Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan dönthetem el, melyik...

Hogyan dönthetem el, melyik harcművészet illik hozzám? Mik a szempontok?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a harcművészetek, tudok azonosulni a hitvilágukkal, a szellemiségükkel, a stílussal, és érdekel a mögötte lévő filozófia, történelem is. Ezen kívül persze maga a harc is :) Úgy érzem, ez olyan dolog, ami már itt van a lelkemben, csak formába kellene önteni! Valami olyan, ami kiegészíti/felerősíti a stílusomat és még több tartást ad! Úgy, ahogyan kiegészíti a harcost a fegyvere.


De mik a szempontok? Nem vagyok nagyon hajlékony (se spárga, se semmi), inkább mozgékony. Alacsony és kis súlyú vagyok.


Nagyon megköszönném, ha segítenétek!



2015. aug. 22. 20:18
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)


És mennyire más ez a kyoushin-akármi karate? Ez közelebb van hozzám: karatedebrecen.hu


De kicsit fura, hogy szinte mindenkinek ajánlják, mintha csak biznisz lenne (ez a fajta).

2015. aug. 29. 20:40
 12/12 aikiboxer ***** válasza:
32%

1) Nincs különbség "harcművészet" és "küzdősport" között, angolul is csak egy neve van a kettőnek (martial art).


2) A nyugati sportoknak is van nem akármilyen spirituális oldala, a Rocky-t vagy a Millió dolláros bébit láttad már? De nem attól lesz jó vagy rossz egy harcművészet, hogy mennyire spirituális.

2015. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!