Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassul a touchpad és az...

Miért lassul a touchpad és az egér táp csatlakoztatásakor, (töltéskor)?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy Acer Nitro 5-ös laptopról van szó. Azt figyeltem meg, hogy amikor bedugom a tápkábelt a gépbe, attól a pillanattól kezdve lassabb lesz a touchpad (és ha van használva egér, akkor annak) a sebessége és az előbbi esetében késés is van, ami nagyon zavaró. A beállításokban nem vettem észre változást. Leginkább újraindításnál tűnik el a probléma, talán kijelentkezésnél, altatásnál is megfigyeltem régebben...

2023. okt. 29. 15:56
 1/2 A kérdező kommentje:

*Nem törvényszerűen minden alkalommal csinálja ezt, de az utóbbi időben az esetek többségében igen.

Mit gondoltok, mi lehet a gond?

Csak szoftveres a probléma?

2023. okt. 29. 16:00
 2/2 Takysoft ***** válasza:

Nos hát...

Első körben nem tudom, talán más majd tud azonnal válaszolni, nekem csak ötletem van.


Érdemes lenni tudni, milyen operációs rendszert használsz, de mivel nem emelted ki, feltételezem, hogy Windowst.


A Windowsnak vannak különböző energiagazdálkodási profiljai, amik annak függvényében lépnek életbe, hogy mikor van a gép telepen vagy akksiról.

(akksiról jellemzően gyengébb teljesíményen működik, leveszi a fényerőt, stb)

Az ilyen profilbeállításokat érdemes megnézni talán.


A másik ami eszembe jut, az valamiféle hardveres hiba. Lehet, hogy nincs a konnektor földelve rendesen, amibe bedugod, és az elektronika nem szuperál megfelelően.


Teszteld le olyan konnektorban, ami biztosan jól van földelve.

nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!