Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatikusok, Rendszergazdák...

Informatikusok, Rendszergazdák, Programozók! Szerintetek az alábbi kérdés megoldható, kivitelezhető valahogy?

Figyelt kérdés

Néhány Windows-os alkalmazásomnál szeretném megcsinálni, hogy indításkor, ill. bezáráskor lejátszon a gép valami rövid zenei intrót. Olyasmire gondolok itt, mint pl. a Windows indító és kilépő hangeffektje, vagy ami pl. a Sibelius kottázóprogramnál van (ott csak indítási hangeffekt van azt hiszem, a bezárásnál nincs hang).

Az indításhoz való hangeffektet még meg tudnám oldani úgy, hogy a programokat parancsikonnal indítom az asztalról/start-menüből, a parancsikonhoz meg valójában egy batch parancssort rendelek hozzá, ami először meghív egy háttérben futó WAV lejátszót, majd miután azzal végzett, elindítja magát a programot.


Viszont arra meg nincs ötletem, hogy tudnám ugyanezt megcsinálni, amikor bezárul a program. Nem tudom, hogyan lehetne optimálisan (tehát hogy *ne használjon annyi RAM-ot meg CPU-t várakozás közben) megoldani, hogy valami érzékelje, hogy mikor zárul be egy bizonyos EXE alkalmazásból indított folyamat, és akkor futtasson egy másik programot, jelen esetben a zenelejátszót.


Ha valakinek van valami ötlete ennek a megoldására*, nagyon megköszönném! :)



2014. júl. 10. 02:13
1 2
 11/17 SimkoL ***** válasza:
50 éves vagyok, közel 30 éve tanultam meg magamtól programozni - rendőrségen voltam rejtjelző, innen a korai nyugdíj -, negyedik unokám napokon belül születik. Napközben egyedül vagyok, ha más dolgom nincs programozgatok, angol nyelvű programozási oldalakat olvasgatok, hogy bele, el ne hülyüljek attól, hogy falusi paraszt vagyok. Szeretek önzetlenül segíteni.
2014. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

"rendőrségen voltam rejtjelző"


Huh, hát az aztán durva lehetett! Ha más irányban nem is, matematikailag biztos ütős szakmai tudás kellett a munkádhoz. De gondolom akkor az alacsony szintű programozásban, meg ilyen régebbi, de ütős programozási dolgokban is jó lehetsz.


Pont mostanában eléggé durva dolgokat hallottam a magyar cyberrendőrségről. Hogy nincs olyan digitális adat az emberről, amit ne kapnának el, meg még annál is durvábbakat. Szintén olyan embertől hallottam, aki ott dolgozik, úgyhogy gondolom nem mondva csinált legendák.

Ő maga is találóan mondta, hogy az átlag magyar nem gondolná, hogy technikailag-szakmailag annyira fejlettek, leginkább mert azt gondolnák, hogy a gazdaság nem tudná ellátni..... aztán mégis :S

2014. júl. 10. 17:26
 13/17 SimkoL ***** válasza:
Nem olyan buták a magyar rendőrök mint ahogy mondják.
2014. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 tabaki ***** válasza:
Ha lekéstem is az érdekes diskurzusról, annyit még megjegyeznék: Nem biztos, hogy a neten a hekusoktól kell legjobban tartani...
2014. júl. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kikre gondolsz? A maffiára?


Igen, olvastam róla, sajnos Magyarországon is van belőlük. Képesek a nyílt utcán fegyverrel kiszállni az autóból, és X járókelő előtt szitává lőni valakit. >(


Brrrr...

2014. júl. 12. 00:53
 16/17 tabaki ***** válasza:
Nem, elsősorban a data phisingre, a vírustelepítőkre, meg azokra a helyes pofákra, akik zombit csinálnak a gépedből. A rendőrség eddig is azt tudott meg rólad, amit akart (épp nemrégiben forgattam néhány Mág Bertalan könyvet azokról az időkről, amikor még a telefon is ritkaságszámba ment...) -- ha eddig nem zavart, a továbbiakban se csinálj kázust belőle.
2014. júl. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 SimkoL ***** válasza:
Szerintem engem még köt a titoktartás, hogy meséljek, pedig lenne miről :)
2014. júl. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!