Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrni szeretnék, valaki írna...

Gyúrni szeretnék, valaki írna kezdő férfi edzés programot nekem, és hogy ezt mennyi időn keresztül kell csinálni?

Figyelt kérdés
Tudom ott a bodybuilder, de onnan nem tudom kihámozni, mer 15fajta edzés terv van és nem tudom melyik való nekem. Milyen gyakorlatokat, mennyit és mennyi időn keresztül csináljak? (cél az amolyan Vin Dieseles alkat, sőt annyira nem akarom magam kigyúrni, de kb ahhoz hasonló kéne)
2009. szept. 10. 18:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"én nem vagyok benne biztos hogy egy 16 éves gyereknek a hosszú csöves csontok epiphysis porcának elmeszesedéséről kellene mesélni, mert kétlem hogy meg fogja érteni! Egyébként a válasz igényes, de szerintem sok fölös infó is van benne"


Nekem,- mint edzőnek ezek nem fölösleges infók, hanem úgymond "alapismeretek".

A kérdező nyilván csak a rá vonatkozó részt fogja értékelni, de például megmutathatja a kapott választ a szüleinek, akik eddig valamilyen tévhittől vezérelve nem engedték neki,hogy elkezdje a sportot.


Nyilván nem minden kérdést fejtenek ki ilyen részletesen, csak a közkeletű tévhiteket próbálják eloszlatni, tudományos érvekkel alátámasztva.


A másik belinkelt cikk máshol is megjelent, mint sorozat.

Érdemes egyben elolvasni, ezért azt az oldalt linkeltem be.

A probléma nálad alapvető.

Szeretném leszögezni, hogy a cikket olyan ember írta, aki az IFBB hivatalos magyarorzági szakedzőképzését vezeti, magyarul olyan edzőket tanít, akik a világ 173 országában testépítőket OKTATNAK, fitnesstől a versenyző szintig.

Ha ezekkel a leírt tényekkel vitatkozol, saját magadat csapod be.

De remélem, inkább arról van szó hogy nem olvastál figyelmesen.

A szervezet a rövidtávú energiát az ATP szintéziséből, ill. az ADP -ből ATP gyártásábol nyeri.

Mire ez az energia elfogy, már CSAK a glikolízis során nyert energia marad. Ennek alapanyaga a cukor. Mozgási energiát csak ez biztosít. Ha a glikogén elfogyna, akkor a májban tárolt cukor, majd a vércukor kerül felhasználásra. Ha a vércukor is kiürül, gondolom tudod mi van....

Első órai tananyag az edzőképzőben:

MOZGÁS KÖZBEN NINCS ZSÍRÉGETÉS.

A többi rizsa...

Egyébként tök jól elbeszélgetünk itt, a kérdező meg csak pislog szegény :-)

2009. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nekem,- mint edzőnek ezek nem fölösleges infók, hanem úgymond "alapismeretek". "


Rendben, én is érdekesnek találom, de elsősorban nem nekünk szól a válasz, hanem a kérdezőnek. Másodsorban meg a nagyközönségnek. Ebben különbözik az EV, mert ott nincsen ennyire körülnyalva az egész téma - hozzáteszem, megfelelő fizetésért én is tudnék ilyen hosszú válaszokat írni, de az EV kb 30.000 válaszig ingyenes volt. (más kérdés hogy most már van fizetős verziója, de az azért van mert a sok gyík nem olvassa el akötelező alapismereteket és nyilván 30.000 válasz során elég sokszor kerül elő olyan ami ott megtaálható, és akár csak 100x leírni is unalmas lehet, nem hogy 5-6000x ugyanazt) Továbbmegyek, a szüleit sem ez fogja feltétlenül érdekelni inkább idegesíteni fogja őket a sok szakkifejezés: hosszú csöves csontok epiphysis porcának elmeszesedése. Jelentkezzen aki tudja pontosan miről van szó :)


Szerintem ha ez a rovat is majd eléri a 30.000 választ és megkérdezik tőle gyakorlatilag ugyanezt 1000-edszerre, akkor nem fogja begépelni újra.


