Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » D-Link DSL-360R B3 vs TP-LINK...

Megaten666 kérdése:

D-Link DSL-360R B3 vs TP-LINK TL-WR740N! Nem vagyok noob! Van olyan, hogy egy router nem szimpatizál egyfajta modemmel?

Figyelt kérdés

Szóval tessék egy újabb topic erről az átkozott kombinációról. Lépésről lépésre mindent elárulok.


1.

Szóval előző, D-Link DI-524-es routerem behalt. Az összes LED őrült módjára vibrálni kezdett. Onnantól pedig adieu 192.168.0.1.

2.

Modemet és az UTP kábeleket leellenőriztem. Azok kifogástalanul működnek, modemről közvetlenül PC-re csatlakoztatva az ADSL PPPoE netem hibátlanul működik.

3.

Szóval vettem tegnap egy Tp-link routert. Gondoltam "zsír, végre megint rendesen műkszik majd a net, ráadásul tp-link, jókat hallok felőlük". Itthon összekötöm; kékbe a WAN, narancsba a LAN, adapter, majd POWER ON... kb. óvódás fejtörő szint. => Ekkor minden LED aminek világítania kell, világít. A fizikai(!) kapcsolat tehát tökéletesen létrejött.

4.

"Akkor jöjjön, aminek jönnie kell." Beírom, hogy tplinklogin.net (ekvivalens a 192.168.0.1-gyel, szóval végtére is mindegy). Admin/admin megvolt, rávetettem magam a Quick Setup-ra. PPPoE kiválaszt, ISP-től kapott név/jelszó helyesen beütve (amennyiszer kipróbáltam, kétlem hogy mindannyiszor elb*szarintottam volna), Wi-Fi kalibrálva... röviden tömören ennyi.

5.

Aztán következett a végtelen "Connecting..." érája. Security-ban csak a tűzfal maradt Enabled-en, minden más kikapcs, SAVE! Network => WAN menüben Connect Automatically rádiógomb aktívvá tesz, SAVE! Majd Disconnect és Connect gombra ebben a sorban rákattintok. SEMMI!!

Hajjaj :/ DHCP Settings Enabled. A tartomány alapértelmezett 192.168.0.100-tól 199-ig. Address Lease Time-ot 2880-ra módosítottam. SAVE! ... Reboot, a biztonság kedvéért. ... Tippeljetek... :/

6.

Na majd hátha modem, kis utána olvasás után kiderült, egyes modemeket át kell állítani ún. bridge mode-ba routing helyett. Ehhez csak annyit kell tenni, hogy a modemet direktbe PC-re kötve felkeressük a 192.168.0.1-et a modem webes konfigjához (vagy .1.1-et... mikor hogy). Mikor hogy, de bizony ám: sz*ros 360R-nek nincs webes konfigja és állítólag default módon bridge-ben van.

Most akkor mi van?


Vicces módon pingelésre 0%-os veszteséget log-ol. Szóval élő fizikai kapcsolattal van élő netes forgalmam... csak mégsem. Tp-link System Log-jában egy ERROR szerepel: valamilyen PADO package hiba.

Win7-et használok, alul az állapotjelző folyamatos sárga háromszöget jelez felkiáltójellel. T-Online ADSL előfizetésem van. Bevallom pénzmag szempontjából hadilábon állok (LOL, ki nem manapság :D), szóval nagyon nem szeretnék új modemet venni a routerhez, ill. másik routert venni az egyébként biztosan jól funkcionáló modememhez. Valakinek valami ötlete? A netet már egy napja böngészem és próbálkozom mindenféle beállítással amit javasoltak, de már kezd nagyon az agyamra menni. Szerintetek van esély arra, hogy valamelyiket cserére beadjam egy másikra, kis ráfizetéssel (akár modemet a szolgáltatónak, akár routert az üzletnek ahol vásároltam)?


Na ezt nevezem én Wall of Text-nek :D



2012. szept. 25. 20:24
1 2
 1/11 algopirin ***** válasza:

Hát innen szép nyerni nah :))

Érdekes feladat az tény...

A modemet nem hiszem le lehetne cserélni ha csak a szolgáltatóddal nem tudod lebootolni valahogy, de azok szerintem nagyívben tesznek majd rá.

"Akármilyen" modemmel meg nem fog menni nekik a központban be van regisztrálva elvileg.

Másik router esetleg de ennek így mennie kéne.

Őszintén lövésem sincs, de kíváncsi leszek mi fog kisülni belőle.

