Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jó a Napiszar?

Miért jó a Napiszar?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés egyben tartalmaz kérdéseket is, és felvilágosítást. Olvastam egy napiszaros jogi kérdést, és sajnálattal állapítottam meg hogy a válaszolók többsége a napiszar téves agymosásának az áldozata.


Először is nézzük a myvip szabályzatot.

Sokan a myvip és iwiw szabályrendszerével hozakodnak fel, amely állításuk szerint jogot ad a napiszarnak. Vonakodva, de beleolvastam én is, és én SEHOL se láttam azt, hogy az, aki a myvipre regisztrál automatikusan lemond a személyiségi jogairól.

Nézzünk pár pontot a myvip szabályzatából.


11. A Szolgáltatás igénybe vételével összefüggő korlátozások, a felhasználó felelőssége


A felhasználó köteles tiszteletben tartani a hatályos jogszabályokat, és a használat során köteles tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely jogellenes, vagy amely más felhasználók érdekeit sérti. Ezen belül a felhasználó köteles különösen:


− Tiszteletben tartani mások magánszféráját, személyhez fűződő jogait és méltányolható érdekeit;


− Tartózkodni attól, hogy más személyekről jogosulatlanul információkat gyűjtsön, a megszerzett információkat jogosulatlanul felhasználja;


− Tiszteletben tartani a szellemi alkotásokhoz fűződő jogokat, különösen a szerzői jogi védelem alá eső irodalmi, tudományos és művészeti alkotások, találmányok, formatervezési minták, használati minták, védjegyek és forgalmi árujelzők védelmére vonatkozó szabályokat;


− Tartózkodni minden obszcén, trágár, illetve egyéb olyan kifejezéstől, megnyilatkozástól, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást keltsen;


− Tartózkodni minden olyan megnyilatkozástól, amely alkalmas arra, hogy valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoportot, vagy valamely más szempont alapján egyértelműen meghatározható csoportot vagy annak tagjait csoporthoz tartozásuk miatt sértse, lealacsonyítsa, vagy ellenük gyűlöletre uszítson;


− Tartózkodni minden olyan megnyilatkozástól, amely más személyt – függetlenül annak felhasználói minőségétől – valamely nemzeti, etnikai, faji, vallási csoporthoz tartozása, neme, valamely más szempont alapján egyértelműen meghatározható csoporthoz tartozása miatt sért, lealacsonyít, ellene gyűlöletre uszít.


− Tartózkodni minden olyan tevékenységtől, amely saját, vagy más személy termékének vagy szolgáltatásának a reklámozására irányul.


A napiszar miatt sokaknak került a képei alá, vagy a leveleik közi trágár, etnikai megkülönböztető iromány, sőt fenyegetés is, ezért vettem bele azokat a pontokat is.


Egy következő, vitatottabb pont:


A felhasználók az oldal használata során – például fényképen, videón, fórumon, üzenőfalon – más személyek adatait csak akkor hozhatják nyilvánosságra, tehetik mások számára hozzáférhetővé, ha ahhoz az érintett személy is hozzájárult. Az érintett hozzájárulása nem szükséges nyilvános közszereplése esetében, vagy az általa korábban korlátozás nélkül nyilvánosságra hozott adatok tekintetében.


Persze, biztos vagyok benne hogy sokan hivatkoznak erre, de ez az oldal keretein belül érvényes, amit bizonyít is a folytatása. A kulcsszöveg: "Az oldal használata során"


Amennyiben bárki tudomást szerez arról, hogy az oldalon reá vonatkozó személyes adatot tettek hozzáférhetővé, ezt az adatkezelő felé jelezheti. Amennyiben az érintettség igazolt, az adatkezelő az adatokat törli.


Persze itt még mindig van egy kis rés, amire hivatkozhatna bárki, méghozzá az, hogy automatikusan lemondasz a jogaidról, ha publikálsz egy képet, és ezt megcáfolnám.


Először is a myvip és az iwiw ZÁRT rendszerek, a nyilvánosság elől jelszóval védettek, magyarul nem tették mindenki számára hozzáférhetővé, nyilvánossá, csak azok láthatják, akik az oldal tagjai.

Írta valaki hogy egyszerűen csak a kép alá kell írni egy copyright jelet, vagy jelzőt, így levédetni. Ez baromság a berni konvenció alapján megvan cáfolva, amelynek Magyarország, és az USA is a tagja. ha nem hiszitek, nézzétek meg:


A Szellemi Tulajdon Világszervezete keretében került aláírásra Genfben 1996. december 20-án az ún. "WIPO Szerzői Jogi Szerződés", melynek részes államai kötelezettséget vállaltak arra, hogy betartják a Berni Egyezmény 1-21. cikkeiben és Függelékében foglalt rendelkezéseket. A Tagországok listája itt megtalálható: [link]


na jöjjön pár idézet.

