Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélhetnek testi sértésért?

Elítélhetnek testi sértésért?

Figyelt kérdés

Apám egy provokatív, áskálódó személyiség, állandóan elveszi a laptopomat és a képeimet, üzeneteimet nézné,anyámat is állandóan baszogatja, ezért tettem is rá jelszót, de azóta meg folyton elveszi tőlem és mikor már azon vagyok az agyvérzés határán, hogy erőszakkal vegyem vissza és neki is behúzzak egyet-kettőt, mert már olyanokat vág a fejemhez és semmi magánszférát nem hagy nekem, hogy akkor börtönbe juttat.

Namármost, tekintve, hogy 17 éves fiú vagyok, nem tudok mihez kezdeni, anyagilag teljesen rá vagyunk szorulva, nélküle az utcán végeznénk, de most komolyan még meg sem üthetem, ha ő ilyeneket csinál?



2015. máj. 24. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Amíg ő nem üt meg addig te se ütheted.
2015. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"anyámat is állandóan baszogatja, ezért tettem is rá jelszót"


Nekem igazán megadhatnád...

2015. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem.

Neked nincs laptopod. Amíg nem vagy naykorú, jogilag nincs fizkai magántulajdonod.


Amúgy meg az én korosztályom irigyli a problémáidat, a te korodban számítógép se volt. De ha olyasmiket tartasz a laptopon, amit nem osztanál meg az apáddal, akkor azt se laptop saját adathordozóján tartsd, hanem a felhőben. Jelszóval levédett oldalra felteszed a szupertitkos adataidat, és ha laptop nincs, akkor a suliból vagy netkávéházból, netes hozzáféréssel használod. Problem solved.

2015. máj. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

" folyton elveszi tőlem és mikor már azon vagyok az agyvérzés határán, hogy erőszakkal vegyem vissza"

Nálad komoly gond van, ha azért akarnád megverni, mert elveszi a gépet, amit gondolom ő vett, áramot, internetet... is ő fizeti, az eltartásod mellett.

2015. máj. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget azoknak akik írtak, ha valakinek van valami építő jelegűbb jó tanácsa azt most nagyon szívesen venném.
2015. máj. 24. 16:25
 6/10 anonim ***** válasza:
Még egy évet kibírsz, aztán mehetsz ahova akarsz. Addig találd ki hogyan legyen jövedelmed.
2015. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

"anyámat is állandóan baszogatja"


Kistestvéred lesz!

2015. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Amíg nem vagy naykorú, jogilag nincs fizkai magántulajdonod." - Édes istenem, miért teremtettél ennyi hülyét?...

Na, de az erkölcsi részétől eltekintve a kérdésre válaszolva: Jogilag elköveted a bűncselekményt, tehát elítélhetnének miatta. Viszont ehhez kell látlelet, feljelentés, pár hónap, esetleg év múlva átkerül az ügyészségre, aztán a bíróságra. Amikor meg a bíró két év múlva kap egy ügyet, hogy felpofoztál valakit, most borítékolom, hogy még felfüggesztettet sem fog adni, letöltendőt meg pláne nem, kivéve persze, ha tényleg komolyan megvered. Inkább mondd neki, hogy te meg feljelented rablásért, mert erőszakkal elvette a te laptopod, és ezzel tényleg megvalósítja a tényállást. Az más kérdés, hogy nyilván őt ugyanúgy nem ítélnék el ilyen hülyeségért, de egy szinten van azzal, hogy ő börtönbe juttat.

2015. máj. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudod a kutya se harap abba a kézbe, amely enni ad neki. Persze ha indulna is büntetőeljárás, valószínűleg megúszná megrovással, de az apa nem felejtené el. 1 év és mehetne az utcára laptoppal (bár nem hinném, hogy azt a fiú vette volna).
2015. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Neked nincs laptopod. Amíg nem vagy naykorú, jogilag nincs fizkai magántulajdonod."


ááááááááááá, hogy a kínkeserves ménkűbe ne lenne tulajdona? Ajándékról hallottál-e már?


Btw: 1-2 behúzás könnyű testi sértés rossz esetben, becsületsértés jobb esetben. De mindkét esetben magánvádas a dolog; ezzel nem azt akarom mondani, hogy üsd meg, hanem azt, hogy a jogérvényesítés, a jogi procedúra aránytalanul sok munkával jár szemben a tényleges haszonnal. Meg mire lezárulna a dolog már el is felejti valszeg.

2015. máj. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!