Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » D-Link DSL-360R B3 vs TP-LINK...

Megaten666 kérdése:

D-Link DSL-360R B3 vs TP-LINK TL-WR740N! Nem vagyok noob! Van olyan, hogy egy router nem szimpatizál egyfajta modemmel?

Figyelt kérdés

Szóval tessék egy újabb topic erről az átkozott kombinációról. Lépésről lépésre mindent elárulok.


1.

Szóval előző, D-Link DI-524-es routerem behalt. Az összes LED őrült módjára vibrálni kezdett. Onnantól pedig adieu 192.168.0.1.

2.

Modemet és az UTP kábeleket leellenőriztem. Azok kifogástalanul működnek, modemről közvetlenül PC-re csatlakoztatva az ADSL PPPoE netem hibátlanul működik.

3.

Szóval vettem tegnap egy Tp-link routert. Gondoltam "zsír, végre megint rendesen műkszik majd a net, ráadásul tp-link, jókat hallok felőlük". Itthon összekötöm; kékbe a WAN, narancsba a LAN, adapter, majd POWER ON... kb. óvódás fejtörő szint. => Ekkor minden LED aminek világítania kell, világít. A fizikai(!) kapcsolat tehát tökéletesen létrejött.

4.

"Akkor jöjjön, aminek jönnie kell." Beírom, hogy tplinklogin.net (ekvivalens a 192.168.0.1-gyel, szóval végtére is mindegy). Admin/admin megvolt, rávetettem magam a Quick Setup-ra. PPPoE kiválaszt, ISP-től kapott név/jelszó helyesen beütve (amennyiszer kipróbáltam, kétlem hogy mindannyiszor elb*szarintottam volna), Wi-Fi kalibrálva... röviden tömören ennyi.

5.

Aztán következett a végtelen "Connecting..." érája. Security-ban csak a tűzfal maradt Enabled-en, minden más kikapcs, SAVE! Network => WAN menüben Connect Automatically rádiógomb aktívvá tesz, SAVE! Majd Disconnect és Connect gombra ebben a sorban rákattintok. SEMMI!!

Hajjaj :/ DHCP Settings Enabled. A tartomány alapértelmezett 192.168.0.100-tól 199-ig. Address Lease Time-ot 2880-ra módosítottam. SAVE! ... Reboot, a biztonság kedvéért. ... Tippeljetek... :/

6.

Na majd hátha modem, kis utána olvasás után kiderült, egyes modemeket át kell állítani ún. bridge mode-ba routing helyett. Ehhez csak annyit kell tenni, hogy a modemet direktbe PC-re kötve felkeressük a 192.168.0.1-et a modem webes konfigjához (vagy .1.1-et... mikor hogy). Mikor hogy, de bizony ám: sz*ros 360R-nek nincs webes konfigja és állítólag default módon bridge-ben van.

Most akkor mi van?


Vicces módon pingelésre 0%-os veszteséget log-ol. Szóval élő fizikai kapcsolattal van élő netes forgalmam... csak mégsem. Tp-link System Log-jában egy ERROR szerepel: valamilyen PADO package hiba.

Win7-et használok, alul az állapotjelző folyamatos sárga háromszöget jelez felkiáltójellel. T-Online ADSL előfizetésem van. Bevallom pénzmag szempontjából hadilábon állok (LOL, ki nem manapság :D), szóval nagyon nem szeretnék új modemet venni a routerhez, ill. másik routert venni az egyébként biztosan jól funkcionáló modememhez. Valakinek valami ötlete? A netet már egy napja böngészem és próbálkozom mindenféle beállítással amit javasoltak, de már kezd nagyon az agyamra menni. Szerintetek van esély arra, hogy valamelyiket cserére beadjam egy másikra, kis ráfizetéssel (akár modemet a szolgáltatónak, akár routert az üzletnek ahol vásároltam)?


Na ezt nevezem én Wall of Text-nek :D



2012. szept. 25. 20:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Így van. A probléma annyi, hogy az öreg DSL360R B3 ADSL nem képes átadni a jelet egy újabb típusú Routernek. Ezért érdemes egy ADSL2+ -os Modem vétele, mint például a 360R T1. Tökéletesen működnek együtt.
2013. nov. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!