Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BIOS chip javítás???

BIOS chip javítás???

Figyelt kérdés
Szóval az törtênt hogy a BIOSt akartam frissíteni, de valami félrecsúszott és a BIOS memóriájából kitörlődött minden. Hogyan lehetne ezt orvosolni? Új alaplapot egyelóre még nem veszek, ha valahogy meg lehet ezt csinálni. Alaplap:. Gigabyte GA-M61P-S3 1.0

2022. máj. 19. 15:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
23%

Ki kell forrasztani a bios chipet és egy külső bios flashelővel újraírni.

Ha neked nincs ilyen, akkor viszont nem valószínű, hogy gazdaságos a javíttatása.

2022. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

Támogatja a "GIGABYTE Virtual Dual BIOS Technology"-t, szóval vissza tudod állítani az előzőt elvileg.

Keress rá erre, amit írtam. Ha nem megy, szólj!

2022. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a visszaállítás sikertelen, akkor az elem melletti 8 lábú chip a bios. Gagyi gyártó ezért forrasztott. Ebay-en rendelhető felprogramozott cseredarab, de neked kell kicserélni. Vagy szervíz.
2022. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi csúszott félre..., csak okulásért?
2022. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
3-mas: Mutass már egy modern lapot bármelyik gyártótól ahol nem forrasztott a chip.... Ugyanis a PLCC és hasonló tokozású chipek kb 10-15 éve kimentek a divatból.
2022. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#5: a kérdező egy 2006-os gépről kérdez. Ez szerinted "modern lap"..?


Egyébként a 2013-as intel Asrock gépemben is kivehető tokban van a 8 lábú ic. Igaz az még 8MB-os, a mostani 16-32MB-os chipeket már a chipgyártók csak smd kivitelben készítik emiatt nincs tokban a legutóbbi alaplapokban.

2022. máj. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tedd a modernt idézőjelbe de ott írtam még hogy 10-15 éve sem volt divat. AZ, hogy hébe-hóba akadt ahol még tokozták, az egy dolog, de akkor sem volt már elterjedt dolog.
2022. máj. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%

PLCC..???

Nagyon el vagy tévedve. Az valamikor 2004 előtt volt divatban. Az utóbbi 15 évben 8 lábú soros programozású chipeket használnak. Akár forrasztott smd, akár tokban van kb ugyanannyi helyet foglal, csak ez utóbbi 'magasabb' és több lépés a felrakása. Csak ennyi a különbség ATX esetén.

2022. máj. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanis a PLCC és hasonló"


Megint kiválasztottál egyetlen szót, de ami két szó még utána jött, az már valahogy kimaradt, de bocs hogy nem áűlltam neki felsorolni őket, és csak egy szemléltető példaként beírtam a PLCC-t

2022. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a BIOS frissítés ment félre... Egyébként van egy régi, 2005-ös gépem, Asrock márkájú. Ebbe nem emlékszem lábú a chip, de tokozva van és ezért nem jó a gépbe. A Dual BIOS-al kísérletezek még egy darabig, ha nem megy akkor megy elektronikai hulladéknak a gép.
2022. máj. 20. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!