Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A küzdősportolók mennyire...

A küzdősportolók mennyire sérülnének meg foci közben, sípcsontvédő nélkül?

Figyelt kérdés

Tegyük fel van 2 csapat, az egyikben profi focisták, foci mezben, sípcsontvédő, sportszár, cipő + stopli.


A másik csapatban pedig profi küzdősportolók (muay thai boxolók, kick-boxolók, taekwondósok, karatésok), akik mezítláb mindenféle védőfelszerelések nélkül fociznak, nekik mennyire sérülne meg a lábuk becsúszáskor, cselezés közben?


(elméleti kérdés)


2011. szept. 1. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
semennyire... sípcsontjuk? tudod pl a karatemesterek erődemonstrációként néha baseball ütőket rúgnak ketté...
2011. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha rátaposnak a lábujjaikra ritka mód elsírják magukat. (Esetükben nyomnak egy tornado kick-et és érkezhet a hordágy) Az lehet, hogy szét van trenírozva a sípcsontjuk illetve a lábfejük, stb. ,de vérezni ugyan úgy vérzik nekik, bedagadni ugyan úgy befog és a színorgia sem fog elmaradni.

Szerintem ha nem koncentrálnak az adott pillanatban arra a bizonyos pontra akkor ugyan azt a fájdalmat élik át, mint egy teljesen átlagos ember a pályán védők és cipő nélkül.

2011. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy focistának ütközik cselezés közben a lába egy muay-os vagy karatés lábával, akkor a focistát úgy kell levinni hordágyon a pályáról.
2011. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hehe :D

ha egy magyar tájboxos, sípcsontvédővel edzett lábbal, akkor félteném őket :D

Krisz, te vagy az? :)

2011. szept. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem azért de többnyire se Thai boxosok se a karatésok jóformán nem éreznek semmit a sipcsontjukkal.
2011. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

persze.. én egész jó karatét tanultam, de nem idegeltük ki a lábunkat.. és M.országon ne mondd már hogy kiszokták idegelni.

tájboxosok meg sípcsontvédőben edzenek, akkor mit nem éreznek?

2011. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A thai boxnál a kiidegezés alapdolog, tök mindegy, hogy melyik országban agyunk...
2011. szept. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jah, tényleg. meg az én kiidegelésem ezzel a témával.

láttam már tájboxosokat, ismerek olyat aki 2 évig elég szépen benne volt, és azóta is igen nagy rálátása van küzdősportokra és harcművészetekre. lehet, hogy Te ismersz egy jó edzést, de hogy ilyet találni baromira nehéz, az biztos.

2011. szept. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!