Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit egyek, hogy meglegyen a...

Mit egyek, hogy meglegyen a napi fehérjebevitel?

Figyelt kérdés

Ez baromi nehéz nekem.

Napi 40 deka húst , három tojást plussz egy shake-et kellene betolnom minden nap , de ez számomra az esélytelen katergória. Fizikailag képtelen vagyok ennyi húst megenni.

Van valami jó tippetek ami feherjedus, könnyen hozzáférhető és finom is?

( nem a száraz csirke rizzsel napi háromszor kombóra gondolok , ez nekem hosszútávon nem élhető )


2022. febr. 9. 11:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Csicseriborsó, zöldborsó (akár pesto-nak megcsinálva), sajtok, túró, bulgur, mogyoró, tökmag, bab, tk tészta, tk kenyér, hal, ezekben mind elég sok fehérje van. Nem muszáj napi 40 dkg húst megenni.
2022. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Tuti nem kell ennyi. Azért tolják túl ezt a fehérje-témát, hogy el lehessen adni a porokat... aztán megnézheted a vesédet is. Hány kiló vagy?
2022. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

65 kg vagyok , 130 grammal számoltam.

Én úgy értelmeztem , hogy állati eredetű forrásból kellene bevinni, de akkor ez hülyeség ?

2022. febr. 9. 12:20
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Nem hülyeség, de ennyi nem kell... 70-80 gramm is jó, ha az egészséged is számít, nem csak az izomméret maximalizálása.
2022. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Legyen 130 növényivel együtt, abból elég ha kicsit több mint fele állati eredetű, kb. elhanyagolható a különbség főleg ha kezdő vagy.
2022. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

Miért kellene állati eredetű fehérjéből bevinni? Nézz meg pár komolyabb vegetáriánus vagy vegán testépítőt, igen durva fizikumot lehet így is elérni.

Az első versenyző elég jól összefoglalta a dolgokat, én azért hozzátenném még a lencsét, sárgaborsót, szójatermèkeket (szojabab, tempeh, tofu), igaz, ez utóbbi - a tejtermékekhez hasonlóan - komoly gondokat okozhat az ösztrogénszintben.


De ha már itt tartunk, a hús sem egyenlő a natúr csirkemellel, rengeteg a merítés, hébe-hóba egy-egy zsírosabb húst tartalmazó étkezés is belefér.

2022. febr. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

A szója semmilyen problémát nem okoz az ösztrogénszint tekintetében. Ez egy sokszorosan megcáfolt ökörség, úgyhogy a szója is mehet nyugodtan. Olvasgassatok metaanalíziseket Bajerskától és Fatahitól.

Hallgass a növényi fehérjeforrásokat ajánló fiúkra, kérdező! Továbbá ha te 100-110 gramm fehérjét beviszel naponta, akkor már biztos, hogy nem a proteinen fog múlni az izomfejlődésed.

2022. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget , így máris nem tűnik megugorhatatlan feladatnak :)
2022. febr. 9. 13:04
 9/24 anonim ***** válasza:
16%
#7 Hát nem tudom, néhány éve én potenciazavarokkal fordultam orvoshoz, a labor során megállapítást nyert, hogy a magas tesztoszteron szintem meglehetősen magas ösztrogénszinttel párosult. A szakorvos javaslatára jelentősen csökkentettem az említettek bevitelét (korábban tejterméket naponta többször, szóját heti 3-4 alkalommal fogyasztottam), majd szép lassan minden helyreállt. Persze ez egy olyan dolog, ami sok tényezőn múlik, de azért gyanús...
2022. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%
Hormonproblémák esetén valóban célszerű csökkenteni a szójafogyasztást, ezt aláírom. De egy egészséges egyén esetében nyugodtan lehet a táplálkozás szerves része a szója.
2022. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!