------------------------------------------------

"A szerzői jog lényegét tekintve kizárólagos tulajdonjog, azt biztosítja, hogy az alkotó (másképpen a jogtulajdonos), tulajdonként, vagyontárgyként rendelkezhet a saját alkotásával („mű”), azaz joga van azt másolni és terjeszteni, illetve másokat felhatalmazni, például a következőkre: a művet reprodukálni, abból újabb műveket készíteni, forgalmazni, nyilvános helyen megmutatni, előadni stb.


Ez a jog akkor keletkezik, amikor a mű megszületik, és nem függ a mű publikálásától."


"Természetes személyek magáncélra a védett művekről másolatot készíthetnek akkor, ha ez nem szolgál jövedelemszerzést, kivéve az építészeti műveket, műszaki létesítményeket, szoftvereket és adatbázisokat, valamint a nyilvános előadások kép- és hangfelvételeinek készítését.


A magáncélú másolat készítés a „Szabad felhasználás” egyik speciális esete."


További információ itt található:

[link]


Esetleg keressetek rá a jogi forumra, ott leírják, hogy az érintett személyek perelhetnek a képeikért, de más képeiért nem, így a napiszar megszűnését csak egy kollektív tevékenység, vagy nevesebb szervezet eredményezheti.


A kérdésem az lenne, hogy MIÉRT TARTJÁTOK HELYESNEK A NAPISZAR MŰKÖDÉSÉT?


Itt szeretnék személyes véleményt megfogalmazni. Először is leszögezem, hogy a serdülő korban fellépő identitás zavar, és lázadás, mind szükséges ahhoz, hogy valamire való, értelmes felnőttekké váljunk. Erre a legjobb példa a hippi mozgalom. Mindenki melegnek gondolta őket, úgymond utcára került életmódot folytattak, de mára már értelmes, felelősségteljes felnőttek munkával és családdal.

Meg szeretném kérdezni még azt, hogy mit akar elérni azzal a napiszar (habár eddig se sikerült neki) hogy a myvipet és az iwiwet "megtisztítja"? Hogy a kiskorú személyek ne lássák a szennyt? Ez szép dolog, viszont napiszaron továbbra is tömegével, rendszerezve adagolják az embereknek, többségben fiatalkorúaknak. Mellesleg ez objektív, Magyarországon kívül is létezik szenny az interneten, és mindennap látni ilyesmiket. Szerintem ezzel meg is dőlt a görbetükör elmélet.

Miben jobbak a "napiszarosok"? Akik az értelmi szintjüket villogtatják a hozzászólásaikban egy-egy kép alatt. Az egy dolog, hogy valaki kirívóan néz ki, de lehet értelmesebb minden napiszarosnál együttvéve, és szerintem ez szükségesebb. Ha erre jönnének az olyan hozzászólások, hogy én bizony főiskolát végeztem és mégis imádom a napiszart, csak úgy mellékesen idebiggyeszteném azt is, hogy az intelligencia nem egyenlő a lexikális tudással.

Az utolsó pont amivel foglalkoznék is egy olyan téma, ami a görbetükör elméletet vitatja. A napiszar reklámoz, és celebeket kreál, terjeszti a divatot, és saját magának mond ellent a sok, meztelenül a mellükre "i love napiszar" feliratot véső lányok szerepeltetéséért.

Celebeket kreál... Ott van Hoolie scene, aki a napiszar miatt lett híres, és most ő tartja a legnagyobb meleg partyt az országban, a "Ribancok éjszakáját". Természetesen a résztvevők nagy része 18 éven aluli. Köszönjük napiszar. Nem arról van szó, hogy elítélem a melegeket, mert személy szerint nem érdekelnek, ha nekik ez tetszik, hát legyen, de ne a legbefolyásolhatóbb réteget támadják meg. Majd eldönti a személy maga, hogy az akar-e lenni vagy sem.


Amit személyes véleményként írtam csak néhány abból a paradoxonból amit a napiszar produkál. Rengeteg sebből vérzik, és butítja a népet.


feltenném megint a kérdést: MIÉRT TARTJÁTOK HELYESNEK A NAPISZAR MŰKÖDÉSÉT?


Valljátok be, hogy nincs eszme, és egy kép leoltása közben nektek se azon jár az agyatok, hogy görbetükör, görbetükör, görbetükör.


2010. máj. 26. 19:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
97%
nem tartom helyesnek,még az árvíz idején a gáton segédkező rendőrtanulókat is kigúnyolták.
2010. máj. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
88%

Nem tartom helyesnek. Akik viszont rendszeresen látogatják és írogatnak, azokat egyvalami motiválja: a "Kenyeret és cirkuszt!" szólás második fele. Ők ezzel szórakoztatják magukat, mert számukra ez a legjobb megoldás. Nem kell felállni a gép elől, emberekkel kapcsolatot tartani és az oldal alacsony színvonalú, durva "poénjai" is illeszkednek a szellemi színvonalukhoz: tökéletesen értik őket, nem túl magasak nekik.