Aki ésszel edz, tehát nem csinál olyan gyakorlatokat amik felülről terhelik a gerincet nagy súllyal, annak nem fogja gátolni szerintem a növekedését már 16 éves korban egyáltalán az edzés! De ha biztosra akar menni akkor máshogy is lehet intenzíven edzeni, nem csak nagy súllyal, hanem mondjuk rövidebb pihenőkkel, és akkor még a kockázat sincs meg hogy kárt tegyen magában a relatíve kis súlyok és a szabályos végrehajtás miatt.


az IFBB-ről annyit, hogy egy válaszban volt az EV-ben ez: "mi ki se megyünk, le se szarjuk a magyar ifbb versenyeket. normális sportoló nem igen indul rajtuk. a szövetség velejéig szar. eleve a szerkezeti felépítése ugy nézett ki hogy az elnökség nagy klubok vezetőiből állt, akik a versenyzőket hozzák és ők is pontoznak. szerinted? mindenki aki eddig a szövetség felelős tagja volt, felelős azért hogy a béka segge van alatt a sport. lehet hogy szakmailag edzőként, pénzzel sokat tettek a SAJÁT embereikért, de a sportágat tönkretették!"


Ha ez igaz, és persze lehet azt mondani hogy nem igaz de bizonyítékok vannak rá hogy voltak ilyenek, a saját versenyzőiket pontozták a versenyeken (ezt ugye nem nehéz bebizonyítani sem), stb, akkor annyira nem mérvadó itthon az ifbb az én szememben! Jól hangzik hogy ifbb, mert külföldön nagy hagyománya van, de itthon nem sok mindent értek el!

Külföldön tehát egész más lehet a téma, de ugye mi nem külföldön vagyunk.


A zsírégetésről annyit, hogy óvatosan a mozgás közben nincs zsírégetés kikiáltásával, mert még ha fizikailag igaz is, a sok okos ezt úgy fogja értelmezni hogy akkor fölösleges is mozogni. Egyszerűbb azt mondani, hogy aerob során az izmokból nincsen glikogénürülés mivel nincs is akkora terhelés. Ezáltal a test nagyon hamar átáll arra hogy a zsírokat használja energiaként. Fogyni CSAK aerob edzés hatására lehet, kardió edzéssel nem annyira! És nem mondtam olyat ami ne lenne igaz, és ez ösztönzi legalább az embereket a sportra!

2009. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

O.K. Hajrá emberek!

Gyerünk mindenki sportoljon.

Amit a hazai viszonyokról írtál, sajnos a másik oldalra is igaz. Ez egy tipikusan magyar mentalítás.

Itt pénzért bármit....nyilván tudod.

Én azért mentem hozzájuk, mert én csak külföldön tudom elképzelni a további pályafutásomat. Ezzel a legtöbb versenyző is így van, aki valami komolyat el akar érni.

Ettől függetlenül úgy gondolom, nem az IFBB szakadt el az eredeti irányvonaltól. A MTFSZ elnökségi tagjai pedig megválasztva lettek, ezt mindenkinek el kellene fogadnia.

Nekem sem tűnik a Huber egy tiszta, becsületes embernek, de a szakembergárdájukat el kell hogy ismerjük.

2009. szept. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Fogyni CSAK aerob edzés hatására lehet, kardió edzéssel nem annyira!"

Ezt gyorsan felejtsd el!

Az aerob az a leghatástalanabb edzésmód, csak kiegészítésképp végzik, versenyzők például az utólsó hetekben, amikor a szénhidrátmegvonás miatt már nem tudnak normális edzést csinálni. Az utolsó grammokat pucolják le vele.

Az anaerob edzésmódszereknek van a legnagyobb hatása az anyagcserére.

Nézz utána annak, hogy mit takar az EPOC kifejezés.

Segítek:


[link]

2009. szept. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!