Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem 2-3hete minden nap...

Elkezdtem 2-3hete minden nap fekvőtámaszozni, tartsak pár nap szünetet az izmoknak vagy minden nap csináljam? Bőv lent

Figyelt kérdés
Izmosodni szeretnék, de hallottam, hogy kell az izmoknak regenerálódási idő, ez a fekvőzésre is érvényes? Egész nap csinálom, 30asával, gép előtt ülök és felkelek és nyomok egy szériát kb fél óránként. Hogyan tudnék leghatékonyabban izmosodni tőle?
2011. ápr. 25. 03:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy intenzívebben csinálod. Nem fél óránként a gép elől felkelve 30-at, hanem rászánsz 1-1,5 órát és aktívan edzel, szériában nyomva a fekvőt, mellé esetleg más gyakorlatokat, mint pl felülés, guggolás, stb... amit tudsz saját súllyal (már ha nincs otthon súlyzód, vagy nem akarsz súlyzózni). Heti 5 alkalom bőven elég, a többi regenerálódás. Ja, és bemelegítés az elején, és nyújtás a végén.
2011. ápr. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én 3*4 sorozatot csinálok, 2 perces pihenőkkel, heti kétszer. 4 sorozatot vízszintes talajon, 4-et úgy hogy az ágyamon van a lábam és négyet szűken.
2011. ápr. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

fassság.

fekvőtámasznál gyakorlatilag nem kell szünetet tartanod, mert nem okoz valami k.rvanagy izomkárosodást, mikrosérüléseket 100-200 sima fekvőtámasz.

én harcműv edzés mellett már... áhh, sok évig fekvőtámaszt nyomtam, jó gyakorlat, de izmosabb csak évek alatt leszel, és akkor is kis mértékben.

ha izmosodni szeretnél, akkor ajánlott egy fehérjedús, tömegnövelő étrend, és próbálj olyan gyakorlatokat találni, mint amiktől a testépítők is izmosak.

otthon meg próbál inkább erőedzést csinálni: 1kezes fekvő kissebb ismétlésszámba, 1 lábas guggolás..

ajánlott irod.: Pavel - a meztelen harcos.

Pás!

2011. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 3rdeye ***** válasza:
ha mindenképpen fekvőzni szeretnél, úgy csináld, hogy mondjuk lenyomsz 1 huzamban 30-at, aztán pár perc pihenés, és lenyomsz 20-at, ha még bírsz. Meg is van 50 db. utána pl. 10 perc pihenés, nyújtás, és megint 30-20-10, mindegy. A lényeg az, hogy szabályosan csináld, és addig csináld az adott nap, amíg már meg sem tudod tartani magad. 1-2 hét alatt megcsinálod a napi 100-at. És ez ennek a lényege, az elszántság, az akaraterő, és az állóképesség. Az izom "csak" másodlagos. Ha jól csinálod, nőni fog a mellizmod.
2011. ápr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a fekvőtámasz kis terhelésű gyakorlat, nem igazán ösztönzi az izmot semmiféle méretnövelésre.
2011. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"a fekvőtámasz kis terhelésű gyakorlat, nem igazán ösztönzi az izmot semmiféle méretnövelésre."


Az teny, hogy nem egy testepito gyakorlat, viszont nagyon hasznos. Csinald csak nyugodtan!

Ha mar megy a sima fekvotamasz, akkor rakhatsz bele neheziteseket, pl. seiken-en nyomni, 10 ujjas fekvotamasz, vagy ugy, ahogy mar itt vki leirta, hogy feljebb van a labad, es az egykezest is megprobalhatod. Na meg novelheted az ismetlesszamot a csillagos egig. Erositi a valladat, a mellizmodat, es az allokepesseged jobban noveli mint a sulyzozas, ahol keves ismetlest csinalsz nagy sullyal, amitol nagyobb lesz ugyan az izmod, de merev leszel, es be is lassulsz, tehat latvanyos de nem hasznos CSAK sulyzozni.

2011. ápr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aczél


lehet növelni az ismétlésszámot, és fura mód, amikor már 100-asával tolja az ember (jelen!) akkor valahogy már nem fejlődsz, de szinten tart.

szerintem mindenképp célszerű minél előbb megtanulni az egykezes fekvőtámaszt, és úgy gyakorolni. az egész testnek jobb. persze csak egy tanács. hmm.. nem is tudom miért osztom meg a "titkot"? :D

2011. ápr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egykezest mindenképpen kell tudni.Valakik még az egy

ujjast is tudják, én 3-4 ujjon tudom valamennyire.

Szerintem 5 nap egy héten elég.100 naponta keződben,később

200, 500 vagy egyszer 1000-t is ki lehet próbálni.Nekem

3000 a rekordom 24 óra alatt.De én már 300 kg-t is meg

húztam.:)

2013. márc. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!