No, ezért van szükség a Napiszarra és társaira (Puruttya, Subba, Csibefasz, stb.). Le kell kötni valahogyan az ilyeneket is.

2010. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem iszonyúan primitív. És gusztustalan. 1x-2x voltam fent, és majd' elhánytam magam. Soha többé....
2010. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
86%
a napiszar és a hasonló oldalak olyan képeket tesznek fel, amik máshol már szerepeltek. fenn van egy közös kép a barátoddal. lemented. felteszed a blogodra. követtél el szabálysértést? nem. fényképezed az alfeled. kiteszed iwiwre... követtél el szabálysértést? igen, mert "trágár" a kép. a moderátorok meg maximum nem látták még. felteszi valamelyik szerkesztő a blogjára. követett el szabálysértést?? nem. amit nyilvánossá teszel információ, az bármilyen kézbe kerülhet. ha közzé teszel kompromitáló képet, akkor ne csodálkozz, ha ilyen oldalakon kötsz ki.
2010. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
75%
Sztem bunkók. Én fel szoktam kukkantani, de csak azért, hogy lássam hová süllyed ez az ország :S pfff
2010. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
91%
Ja és a kérdésre - nem tartom helyesnek, el is kerülöm messzire.
2010. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim válasza:
98%

Ezt az oldalt tényleg csak azok az emberek "használják,akik valamilyen szinten képtelenek a konfliktus kezelésre.


Juj...most csúnyát mondott rám.....hihi...beküldöm a napisszara,hagy "bűnhődjön".----->Igen ám,de vannak olyan emberek,köztük az egyik ismerősöm is,akiknek ez komoly lelki gondot okozott,hogy meglátta saját magát ezen az oldalon.Megpróbált utána járni a dolgoknak,de nem járt sikerrel.Gúny gúnyt követett.A rendőrségen is megpróbált feljelentést tenni,de csak azt a választ kapta,hogy dolgoznak az ügyön,és mivel ezt az oldalt Amerikából működtetik,így a magyar hatóságoknak is nehezebb dolga van.Na de ennyire?

Szerintem ez már régen nem jó vicc!

Viszont a poén az egészben az,hogy a napiszart jórészt tényleg a 18 év alatti korosztály tartja életben,míg a működtető 35 és 40 év közötti.

2010. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 19:46


Szerintem te nem olvastad végig az erre irányuló érveket. Nem a kép számít, akár a seggedet is lefényképezheted, attól még a te "szellemi terméked". A myvip szabályzata megtiltja az ilyen képeket, de ez a MYVIP FELELŐSSÉGE. Az, hogy te publikáltad valahol a képedet, nem automatikus jogvesztés.

idézek abból amit írtam:

A szerzői jog lényegét tekintve kizárólagos tulajdonjog, azt biztosítja, hogy az alkotó (másképpen a jogtulajdonos), tulajdonként, vagyontárgyként rendelkezhet a saját alkotásával („mű”), azaz joga van azt másolni és terjeszteni, illetve másokat felhatalmazni, például a következőkre: a művet reprodukálni, abból újabb műveket készíteni, forgalmazni, nyilvános helyen megmutatni, előadni stb.

Ha nyilvánosságra is hozod az a te jogköröd, a terjesztés is a te jogköröd, így nem, nincs joga a napiszarnak ilyen téren se.

2010. máj. 26. 19:54
 9/61 anonim ***** válasza:
81%
Én azon is gondolkodtam már, hogy iwiwről törlöm a képeimet, miután rábukkantam a saját képemre egy társkeresőn, valami szerencsétlen azzal keresett párt!! Azóta is fent van, hiába jelentettem, stb... MyVipet meg alapból töröltem.
2010. máj. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
98%

Sokan beírnak, hogy vegyék le ezt, vagy azt a videót, képet stb.

Ha szépen kérik, leveszik, ha durván, akkor nem.

Egy levélírónak, meg a többi oldallátogatónak kifejtették, hogy a napiszar egy tükör. Tükör, amely megmutatja, mivé lett az ember. Önmagát pucéran fényképező, kaka-pisi képek, alfelét mutogató emberkék, temetőben sírokon pózoló, seretkező emósok elé tart tükröt,mondván: lám, ez vagytok ti!

Ha nem tetszik, legközelebb nem teszi ki myvipre,iwiwre az obcén, gusztustalan képeit.

Persze vannak kivételek, akikről küldenek intim képet, a rajta szereplő tudta nélkül. Nos az már gáz. Az nem megbocsátható.

2010. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!