Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen okból kérhet az apa...

Milyen okból kérhet az apa kizárólagos felügyeleti jogot és mi az a helyzet, amikor megadják?

Figyelt kérdés
Egyik anyuka ismerősömnek a volt élettársa kizárólagos felügyeleti jogot szeretne. Pontosan nem tudom mi lehet a háttérben ,de milyen okból kérhet az apa kizárólagos felügyeleti jogot? Kérheti minden ok nélkül? Esetleg ,ha az anyja lelki terrorban tartja ,vagy gyógyszert szed amiatt lehetséges? A válaszokat előre is köszönöm.

2016. okt. 28. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak akkor adjak meg , ha az adott szülö (és lényegtelen, hogy anyáról vagy apáról van szó, törvény szerint semmi különbség sincs) a gyerek testi illetve lelki egészségét,épségét veszélyezteti.

Ha a másik szülö ilyen szabályzást kér, akkor azt komolyabban kivizsgálják, hogy helytálló-e az állítás.


Szóval nem egyszerü ilyet elérni, és csak indokolt esetben létezhet ilyesmi.

2016. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérni bármit lehet :)

Gyógyszerszedés nem ok.

2016. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Körülményeket megvizsálva, tanukat meghallgatva, pszichológiai vizsgálat után dönt a bíróság.

Nyomós ok kell ahhoz, hogy egy anyától elvegyék a gyerekét, de nem kizárt. Példa erre a párom, akinek kizárólagos felügyeleti joga van, de mióta a családban vagyok, már értem, hogy miért...

26/N

2016. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bármilyen okból kérheti, ahogy az anya is kérheti ugyanezt. Aztán majd a bíróság eldönti, hogy megadja-e, és ha igen, akkor kinek.
2016. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De nagyon sok esetben az anyának ítélik,nem?
2016. okt. 28. 16:43
 6/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy általában anyapártiak, de mint írtam, és írták, az alapján döntenek, ami a gyereknek a legjobb körülmény.
2016. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!