Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Harcművészek, küzdősportolók!...

Harcművészek, küzdősportolók! Miért van ez?

Figyelt kérdés

Elöljáróban rólam annyit, hogy régebben wing chun-t és muay thai-t tanultam, jelenleg pedig ju-jutsuzok és Xing Yi-zek.


Megfigyeltem két dolgot. Az ökölvívókat és a karatésokat (shotokan, kyokushin főleg).

Az ökölvívók, mind ju-jutsun, muay thai-on, wing chun-on nagyon ügyesek és kemény diók. Míg a karatésokkal ju-jutsu edzéseken hatalmasat szívunk, hozzáteszem nem fehéröves senkik, hanem olyanok akik már 4-6 évig nyomatták a karatét, rettenetesen bénák, az a berögzült szögletes mozgásuk kész röhej, még a ju-jutsu állóharc részében is bénábbak, mint az 1-2 éve ju-jutsuzók. Thai boxon rúgni nem tudtak egy normálisat, emlékszem volt ott egy kyokushonos eb-bajnok barna öves, már 8-9 éve nyomatta a karatét, na most egyik sparringon az egyik kezdő egy combost adott neki, kyo bajnok barátunk azon az edzésen nem állt lábra jóformán, míg az egyik bokszoló gyerek aki először jött le TB edzésre, az gyakorlatilag csak kézzel, lepofozott mindenkit (engem is), annak ellenére, hogy edzés végén már ő is sántikált. Wing chun-on a bokszolókkal baromira nehezen boldogultunk, míg a karatésokat gyakorlatilag lebontottuk. Nem akarok felvágni, de tényleg...de egyszer wing chun-on sparringoltam egy fekete öves 1. danos shotokanossal (ekkor én 3. éve nyomattam a wing chun-t), hát gyerekek mire ütött egy tsuki-t, addigra hatszor képen vertem, próbálkozott ilyen mawashi geri-kkel is, de levédtem, beléptem kézzel daráltam a fejét és a felsőtestét, miközben alul cipőorral rugdostam a térdkalácsát.


Most viszont felteszem a tényleges kérdést. A bokszolók ilyen rövid idő alatt is ennyire jól megtanulnak bunyózni? A karatésok pedig mi a f*szt csináltak 5-10 éven keresztül karate edzéseken?



2013. márc. 9. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az ökölvívók szinte minden edzésen sparringolnak,ezért a küzdelmi rutinjuk szinte utolérhetetlen.

közben persze kapják is nem csak adják a pofont,ezért nem jönnek zavarba,nem zökkennek ki egy emberesebb fülestől.

aztán ott az edzésidő.

a legtöbb ks heti 2 max 3 edzést biztosít.

ökölvívók heti 5x edzenek,legalábbis a versenyzők.

kb 1 évszázada tanítják itthon,ha nem régebben,az oktatása letisztult,az edző vizsga 1 éves,nem egy hétvége alatt megszerezhető alibi oklevél.

ezek hatalmas előnyök.

2013. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a karatésok mitől bénák?
2013. márc. 9. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Más a képzésük, nem a karatésok között kell bénákat keresni vagy a boxolók között született tehetségeket, egyszerűen az edzőket kell felelősségre vonni. A box edzőket a jó képességek kihozása, fejlesztése miatt (pozitív) a harcművészet edzőket (jelen esetben karate edzőket) pedig az ellenkezőjéért. Erről maguk a tanulók nem tehetnek, kivéve a karatékákat, akik éveken át legyökereznek egy sz.ar edzésen.
2013. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A karatésok mitől bénák? - tisztelet a kivételnek, de általánosságban az edzésük felhígult. Ha nem érdekel senkit, hogy rossz képességű edzők is mesterkedhetnek, a képzés nem nagy előrelépés, akár zumbázni is lehetne helyette - ugyan annyit érne, akkor miért maradna meg az oktatás színvonala?


Tehát a karatésok azért bénák, mert ennyi az elvárás az edzésekkel szemben. Box edzésen az ember pofonokat kap, a karate kényelmesebb alternatíva lett ennél: nemigen ütik meg az embert, még ha versenyzőket képeznek ott is alibi ütések vannak. Még mindig az edzőkön van a hangsúly, nem a gyakorlók tehetnek arról ami van, kivéve hogy fenntartják ezt a rendszert aminek nem biztos, hogy ebben a formában fent kellene maradnia.

2013. márc. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na és, hogy állsz a xing yi-vel??? :)
2013. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!