Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan vegyem rá magam az...

Hogyan vegyem rá magam az kondizásra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2-3 hónapja járok edzeni, heti 3 szor. Elég magas és vékony alkat vagyok, ezért elhatároztam hogy izmosodni akarok. Mindig is sportos voltam, sokáig fociztam most inkább kerékpározok. Ugye egyik sport sem az izomépítésre megy rá, ezért világ életemben vékony alkat voltam. Viszont szeretnék izmosodni, főleg hogy itt a nyár. 2-3 hónap alatt nem nőtt a szívemhez a testépítés. Őszintén szólva szerintem egy baromi unalmas sport. Ugyanakkor mégis szeretnék jobb felső testet. Tudnátok adni tippeket amitől megjöhet esetleg a.kedvem az edzéshez? Vagy ha nem szerettem meg 3 hónap alatt, hagyjam a francba az egészet?

2015. ápr. 18. 16:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

magamról kicsit: engem a foci kikapcsol , mert csapatsport , együtt kell működni másokkal, stb..

A bicikli meg azért mert negyon szép tájakon mehetek keresztül , miközben megerőltetem magam és mozgok.

2015. ápr. 19. 01:28
 12/13 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor a felső test edzése is fontos, szóval megpróbálom összeegyeztetni a kettőt. Heti 3 konditerem mellé belefér 1 foci vagy bicikli.
2015. ápr. 19. 01:31
 13/13 anonim válasza:
Én is ennyi ideje járok edzeni, igaz, én lány vagyok. Most már próbálom úgy ütemezni az időbeosztásomat, hogy többször mehessek egy héten, mert engem teljesen rabul ejtett az egész "kondizás". :) Nekem nagyon nagy sikerélményt ad, mikor érzem azt, hogy már lehet plusz súlyt felpakolni valamira, és hogy egyre jobban képes vagyok az éppen edzett izomra vagy izomcsoportra tudatosan koncentrálni a gyakorlat közben. Bizonyos okokból sokszor nagyon nagy odafigyelést igényel még egy egyszerű gyakorlat végrehajtása is, ezt a kihívást néha imádom, néha pedig utálom. Egy dologban biztos vagyok: ha nem törekednék tudatosan arra, hogy egy gyakorlat a megfelelő izmokat vegye igénybe, és csak üveges szemmel, nulla megerőltetés mellett merednék a távolba, én is unalmasnak találnám. Szerintem érdemes lenne neked is keresni a kihívásokat, és fejlesztgetni az izmaid tudatos igénybevételét. (Egyébként engem a futással lehet kikergetni a világból, de attól sem kiszaladnék, inkább ülnék biciklire. :) Nem biztos, hogy ami másnak jó és jól esik, az neked valaha is jól fog esni.)
2015. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!