásban történt, mentsd el az üzeneteket. Ha vannak elmentett fenyegetései, a helyedben hétfőn első utam a rendőrségre vezetne.

dec. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 A rendőrség nem fog vele mit csinálni, ha nincs valós fenyegetettség. Akkor fognak foglalkozni vele, ha pl. korábban már okozott fizikai sérülést, vagy megpróbált bántalmazni.

Ahogy eddig is írták, a rágalmazásért is csak akkor jelentheted fel, ha ezt nyilvánosan teszi. Mármint nyilván bármikor bármiért feljelentheted, csak nem fognak foglalkozni az üggyel. De ha vannak bizonyítékaid, én mindenképpen felkeresnék valamilyen civil szervezetet ahol kaphatsz ingyenes jogtanácsadást, ott elmondják hogy van-e értelme bármit tenni. Persze ha van pénzed és nagyon gyűlölöd a csajt, felkereshetsz ügyvédet is, ő valószínűleg részletesebben is tud tájékoztatni.

dec. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Esetleg zaklatás vádja merülhet még föl.

Tényleg jogi végzettségű emberrel kéne ezt végigzongorázni.

dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

A fenyegetéssel, hogy hálálra fog verni, azzal lehet kezdeni valamit.

Sokan mondják, hogy ezzel nem kezd semmit a rendőrség, de nem így van.

Ma már egy ilyen jellegű, fenyegető vagy zsaroló hívásért is lehet éveket kapni.

dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!