Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Heti 2x1 óra otthoni súlyzós...

Heti 2x1 óra otthoni súlyzós edzés erre elég?

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok, a testzsírom olyan 25-26% körül van amivel elégedett is vagyok. Nem szeretném kigyúrni magam, de most ilyen nagyon elől deszka hátul léc vagyok, jó lenne kicsit formásodni, meg hát élettani szempontból is jó volna erősödni. Rengeteget bringázom (heti 150-200 km), a hétvégéim ezzel telnek, ebből nem is akarok visszavenni, és a kardió ezzel jó alaposan le is van tudva. :) A kérdés, hogy a célomhoz elég e, ha itthon heti 2x1 órában súlyzós edzéseket csinálok? Semmi nem sürget, szóval ráérek szépen lassan, nem akarom hogy erről szóljon az életem. :) A magas fehérjebevitelre figyelek.
márc. 21. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha adott a progresszív túlterhelés és a megfelelő kalória/fehérje bevitel, akkor elég.
márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Elég lehet.
márc. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen
márc. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Még egy edzést már nem szívesen iktatnék be, mert 3x megyek bringázni, 2x súlyzós edzés, 2 nap meg azért nem árt pihenni, meg hát az időm sem végtelen azért...
márc. 21. 10:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó amit csinálsz, el fogod érni a célod idővel. A súlyokon időnként emelj, ha az erőd úgy érzed engedi. A nőkön is szép az arányos izomzat, az erő pedig előny!
márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Még fogyás közben kezdtem edzeni, de igazából komolyabban foglalkozni vele csak mostantól van értelme, mert eddig úgyis kalóriadeficitben voltam. Először csak saját testsúlyos edzéseket csináltam, aztán jöttek a két kilós kézisúlyzók. Most kaptam egy barátomtól 2,5 kilósakat, de nem annyira érzem a különbséget a 2-höz képest, lehet léphettem volna egyből 3 kilósra. Vagy nem tudom hogy ezt hogy szokták, mennyivel érdemes emelgetni a súlyt ilyen kezdő szinten.
márc. 21. 11:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az erőszinted nagyobb súlyt is enged, akár 4-5 kilós súlyt is. De majd kitapasztalod.
márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Lehet, csak túlterhelni sem merem magam, nehogy az ízületeim bánják. Azért nem vagyok már 20 éves. :D
márc. 21. 11:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, azért nem árt óvatosan, de egy jó alap erő szintet már elértél a saját testsúlyos edzéssel is, csak ezért gondoltam arra, hogy nagyobb súllyal is próbálhatsz már edzeni.

Milyen izomzatot szeretnél elérni?

márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy milyet? :) csak egészséges mértékű izmot szeretnék, meg feszesebb hasat, kerekebb feneket, több erőt. :) Hogy így a 40-hez közeledve legyek egyben. :D
márc. 21. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!