Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elítélhetnek ha a tanúk...

Elítélhetnek ha a tanúk ellentmondásos vallomást tesznek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 14. 14:02
 1/5 A kérdező kommentje:

Például a sértett azt mondja, hogy őt úgy ütöttem meg, hogy csak ketten voltunk a szobában, az egyik tanú meg azt mondja, hogy ő látta az ütést és az máshol volt.

A mentős meg azt, hogy az ütésnek külső nyoma nem volt.

2015. febr. 14. 14:03
 2/5 A kérdező kommentje:

A második tanú nem látta, én meg azt mondtam, hogy egyáltalán nem is ütöttem meg az illetőt.


Számít ez a szent magyar bíróságon?

2015. febr. 14. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A bíróság a bizonyítékokat szabadon értékeli. A gond általában ott szokott lenni, hogy mást tekint ellentmondásnak a vádlott és mást a bíróság.
2015. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A bíróságnak nyilván az a célja, hogy kis ügyekben a lehető legtöbb pénzbírságot szedje be, nem az, hogy igazságot tegyen.


De úgy tudom az ártatlanság vélelme megillet.

2015. febr. 15. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem az a célja, a bíró nem lát egy fillért sem a pénzbüntetésből. A bevétel az illetékből van, az sem a bíróságé. Nem is az a jellemző szankció, hanem inkább a megrovás és próba.


Az ártatlanság vélelme persze, hogy mindenkit megillet, de az csak a jogerős ítéletig tart, nem is tudom, hogy jön ide.


Szerintem te az "in dubio pro reo"-ra gondolsz, ami annyit jelent, hogy kétséget kizáróan nem bizonyított tény nem róható a terhelt terhére. Viszont azt a bíró dönti el, az indokolási kötelezettség terhe mellett, mi a kétséget kizáróan bizonyított.

2015. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!