2012. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 roowland válasza:

Ha az megnyugtat, nekem is ugyan az a bajom :D

Az a vicces, h barátnőmnek is ugyan ezek a paraméterek vannak és neki kapásból elindult.

Nekem annyi a mázlim, hogy van egy másik modemem. (Teledat 331 Lan) ezzel csak annyi a gong, hogy lassú nagyon. 15 megásról 6 megára csökkenti a netem, szóval ez sem az igazi megoldás :\

A lényeg , h nem mi vagyunk a lükék, itt valami nagy gond van :D

Van egy igen hozzáértő ismerősöm, de még rajta is kifogott.

Remélem valaki rájön egyszer és elmeséli nekünk a megoldást :D

2012. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:

Már kb. vagy félszáz kapcsolatot állítottam be ezzel a modem-router kombóval. Semmi baj nem volt. A TP-Link inkább a Huawei márkájú DSL modemeket nem csipázza.

Tippem, hogy rossz a kábel. A TP-Link nem működik a régi 568A-568A patch kábellel. Jobb szereti az újabb 568B-568B bekötést. Ezen kívül lehet nem árt egy firmware frissítés. Nem feltétlenül gyárira hanem pl. DD-WRT -re. A TP link inkább szoftveresen gyenge. Hardveresen többet kapsz, mint a többi gyártótól ugyan abban az árkategóriában.

Ha ezek sem segítenek, mehet is vissza gariba.

2012. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 roowland válasza:

Na most én kérek segítséget!

Frissítettem a DD-WRT-ről ahogy mondottad.Ez igen jól sikerült, mert szerintem ajtótámasznak sem tudom használni a routert :S

Power világít aztán szevasz......

Garanciálisan visszaviszem,elmondom , h frissítettem, de nem a hivatalos oldalról, akkor gondolom nem cserélnek, meg nem csinálnak majd semmit.........

Van itt valami megoldás?

2012. dec. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

1. Ez alapján próbáld meg megcsinálni...ez a legegyszerűbb.: [link]

De ha nehezebb megoldást akarsz: [link] vagy [link]

2. Ha a szolgáltatód csak egy hálózati kártyáról való csatlakozást engedélyez, akkor próbáld meg a MAC klónozást. (Router beállítások/Network/MAC Clone/Clone MAC Adress/Save)

2013. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Szint ugyan ez a gondom csak a routerem TL-WR841ND mindenel próbálkoztam már másik gépről a konfigolást,firmware frissítés meg minden biszbaszal de nem megy szerintem én veszek egy tp-link modemet és azzal menni fog ja és szerintem az a baj ezzel a d-link modemmel hogy már régi típus
2013. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Jasku válasza:

Üdv!


Ugyanezzel a problémával szenvedtem ma kb 4-5 órán át 741ND router és dsl-360R kombóval. Minden beállítás úgy volt mint neked, de a routerrel nem jött össze a net, anélkül, vagy a régi routerrel működött. P.O.C. választás kipróbáltam, a routerhez kapott új kábelt dugtam a router és a modem közé és egy régebbit a router és a gép közé. Pöccre indult és semmi baja azóta!

2013. febr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek.

Próbáld meg hogy bemész a szolgáltatóhoz. Talán ott össze tudják hangolni (havernak egy szolgáltatói jelszócsere segített).

De a baj való. régi már a modem, inkább speedtouch vagy tp-link kombót szerezz vagy külső modemet a routerhez.

2013. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Sziasztok!Nekem is teljesen ez a problémám.Csak nekem előzőleg még egy D-link modememrouterem is volt ami szintén ezt csinálta.Most hogy vettem a TP-Link routert és volt rajt a egy telszám technikai támogatásért.Felhívtam őket gondolván hátha tud vmi újat mondani amit még nem tudok..És lám tényleg tudott. Kedves hölgy azt mondta hogy a routerrel semmi gond nem kell semmi extra beállítás csak a modem típusával van gond ugyanis a B3, C1 illetve C2 tipusú modemek már nem adják át a routernek a megfelelő jelet. Most tehát ott tartok hogy irány a t-home...aztalra csapás és kérek egy új modemet..meglátjuk mi lesz:)
2013. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szóval bementem a T-home-hoz és vettem viszonylag olcsón 5000 ft ért egy új modemet ami T1 típusú. Most szereltem össze egyenlőre működik. remélem így is marad. Sok sikert nektek.
2013. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!