Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan dönthetem el, melyik...

Hogyan dönthetem el, melyik harcművészet illik hozzám? Mik a szempontok?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a harcművészetek, tudok azonosulni a hitvilágukkal, a szellemiségükkel, a stílussal, és érdekel a mögötte lévő filozófia, történelem is. Ezen kívül persze maga a harc is :) Úgy érzem, ez olyan dolog, ami már itt van a lelkemben, csak formába kellene önteni! Valami olyan, ami kiegészíti/felerősíti a stílusomat és még több tartást ad! Úgy, ahogyan kiegészíti a harcost a fegyvere.


De mik a szempontok? Nem vagyok nagyon hajlékony (se spárga, se semmi), inkább mozgékony. Alacsony és kis súlyú vagyok.


Nagyon megköszönném, ha segítenétek!



2015. aug. 22. 20:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

csak pár szempont van.

el kell döntened hogy melyik dolog áll hozzád közelebb.

a dulakodós,földön fetrengős feszítésekkel,dobásokkal,vagy az álló bunyó ütésekkel,rúgásokkal.

és hogy a valós használhatóság elsődleges szempont-e,vagy neked valami identitás hiányzik és ez fontosabb mint a valós haszon.

nagyjából ennyi.

2015. aug. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Bármelyik tradicionális keleti küzdősport megfelel neked (karate, kung-fu stb). Én Shotokan karatézom, 20 éve. :)
2015. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Inkább a bunyó ütésekkel, rúgásokkal. Ebben mik a lehetőségek?


Azért a használhatóság is szempont. Pl. Taichi-re meg wing tsun-ra nem szívesen mennék, csak azért, mert tetszik.

2015. aug. 22. 20:38
 4/12 aikiboxer ***** válasza:
31%

A legfontosabb, hogy olyanra járj, ahova járni is fogsz. Egyáltalán, mi van a közeledben?


Ami van, azokat próbáld ki. Ha tetszik, maradj.


Kezdd valami puhakesztyűs-fogvédős-zsákolóssal: box, thai box, kick-box vagy savate.

2015. aug. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondom harcművészet!
2015. aug. 22. 21:31
 6/12 anonim ***** válasza:
34%
Jólvan, de majd ne ide írkálj miért ütött le egy kocsmás gyúró Gyuri!
2015. aug. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De hogy segítsek: Számít a magasság-súly arány, kezeid hosszúsága, mit használsz jobban, kéz v láb ?
2015. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

165 cm, 47 kg, a kezet jobban használnám.


Nem megyek kocsmába, buliba, hasonlók. Ne vagyok agresszív típus.

2015. aug. 23. 08:02
 9/12 aikiboxer ***** válasza:
51%
A birkózás, box is "harcművészetek", ez csak egy magyar hülyeség, hogy valakik különbséget vélnek felfedezni a "küzdősportok" meg a "harcművészetek" között. Angolul például minden "martial art".
2015. aug. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A keleti harcművészeteknek a legnagyobb és a leglényegesebb a spirituális háttere. Ha inkább az igazi bunyó sportokat szereted, amikben nem az a lényeg, hogy megtanuld kezelni a testedet, megállítani az ellenfél előtt 2 centire az öklöd, mégis ha önvédelemre kerül a sor, akkor mindenképp megvédd magad, akkor ajánlom figyelmedbe azokat a sportokat, amikben az a lényeg, hogy kiüsd a másikat, pl. box. Én ott nem tudnék érvényesülni, és a shotokan karatét próbáltam ki, azóta is arra járok. Gyorsnak kell lenni, kiaknázzák a testi adottságaidat, megtanít kontrollálni az erődet, megkímélni az ellenfeled, hogy azért ne törd el az orrát, de ha kell, akkor rendesen oda tudj ütni. nagy a spirituális háttér, és ha valaki képes átvinni az ott tanult dolgokat a magánéletébe (itt a lelki, spirituális dolgokról beszélek), akkor tényleg egy remek, tisztelettudó ember lehet belőle.
2015. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!