Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi ez a sok hülyeség?

Mi ez a sok hülyeség?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mindenki elvan, hogy így CH úgy CH ennyiszer testsúly, annyiszor testsúly, szerintem hülyeség így meghatározni.

Én a kalória plusszra mentem, CH-t nem néztem, hogy mennyi megy, csak kis kalória meg fehérje legyen meg.


10 hónap alatt, olyan fejlődést elértem, amit sokan csak tátott szájjal néztek a terembe.


Én úgy tömegeltem, hogy egy angol oldalon kikalkuláltam, hogy az én súlyomhoz 2900 kcal kell, hogy kalória pluszban legyek és tömeget növeljek.


Nos 10 hónap után kérdezték meg sokan a terembe, hogy hány g CH-n vagyok stb.., hogy ilyen jól fejlődök, mondtam nem számoltam, erre ki voltak akadva, mintha azt mondtam volna, hogy tudok repülni.


Hazajöttem és elkezdtem számolgatni, mezomorf típús vagyok.


Fehéjre 2.5 x ttkg (ezt számoltam, hogy legyen meg a napi beépíthető fehéjre, fontos)

Szénhidrát : Itt még én is csodálkoztam mikor a mennyiséget elosztottam a testsúlyommal 6.5 x ttkg CH jött ki.



Nem vagyok Hard Gainer, mindenhol olvasgatom 4-5 x ttkg CH-at ajánlanak és fejlődnek vele, hát ezt jól megnéztem.


Szerintem ne a CH-t nézzétek, hanem, hogy a kalória plusz legyen meg tömegelésnél és a kalória minusz mikor szálkásítotok.



Véleményetek ? :) Nagyon kíváncsi lennék rá.

Nem használtam semmi tápkieget vitaminon kívűl.



2014. júl. 23. 13:23
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Persze semmi férezabálás nem volt, csak tiszta kajából vittem be a kalóriákat :)
2014. júl. 23. 13:29
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot mondanék el.


1. Annyira utálom, hogy a kajaszámolgatást mindenki valami meghatározó, mindent eldöntő dologként adja a testépítők szájába, el akarja hitetni velük, hogy ők megszállottak/őrültek. Tudom, hogy Te nem egészen ezt írtad le, de ezt tisztázni kell. A kaják méregetése és a tápanyagokkal való matekozás mindössze precízség, hogy tudjuk, merre hány méter. Nem ettől leszünk izmosak, nem attól a ténytől lesz valaki testépítő, hogy méregeti a zabpelyhet, és 99 grammnál rátesz 3 szemet, hogy 100 legyen. Mindig idejön valaki, és azt hiszi, ő szarta a spanyol viaszt, mert nem számolta a kaját (ezt most megint ne vedd magadra), és így is fejlődött. Ez evidens, hogy miért baromság.


2. Azért számoljuk a ch-t, és nem a kalóriákat, mert

a) egyszerűbb. Nem mindenki olyan precíz, mint Te, sokszor szoktam pl. most nyáron jégkrémet zabálni, aminél sokkal egyszerűbb hozzáadni azt a 70 gramm ch-t, mint a 453,4 kcal-t. Tehát persze, közvetlenül a kalóriáktól fogunk hízni, de a matek része egyszerűbb a makrotápanyagokkal.

b) Sokan (én is) nem csak a külsőnk miatt kajálunk úgy, ahogy, ezért érdekel engem pl. hogy mennyi ch-t eszek, mert nem tartanám egészségesnek, hogy 8-9g*ttkg ch-t nyomjak le, mint fél év, mert csak így jön a tömeg. Ha a kalóriákat számolgatnám, nem lenne különbség a 8g*ttkg ch zero zsír és a 4g*ttkg ch 2g*ttkg zsír között (nyilván kicsit az utóbbi több lenne, mert ugye nem kereken 2x annyi kcal a zsír, mint a ch, de nem akartam törtekig menni). Élettanilag viszont egészen más a kettő.

