Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó a sejtésem hogy tápegység...

Jó a sejtésem hogy tápegység halt meg a gépembe?

Figyelt kérdés

Neteztem, egyszer csak leállt a gépem.

Aztán próbált újraindulni, és 1 másodpercig tartott az egész, és megint leállt, és próbált újraindulni.

Amióta próbálom elindítani folyton egy pillanatra kapcsol be és leáll.

Hangot nem ad ki, égett szagot sem éreztem.

Mi lehet a gond?



2021. nov. 30. 23:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy táp, sőt, az valószínűleg tökéletesen működik, a rövidzár elleni védelme akadályozza meg a gép indulását, mert valamelyik komponens zárlatos lett. A leggyakrabban a videókártya és az alaplap szokott az lenni, de a HDD is lehet.
2021. nov. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy kaphatott rövidzárlatot?
2021. dec. 1. 00:03
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Például elpukkant egy kondenzátor. Öcsém alaplapján égésnyomok is maradtak utána. A táp szikrázott, ezért azt hittem, az a rossz, de az alaplap volt zárlatos, más táppal se indult. Egy másodpercig pörgött, majd ahogy ráadta a power good jelzést és az alaplap erre indította volna magát, bumm.
2021. dec. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem volt semmilyen hangja sem, pukkanás semmi. Belenéztem a belsejébe, és semmi gondot, változást nem találtam
2021. dec. 1. 00:09
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annak feltétlen hangja legyen, ezek a modern elkók már nem kidurrannak, hanem alul megrepednek és maguk alá folyatják az elektrolitot, ami tud jó kis zárlatokat okozni. Ha pont egy kisebb döglött meg, azt lehet észre se veszed míg ki nem forrasztod.
2021. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hogy tudom kideríteni mi romlott el?
2021. dec. 1. 00:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézd át alaposan nincs-e sehol égésnyom akár egészen kicsi. Ha ez emgvan akkor jön az a része, hogy alkatrészenként tesztelni, VGA-t megpróbálni másik gépben stb.
2021. dec. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Cserélgetni kell az alkatrészeket.

Amíg nincs semmid, addig a maximum amit tehetsz, hogy a háttértárakat, dvd olvasót lehúzod. Ha van integrált frafika a prociban, akkor a videokártya is kiugorhat.


Ha így elindul, akkor valamelyik kihúzott alkatrész a gond.


Amúgy zárlatra gyanakodnék én is. De a tápegységben is lehet zárlat... szóval semmi sem zárható ki.

2021. dec. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Most reggel ismét belenéztem a gépbe.

A 2x4 pines ATX kábelemhez volt egy hosszabbító mert nem ért el a táptól, az alaplapi bemenetéig, és az elégett szó szerint :( így esélyes hogy a táp a hunyó?

2021. dec. 1. 08:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Vagy kontakt hibás volt és melegedett.
2021. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!