Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A küzdősportban számít az étrend?

A küzdősportban számít az étrend?

Figyelt kérdés

Muay thai-ba szeretnék bele kezdeni. Korábban kickboxoltam 1 évig,ez még a vírus időszak előtt volt,mikor kezdő voltam. Az elején még nem számít az étrend. De mivel ezen téren rendelkezek edzésmúlttal,tapasztalattal,valamint eddig kondiztam ezért nem számítok kezdőnek. Így nekem mennyire fontos az étrend?


Nem tudok számomra biztosítani komolyabb felépítésű étrendet.

Elég,ha ügyelek a megfelelő folyadék bevitelre,főt ételt eszek, gyümölcs,zöldség kerülve a sz@r kajákat?


Trollkodó, rosszindulatú kommentek hanyagoljanak.



ápr. 12. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindensportban fontos az etrend az adja az energiát es erot

Segit regeneralodni.

Nem kell hozza izmosodnod de az nem art ha beviszel elegendő energiát edzesekhez és megfelelő tapanyaggal támogatod a tested tehat igen fontos az etrend

ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja ertem.

Ahhoz eleg az,ha fot etelt eszek gyumolcsoket,zoldsegeket? Vagy valami komolyabb felepitesu etrend kell?


Illetve taplalekkiegeszito mennyire szukseges?

ápr. 12. 21:02
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehat milyen etrendet folytassak?
ápr. 12. 21:05
 4/13 anonim ***** válasza:
fehérje
ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Leginkabb milyen feherje dus eteleket egyek?

Hogy epuljon fel a reggeli,ebed stb?

ápr. 12. 21:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem muszáj brutál fehérje dus testsuly/1.5g ha megvan az jó

Sztem akarmilyen fot etelt.ehetsz

Oszd el a napra tobbszor es probalj meg tobbet enni

Taplalek kiegészítő meg vitamin

Vitaminok a legjobbak ami kell egx sportolónak szervezeted regeneraciod erod tesztoszteron szinted tamogatja

Meg azert nemrossz ha egy egy betegseget kihagysz amivel nem kell kihagyod heteket.



C vitamin. Zinc. Vas . Dvitamin . Omega3 . Ashwagada. Magnézium kalcium.


Feherje nem kell ha betudod vinni fotelből es foetel olcsóbb is meg sztem jobb is mint egy marketinges vegyi anyagu szar amibe sok cukor is van



Esetleg meg kreatint lehet nyomni

Napi5g


Es sok folyadek legalább 3liter 2nem sportolonak eleg 3 kell nekdd

ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vitamin tamogatja a szervezeted foetel a tested meg végülis valamennyife forditva is igaz.

Alvás szintén fontos minden embernek kene figyelnie ra

Viz megint fontos


Sztem mas nem nagyon kell a többségnek. Sportolas

ápr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem verseny szinten űzöd nem lesz szükséged semmi másra, mint egy átlagos, kiegyensúlyozott étrendre.

Egy év tapasztalat jó kezdésnek, de azért ennyi után (ráadásul nagy kihagyással) nem akkora, hogy mindenféle táplálékkiegészítőket meg proteinshake-eket iszogass.

ápr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Annyi,hogy ez ido alatt az uteseket/rugasokat gyakoroltam meg kesztyuzgettem baratokkal,ismerosokkel.


Magamtol tanultam meg a shufflet,fordulasos konyokolest,superman utest,gazella horog,stb.

ápr. 12. 22:51
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
Az jo ha elméletben megy de gyakorlatban ez mas
ápr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!