Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit egyek, hogy meglegyen a...

Mit egyek, hogy meglegyen a napi fehérjebevitel?

Figyelt kérdés

Ez baromi nehéz nekem.

Napi 40 deka húst , három tojást plussz egy shake-et kellene betolnom minden nap , de ez számomra az esélytelen katergória. Fizikailag képtelen vagyok ennyi húst megenni.

Van valami jó tippetek ami feherjedus, könnyen hozzáférhető és finom is?

( nem a száraz csirke rizzsel napi háromszor kombóra gondolok , ez nekem hosszútávon nem élhető )


2022. febr. 9. 11:03
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, nem csak a húsban van fehérje. Ha rendesen eszel egy nap, akkor bőven megvan a kalóriád. Pl. a kenyérben is van fehérje. Valamennyire túl kell tolni a kajálást, ebbe törődj bele. Egy idő után megszokod, hogy ha nem vagy éhes, akkor is eszel.

A szója szar, kerüld! Olyan ételallergiád lesz tőle, hogy járkálhatsz majd bioboltokba kajálni életed végéig, és szúrhatod befelé az ampullákat a bőr kirepedezéseidre.

Reggel nyiss egy liter tejeskávéval, rögtön 34 gramm fehérjével nyitod a napot.

És ne feledd, nem csak a fehérje fontos, minden makrónak meg kell lennie.

Egyél egy ideig olyat, ami jólesik, megfelelő mennyiségben. Segít kitágítani picit a gyomrod, és jobban fogod bírni a kajálást.


És az első is jól ír.

65 kg-ra 130 gramm fehérje?:)))) Ha az a cél, hogy a fele pocsékba menjen és kiszard, akkor egyed. 65 kg vagy, akkor gizda lehetsz, max. 15% testzsírral, tehát a zsírmentes testtömeged kb. 55 kg. Tehát neked olyan 55-83 gramm fehérje bőven elég, de inkább közelebb az 55-höz.

Én 100kg vagyok, max 124 gramm fehérjét tolok be, néha kevesebbet. 88 kg-ról tömegeltem fel 101 kg-ra, úgy, hogy nem is nagyon zsírosodtam a kiindulási állapothoz képest.

2022. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

5l65 kilósan a 90-110 gramm extra tömegelésnél is bőven elég (ugy mondom hogy 64 vagyok)

Amik nekem segitenek a turo, a kenxerre vaj helyett cottage cheese, magas hustartalmu sonkák, tojás, tojásfehérje. Turobol szoktam pogacsat (tojas, turo, zabliszt) meg amerikai palacsintst sutni (turo, tojas, zabliszt, suropor, ededito)

Muszáj kreativnak lenni

Illetve ha lustább vagyok és édesszájú kedvemben vagyok akkor fehérjepor, köleskásához vagy chia pudinghoz vagy amerikai palacsintához

Pl császármorzsát is sutottem mar hogy a zabliszt felet feherjere csereltem

Minden étkezésemben van fehérjeforrás. Ha már van egy amiben nincs, akkor tutibiztos hogy nem lesz meg vagy csak szenvedősen a minimum..


Amugy a dietetikjs szovetseg ajanlasa fele allati, fele noveniy eredetu feherje.

2022. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%
0.8 gramm az jalnlott kilogrammonkent. Ha valaki edz, akkor 1.2. Ha nagyon aktivan tomegel akkor 1.6. Ha elsportolo-olimpikon akkor 2 a szorzó. Nem kell neked a 130 hidd el
2022. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Pedig az nem olyan sok. Normal kaja. Nekem tobbet kell, de gondolom n vagy.
2022. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Igen az lemaradt hogy nő vagyok. 178 cm magas. Elvileg szalkasito étrendet kellene tartanom. De amúgy mindegy is a téma szempontjából.


Köszi a tippeket 12es.

2022. febr. 9. 15:46
 16/24 anonim ***** válasza:
6. Csak akkor számít a növényi fehérje, ha komplettálod.
2022. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Évekig voltam vega , az megy :)
2022. febr. 9. 19:53
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
vannak még olyan emberek akik azt hiszik hogy a szója hormonális gondokat okoz, illetve a növényi fehérje nem teljesértékű? Mindig rácsodálkozok mekkora barom ez a világ
2022. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%

Ja, durva! Ezen az oldalon még mindig hemzsegnek, akik szerint "a szója szar, kerülni kell, mert olyan ételallergiád lesz tőle, hogy járkálhatsz majd bioboltokba kajálni életed végéig, és szúrhatod befelé az ampullákat a bőr kirepedezéseidre." Csak tudnám, hogy hol vannak ez a szója-károsult emberek. Munkám során még egyel sem találkoztam, pedig nem ma kezdtem.

Mondjuk az oldal kommentelőitől el se lehet várni, hogy ne 20 évvel ezelőtti félinformációk alapján, hanem aktuális szakirodalom alapján kéne állni a sporthoz és a táplálkozáshoz.

2022. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Próbálj minél változatosabb lenni a kajákkal kapcsolatban, és máris nem lesz unalmas! Nálam bevált a napi 5x étkezés, ahol úgy próbálom mindegyiket "megszervezni", hogy fehérjedús legyen, így nem kell 400gramm csirkét zabálnom. Pl.:

Reggeli: tojás, tojásfehérje, toast, csirkemellsonka, valami zöldség

Tízórai: protein, joghurt, túró

Ebéd: tészta, fagyasztott zöldségmix, öntet, bármilyen hús (csirke, garnéla,...)

Snack: csicseriborsó sütőben megpirítva, borssal ízesetíve

Vacsora: rizs, darált marhahús, kukorica

2022. febr. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!