2014. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Pont most találtam, itt Szintiszoli mondott még egy érvet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__5914..

2014. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Értem én, könyebb a CH-t számolgatni, meg ha nem jön tömeg akkor azt emeled. De ha kalóriát számolsz, ugyan ott vagy.


Ha megeszel 100g zabpehlyhet vagy megiszol 40g olajat, ugyan ott vagy, kivéve, hogy zabpehely + fehérjét tartalmaz.


Ez testépítés, minél precízebb vagy, annál kevesebb zsír jön rád.

2014. júl. 23. 14:46
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, mert ha csak a kalóriát nézem hogy az meglegyen akkor leburítok fél üveg lenmagolajat meg eszem hozzá kicsit és meg is van viszont abból nem fogok nőni. Nem mindegy hogy szénhidráttal vagy zsírral viszed be a kalóriát mert mindegyik más értékű.
2014. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy tiszta kajából vittem be a kalóriát.
2014. júl. 23. 15:36
 7/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem mind1 miből viszed be, ezt egy szóval sem mondtam, de számít a kalória. És csak így lehet pontosan belőni a kaját.
2014. júl. 23. 15:37
 8/22 anonim ***** válasza:
Én sem számolok már semmit, mert van annyi rutinom, hogy tudjam, hogy nekem mennyi kell az egyes kajákból. De neked az miért gond, ha más számolja? Ez a hobbink, hadd számolja már valaki, ha ezzel is a hobbijával foglalkozik. Egy horgász vesz egy új orsót vagy csalit, mi pedig számolunk, tápkieget veszünk, stb. Nem kell ezen kiakadni, és azt sem mondta senki, hogy csak számolással lehet fejlődni.
2014. júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Szintiszoli123 ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem Oriza 2/b példája tetszik a legjobban. Abban a lényeg.


Kérdező!

A kalóriaszámolás a fehérjék miatt nem jó.

A fehérje építőkő a zsír és a ch pedig energia.

A fehérjéből is állít elő energiát a test, ha CH-ból és zsírból nem kap eleget. De ha ezt tudjuk, akkor azt is tudjuk, hogy ez nem hatékony.


Pl.

2000 kcallal tömegelek. Van benne 4 gramm CH, 1 gramm zsír, 2,5 gramm fehérje (csak a hasamra ütöttem). Nem jön a tömeg. Mit csináljak?

betolok még 300 Kcalt. Legyen mondjuk 200 Kcal 48 gramm fehérjéből (pl 200 gramm csirkemellből), meg 100 Kcal 500 gramm uborkából.

A fülemen fog kijönni a sok uborka, és drágábbat is vécézem majd a 200 gramm csirke miatt, de az a fránya tömeg csak nem fog jönni, pedig emeltem 300 Kcalt!


Érted, kérdező?

2014. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

De ez ennél bonyolultabb :) Nem vagyok azért ilyen hülye.


A kalóriát mértem csak, de ez mellett :


1. Vigyáztam, hogy napi 2.5 x ttkg Fehérje meglegyen

2. Vigyáztam, hogy a plusz kalóriákat tiszta kajából vigyem be, vagyis +200 kcal biztos nem fehérjét raktam még hozzá, hanem szénhidrátot

3. A fórumozok nagy része tulmasztifikálja az egészet és nincs semerre fejlődés

4. Ha valakinek azt mondod emelje a CH-t, ugyan ott van, mint én a kalóriával, mivel én is a CH-t emelem, hogy a kalória többlet meglegyen.

5. Csak én lehet +30 CH-t emelek és pontosan belőttem a kalória többletem és hetente rámjön 0.5 kg, más kicsit több CH-t rakd és több a kalória többlet, jobban zsírosodik


Na ez a helyzet, ez az én meglátásom, jól fejlődtem, sőt jobban mint a többi ember, akiket ismerek a teremből, 7-8 hónap alatt elhagytam olyat, aki 1 éve edz, nem teljesen jó étrendel, de azért betartja nagyjából a dolgokat.

2014. júl. 24. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!